reklama

Prudce elegantní a Británií milovaná. Vévodkyně Kate oslaví čtyřicítku netradičně

Vévodkyně Kate příští neděli oslaví životní jubileum. Ač nám může připadat, že vévodkyně z Cambridge vypadá pořád stejně, 9. ledna oslaví 40. narozeniny. Oslavy ale budou skromnější, než bychom očekávali.

reklama

Oslavy Kateiných 40. narozenin budou menší kvůli pandemii koronaviru. Očekává se, že vévodkyně uspořádá malou sešlost s rodinou a blízkými přáteli.

„Oslavy pro vévodkyni budou pravděpodobně decentní. Stejně nechtěla nic okázalého, to není zrovna její parketa. Ale zejména kvůli současné situaci bude pravděpodobně vše omezeno,“ prozradil zdroj webu The Mail on Sunday.

Místo oslav skromný oběd

Kate a princ William, kteří v pátek zveřejnili svou fotografii z cesty na premiéru Jamese Bonda, jež se konala na Silvestra, už vynechali tradiční vánoční oslavy královské rodiny. Královna Alžběta II. totiž byla nucena zrušit své plány na pořádání akce v Sandringhamu.

Kvůli obavám z nové varianty koronaviru omikron se konal menší oběd na hradě Windsor, zatímco vévoda s vévodkyní hostili rodinu Kate v Anmer Hall, svém venkovském sídle na panství Sandringham.

Tagy:

Hlavní zprávy

Německý viceadmirál odstoupil poté, co chválil Putina. Pomoci Ukrajině ale země neplánuje

Šéf německého námořnictva Kay-Achim Schönbach odstoupil kvůli svým kontroverzním výrokům na adresu Ukrajiny a Ruska, uvedla agentura Reuters. Mluvčí německého ministerstva obrany řekla, že viceadmirálova prohlášení, ať už jde o jejich obsah či formu, neodrážejí oficiální postoj Německa. Vztahy našeho západního souseda s Ukrajinou jsou však nadále napjaté. Německo se totiž staví velmi odmítavě k vojenské pomoci Ukrajině v souvislosti s hrozící ruskou invazí.

Dosáhnete na státní podporu kvůli energiím? Jurečka představil kalkulačku pro zájemce

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) představil plán na vyplácení podpory kvůli zdražení energií. Zájemci o příspěvek na bydlení si mohou díky nově spuštěné kalkulačce spočítat, zda na státní podporu dosáhnou. Podle šéfa resortu na něj mají nárok vlastníci bytu a trvalí nájemníci, kterým na úhradu přiměřeného bydlení v Praze nestačí 35 procent celkových příjmů. V jiných oblastech činí hranice pro příspěvek 30 procent příjmů.

Vědce děsí nová mutace omikronu. Měla by získat vlastní řecké písmeno, myslí si

Nová mutace omikronu vědce děsí. Subvarianta s označením BA.2, které se též přezdívá „skrytá verze omikronu“, je podle dostupných dat přenosnější. Odborníci se proto obávají, že by mohla vyvolat další vlny pandemie po celém světě, již nyní by v některých zemích mohla dominovat. Apelují tak na to, aby varianta získala vlastní písmeno z řecké abecedy.

reklama

Domácí zpravodajství

Lámali vězňům nohy a bili je do obličeje. Dozorcům z Valdic hrozí až 10 let za mřížemi

Vyšetřovatelé Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) stíhají osm dozorců z věznice Valdice na Jičínsku. Viní je z toho, že fyzicky napadali odsouzené nebo násilí přihlíželi. Dvěma dozorcům hrozí až desetileté tresty. GIBS zahájila trestní stíhání po vyhodnocení důkazů i znaleckých posudků loni v říjnu, informovala v sobotu mluvčí inspekce Ivana Nguyenová.

Další mrazivé záběry z nehody na D5: Utekli za svodidla, jejich auto smetl kamion

Na sociálních sítích se objevilo další video ze čtvrteční hromadné nehody na dálnici D5 u Žebráku na Berounsku. Kvůli špatnému počasí a nezodpovědnosti některých řidičů tam havarovalo 36 aut a šest lidí se zranilo. Provoz byl zastaven na 11 hodin. Poslední video názorně ukazuje, jak je důležité při havárii na dálnici ihned opustit vozidlo a dostat se od něj co nejdál.

reklama