reklama
CNN Prima News vichřice

vichřice

Výpis příspěvků ke štítku „vichřice“

ČEZ vyhlásil kalamitní stav. Bez elektřiny zůstaly po vichřici desítky tisíc domovů

21. října 2021 20:33

Společnost ČEZ Distribuce kvůli následkům silného větru vyhlásila kalamitní stav v celém Středočeském kraji a v okresech Děčín, Česká Lípa, Chrudim, Pardubice, Trutnov, Náchod a Havlíčkův Brod. K 19:00 firma evidovala ještě 85 tisíc odběrných míst bez elektřiny a pracovala na opravě 189 poruch na vedení vysokého napětí. Oznámila to mluvčí Skupiny ČEZ Soňa Holingerová.

Vichřice Ignác lámala stromy a komplikovala dopravu. V Dolním Slezsku živel zabíjel

21. října 2021 12:54
Aktualizováno

Českou republiku ve čtvrtek zasáhla silná vichřice. Vítr působil potíže zejména v západní polovině země, kde vyvracel stromy, lámal větve, někde poničil střechy. Hasiči do podvečera vyjížděli v souvislosti s počasím k více než 3 200 případů. Popadané stromy na několika místech zastavily dopravu a energetici kvůli větrnému počasí zaznamenali přes 300 tisíc odběrných míst bez elektřiny, zejména ve středních Čechách. Společnost ČEZ kvůli tomu večer vyhlásila na části svého distribučního území kalamitní stav. Větrno bylo i v dalších evropských státech. V Polsku si vichřice vyžádala nejméně čtyři mrtvé a šest zraněných.

V Itálii řádilo hned sedm tornád. Živel devastoval domy i auta, z letiště je spoušť

20. září 2021 14:06

V neděli odpoledne v severní Itálii napočítali sedm tornád ruzné síly a velikosti, která značně poničila obce a majetek. Přírodní živel se vyskytl mezi oblastmi Lombardie a Emilie, největší škody pak napáchal v města Carpi v oblasti Emilia-Romagna. Zde větrný vír zničil aeroklub, který prošel rekonstrukcí a čekal na slavnostní otevření. I přes napáchané škody nebyl nikdo vážně zraněn.

Jakubka nám už nic nevrátí. Matka zesnulého chlapce z tábora má jediné přání

18. srpna 2021 17:58

Celé Slovensko v úterý šokovala tragédie, ke které došlo v noci z pondělí na úterý na táboře v obci Turček. Silná bouře zničila šest z deseti indiánských stanů, při pádu jedné z konstrukcí nešťastně zemřel šestiletý Jakub. Dalších sedm dětí se zranilo. Rodině vyjádřili soustrast i přední slovenští politici. Organizátoři tábor předčasně ukončili, matka zesnulého chlapce si ale přála něco jiného.

Silný vítr v Česku: Spadlý strom zranil ženu a dítě. Meteorologové rozšířili výstrahu

4. května 2021 13:21

Silný vítr v Karlovarském kraji dopoledne lámal větve i stromy. U areálu Baník Sokolov lehce zranil padající strom ženu a její dítě. Vítr podle výstrahy meteorologů udeří v úterý ve velké části České republiky a v západní polovině Čech bude prudce foukat i ve středu. V nárazech přesáhne rychlost 65 km/h, na horách až 90 km/h.

Na Česko udeří silný vítr, místy o síle vichřice. Pozor na padající stromy

26. března 2021 23:40

Většinu českého území zasáhne v sobotu silný vítr, který místy dosáhne síly vichřice a na západě Čech může mít rychlost až 90 kilometrů za hodinu. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) před prudkým větrem varuje. Hrozí pády stromů nebo škody na autech či budovách. Mohou se přidat také srážky, zejména nad ránem může ještě mrznout.

Česko zasáhne vichřice a sněhová kalamita. Napadne až 10 cm, výrazně se ochladí

22. ledna 2021 12:12

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) varuje před novou sněhovou pokrývkou a také před silným větrem. Na západě a severozápadě Čech by mohlo v sobotu napadnout až 10 centimetrů nového sněhu, na horách až 20 cm. V Jeseníkách a Beskydech navíc bude zesilovat vítr až na rychlost 110 km/h. Ještě v pátek přitom naměříme v odpoledních maximech až 11 °C.

Meteorologové: Z neděle na pondělí zasáhne Česko vichřice. Dočkáme se pak sněhu?

26. prosince 2020 13:01

Podle Českého meteorologického ústavu čeká Česko o víkendu slunečné počasí. Začátkem příštího týdne se však ochladí a bude přibývat oblačnosti. Meteorologové navíc upozorňují, že východ a sever Česka zasáhne v neděli a pondělí silný vítr, v nárazech dosáhne rychlosti až 110 kilometrů za hodinu, tedy síly vichřice. Chladné počasí setrvá na území republiky až do půlky ledna, poté meteorologové očekávají mírné oteplení.

reklama