CNN Prima News automobily

automobily

Výpis příspěvků ke štítku „automobily“

Ať nám nic nediktují. Motory umírají, kritizují emisní normy Euro 7 výrobci i europoslanci

26. března 2023 16:16

Generální ředitel společnosti Renault Luca de Meo prohlásil, že budoucnost silniční dopravy je výhradně elektrická, přesto si nemyslí, že by Brusel měl legislativně zasahovat do vývoje technologie. Třaskavá norma Euro 7, která ještě zpřísňuje emisní limity pro benzinové a naftové automobily, má odpůrce mezi výrobci i europoslanci. V čele českého odboje je pak europoslanec Alexandr Vondra (ODS).

Na nové auto se čeká i rok. Nejlevnější navíc mizí z trhu bez náhrady, upozorňují experti

22. listopadu 2021 23:49

Evropské automobilky čelí v současnosti hned několika problémům. Kvůli nedostatku některých komodit na trhu, jako jsou třeba čipy, registrují velké propady v prodeji. Navíc se musí nachystat na složitý přechod z vozidel se spalovacími motory na elektromobily. Investor Radovan Vávra v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS upozornil, že už nyní z trhu mizí levnější auta, a to bez jakékoliv náhrady.

Český průmysl prohloubil pád, klesla i hodnota nových zakázek. Na vině je výroba aut

8. listopadu 2021 10:27

Produkce tuzemských průmyslových podniků se v září meziročně snížila o čtyři procenta. Prohloubil se také meziměsíční propad a na rozdíl od srpna klesla i hodnota nových zakázek. Hlavním zdrojem špatných čísel byla výroba motorových vozidel, která v porovnání s loňským zářím klesla o třetinu. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu.