CNN Prima News vichřice

vichřice

Výpis příspěvků ke štítku „vichřice“

Na Evropu se řítí další ničivá bouře. Vichřice Franklin může dosáhnout síly hurikánu

20. února 2022 18:17

Zatímco hasiči stále odklízejí spoušť po víkendovém řádění bouře Eunice, na evropské země už se řítí další vichřice. Podle meteorologického webu Severe Weather se nad Grónskem zformoval vichr s označením Franklin, který by měl udeřit v noci na pondělí. Výstrahu před mimořádně silnými větry již vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), který mimo jiné varuje také před povodněmi.

Vichřice si v zahraničí vyžádala pět životů. Bez proudu je 50 tisíc domácností

17. února 2022 07:34

V Česku ve čtvrtek udeřila vichřice Dudley. Problémy se silným větrem evidovali policisté i hasiči napříč Českem. Odstraňovali zejména popadané stromy a následné nehody. Bez proudu je stále zhruba 50 tisíc domácností, stovky domácností budou bez elektřiny do pátku. Vítr dosahoval rychlosti kolem 110 km/h, v zahraničí v důsledku vichřice zemřelo nejméně pět lidí. V platnosti je také výstraha před povodněmi.

ČEZ vyhlásil kalamitní stav. Bez elektřiny zůstaly po vichřici desítky tisíc domovů

21. října 2021 20:33

Společnost ČEZ Distribuce kvůli následkům silného větru vyhlásila kalamitní stav v celém Středočeském kraji a v okresech Děčín, Česká Lípa, Chrudim, Pardubice, Trutnov, Náchod a Havlíčkův Brod. K 19:00 firma evidovala ještě 85 tisíc odběrných míst bez elektřiny a pracovala na opravě 189 poruch na vedení vysokého napětí. Oznámila to mluvčí Skupiny ČEZ Soňa Holingerová.

Vichřice Ignác lámala stromy a komplikovala dopravu. V Dolním Slezsku živel zabíjel

21. října 2021 12:54
Aktualizováno

Českou republiku ve čtvrtek zasáhla silná vichřice. Vítr působil potíže zejména v západní polovině země, kde vyvracel stromy, lámal větve, někde poničil střechy. Hasiči do podvečera vyjížděli v souvislosti s počasím k více než 3 200 případů. Popadané stromy na několika místech zastavily dopravu a energetici kvůli větrnému počasí zaznamenali přes 300 tisíc odběrných míst bez elektřiny, zejména ve středních Čechách. Společnost ČEZ kvůli tomu večer vyhlásila na části svého distribučního území kalamitní stav. Větrno bylo i v dalších evropských státech. V Polsku si vichřice vyžádala nejméně čtyři mrtvé a šest zraněných.

V Itálii řádilo hned sedm tornád. Živel devastoval domy i auta, z letiště je spoušť

20. září 2021 14:06

V neděli odpoledne v severní Itálii napočítali sedm tornád ruzné síly a velikosti, která značně poničila obce a majetek. Přírodní živel se vyskytl mezi oblastmi Lombardie a Emilie, největší škody pak napáchal v města Carpi v oblasti Emilia-Romagna. Zde větrný vír zničil aeroklub, který prošel rekonstrukcí a čekal na slavnostní otevření. I přes napáchané škody nebyl nikdo vážně zraněn.

Jakubka nám už nic nevrátí. Matka zesnulého chlapce z tábora má jediné přání

18. srpna 2021 17:58

Celé Slovensko v úterý šokovala tragédie, ke které došlo v noci z pondělí na úterý na táboře v obci Turček. Silná bouře zničila šest z deseti indiánských stanů, při pádu jedné z konstrukcí nešťastně zemřel šestiletý Jakub. Dalších sedm dětí se zranilo. Rodině vyjádřili soustrast i přední slovenští politici. Organizátoři tábor předčasně ukončili, matka zesnulého chlapce si ale přála něco jiného.