Verner o narození syna s thajskou kráskou z USA: Muž je u porodu zbytečný

Bývalý krasobruslař Tomáš Verner se stal otcem. Syna mu na svět přivedla Američanka thajského původu a od března jeho manželka Tammy Sutanová. Od neděle tedy tvoří kompletní rodinu. Uhodli byste, jaké dali svému prvorozenému synovi multikulturní rodiče jméno?

Krasobruslař Tomáš Verner se stal v neděli otcem a dnes byl hostem pořadu Nový den, kde se svěřil, že byl i u samotného porodu. „Nejdůležitější u porodu je žena. Tatínek tam prostě jen sedí a čeká, dělá podporu a je z toho strašně vyčerpaný. Já jsem z toho byl víc vyčerpaný než ze všech závodů, které jsem kdy odjel,“ přiznal Verner.

„Když se maminka rozhodne, že tam ten chlap bude, tak tam prostě je a dělá přesně to, co se mu řekne. Tady si sedni, tady drž za ruku, koukej se na mě, usmívej se, říkej mi, že to dobře dopadne,“ svěřil se s výčtem úkolů, které u porodu syna na sále měl. Ve finále si ale krasobruslař myslí, že muž u porodu je úplně zbytečný.

Prvorozený syn se jmenuje po tatínkovi, a tak se nabízí myšlenka, že s výběrem jména novopečení rodičové moc práce neměli. Verner to ale vyvrátil. „Bylo to přesně naopak. Já mám ženu Američanku a museli jsme se dohodnout na jméně, které bude vyslovitelné jak v češtině, tak v angličtině,“ vysvětlil krasobruslař. V sázce prý bylo více jmen. Ani jedno se ale tenkrát nastávajícím rodičům nelíbilo, a tak se narodil Tomáš.

Paní matrikářka si od nás držela značný odstup. Pro Evropany je někdy obtížné rozlišit, kdo je z Thajska, Vietnamu nebo Číny...

Už teď Verner ví, že dítě bude vyrůstat nejméně v dvojjazyčné domácnosti. „Já na něj budu mluvit jenom česky, Tammy jenom anglicky a do toho přijde ještě babička a děda z Tammyny strany, kteří budou mluvit thajsky,“ řekl sportovec s úsměvem.

Krasobruslař měl svatbu 14. března, kdy nejen Česko bylo uzavřené a všechna bezpečnostní nařízení se zpřísňovala. „Paní matrikářka si od nás držela značný odstup, protože rodiče přiletěli z Ameriky ještě předtím, než se uzavřely hranice. Rodiče Tammy jsou Thajci a pro Evropany je někdy obtížné rozlišit, kdo je z Thajska, Vietnamu nebo Číny,“ rozpovídal se Verner.

Jejich svatba tedy proběhla jen za účasti rodičů a dvou svědků. „Hostinu v hotelu nám odřekli a spoustu věcí se zrušilo, a tak jsme nakonec oslavili svatbu u nás doma a bylo to,“ popsal krasobruslař zážitky ze svatby v karanténě.

Krasobruslení Vernerovi nepřineslo jenom obrovské úspěchy, ale svěřil se, že díky tomuto sportu poznal i svoji manželku. První titul mistra republiky získal už před 18 lety. Po roce 2007, kdy ve Varšavě na Mistrovství Evropy v krasobruslení získal stříbro, si splnil sen. Dvakrát byl na olympijských hrách a před šesti lety ukončil svou bohatou kariéru.

Tagy: