reklama
CNN Prima News protesty

protesty

Výpis příspěvků ke štítku „protesty“

V 70 francouzských městech protestovaly tisíce lidí, jde o záběry tváří policistů

Aktualizováno

V sedmdesáti francouzských městech se v sobotu tisíce občanů vydaly na pochod na protest proti návrhu kontroverzního zákona o globální bezpečnosti. Na jeho základě by hrozilo vězení lidem, kteří by zveřejnili fotografie policistů s úmyslem ublížit jim. Podle kritiků by však nařízení narušilo svobodu tisku a právo občanů na informace, píší francouzská média. Policie podle Reuters použila slzný plyn proti pařížské demonstraci poté, co maskovaní demonstranti na policisty házeli petardy a kameny. Jen v Paříži protestovalo dle informací ministerstva vnitra 46 000 lidí.

Střílení rabujících zločinců. Floridský guvernér chce umožnit občanům bránit obchody

Floridský guvernér Ron DeSantis hodlá výrazně přitvrdit proti rabujícím davům. Občanům by rád umožnil, aby mohli obchody bránit i za použití střelné zbraně. DeSantis rovněž navrhuje, aby se na blokování dopravy během demonstrací pohlíželo jako na zločin třetího stupně, a pro řidiče, kteří by na blokované silnici někoho omylem srazili nebo zabili, požaduje imunitu. Kontroverzní návrh zákona vyvolal bouřlivé reakce.

Komentář: USA zůstanou po volbách hluboce rozdělenou zemí, ať už vyhraje kdokoli

Kdo se stane vítězem amerických prezidentských voleb, se možná dozvíme už za několik dní. Zdá se ale, že výhra ani jednoho z kandidátů zemi klid nepřinese. Jakoby se agresivní rétorika politiků a jednostranné informovaní médií přenesly i mezi voliče. Napětí v hluboce rozdělené zemi stoupá. Rozhádané rodiny, zpřetrhaná přátelství, neochota naslouchat opačným názorům, velké nákupy zbraní „do foroty“ a strach z toho, co přijde po volbách – to vše napovídá, že USA po volbách možná čekají další občanské nepokoje, které by se v nejhorším případě mohly změnit i v krveprolití.

Stáhněte své děti z ulic, jinak to bude bolet, vzkázal Lukašenko běloruským rodičům

Běloruský prezident Alexandr Lukašenko navrhl vyloučit z vysokých škol všechny studenty i učitele, kteří chodí na nepovolené protesty proti jeho opětovnému zvolení do funkce. Akcí se zúčastňují každou neděli desítky tisíc lidí. Demonstrace v Bělorusku pokračují už dva a půl měsíce, a to i přes brutální zákroky bezpečnosti a časté zatýkání. Opozice začala od pondělí částečně stávkovat.

reklama