reklama
CNN Prima News protesty

protesty

Výpis příspěvků ke štítku „protesty“

Ve středu během protestů v Myanmaru zemřelo 38 lidí, celkem je přes 50 obětí

3. března 2021 18:52

Na několika místech Myanmaru při dnešních protestech proti únorovému vojenskému puči zemřelo 38 lidí. Na tiskové konferenci to uvedla zmocněnkyně OSN pro Myanmar Christine Schranerová Burgenerová, informovala agentura AFP. Celková bilance od začátku protestů je podle ní přes 50 mrtvých a mnoho raněných. Mezi zatčenými demonstranty jsou podle AP také novináři.

V 70 francouzských městech protestovaly tisíce lidí, jde o záběry tváří policistů

28. listopadu 2020 15:46
Aktualizováno

V sedmdesáti francouzských městech se v sobotu tisíce občanů vydaly na pochod na protest proti návrhu kontroverzního zákona o globální bezpečnosti. Na jeho základě by hrozilo vězení lidem, kteří by zveřejnili fotografie policistů s úmyslem ublížit jim. Podle kritiků by však nařízení narušilo svobodu tisku a právo občanů na informace, píší francouzská média. Policie podle Reuters použila slzný plyn proti pařížské demonstraci poté, co maskovaní demonstranti na policisty házeli petardy a kameny. Jen v Paříži protestovalo dle informací ministerstva vnitra 46 000 lidí.

Berlínské demonstrace proti vládě: Policie rozháněla 10 tisíc lidí vodním dělem

18. listopadu 2020 16:05

Nejméně 10 tisíc lidí se sešlo v centru Berlína u Braniborské brány na středeční demonstraci proti novele zákona o potírání infekčních chorob. Další tisíce lidí se shromáždily na jiných místech metropole. Odhaduje to policie, která se snaží protestující u Braniborské brány rozehnat pomocí vodních děl. Z davu na policisty létají kameny a dělobuchy.

Střílení rabujících zločinců. Floridský guvernér chce umožnit občanům bránit obchody

13. listopadu 2020 10:41

Floridský guvernér Ron DeSantis hodlá výrazně přitvrdit proti rabujícím davům. Občanům by rád umožnil, aby mohli obchody bránit i za použití střelné zbraně. DeSantis rovněž navrhuje, aby se na blokování dopravy během demonstrací pohlíželo jako na zločin třetího stupně, a pro řidiče, kteří by na blokované silnici někoho omylem srazili nebo zabili, požaduje imunitu. Kontroverzní návrh zákona vyvolal bouřlivé reakce.

Komentář: USA zůstanou po volbách hluboce rozdělenou zemí, ať už vyhraje kdokoli

31. října 2020 09:46

Kdo se stane vítězem amerických prezidentských voleb, se možná dozvíme už za několik dní. Zdá se ale, že výhra ani jednoho z kandidátů zemi klid nepřinese. Jakoby se agresivní rétorika politiků a jednostranné informovaní médií přenesly i mezi voliče. Napětí v hluboce rozdělené zemi stoupá. Rozhádané rodiny, zpřetrhaná přátelství, neochota naslouchat opačným názorům, velké nákupy zbraní „do foroty“ a strach z toho, co přijde po volbách – to vše napovídá, že USA po volbách možná čekají další občanské nepokoje, které by se v nejhorším případě mohly změnit i v krveprolití.

Stáhněte své děti z ulic, jinak to bude bolet, vzkázal Lukašenko běloruským rodičům

27. října 2020 19:32

Běloruský prezident Alexandr Lukašenko navrhl vyloučit z vysokých škol všechny studenty i učitele, kteří chodí na nepovolené protesty proti jeho opětovnému zvolení do funkce. Akcí se zúčastňují každou neděli desítky tisíc lidí. Demonstrace v Bělorusku pokračují už dva a půl měsíce, a to i přes brutální zákroky bezpečnosti a časté zatýkání. Opozice začala od pondělí částečně stávkovat.

reklama