CNN Prima News protesty

protesty

Výpis příspěvků ke štítku „protesty“

Šest let od vraždy Kuciaka a Kušnírové: Dál musíme být opatrní, říká reportérka ze Slovenska

I šest let po vraždě slovenského novináře Jána Kuciaka je aktuální touha společnosti žít na slušném a spravedlivém Slovensku, řekla ve středu slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Soudy kauzu dosud pravomocně zcela neuzavřely. Dlouholeté tresty si však již nyní odpykávají tři lidé včetně nájemného střelce. Kuciak byl podle vyšetřovatelů zavražděn kvůli své investigativní práci. Zahraniční reportérka CNN Prima NEWS Andrea Teissigová popsala, v čem je situace novinářů na Slovensku i nyní složitá.

Bizarní scény z Íránu. Proč lidé slavili i s ohňostroji porážku vlastní reprezentace?

Co udělá národ, když jeho reprezentace prohraje důležitý zápas? Někdo sprostě nadává, jiný konstruktivně kritizuje, další to přijme jako smutný fakt, zbytku je úplně jedno, co se stalo. Pak je tu ale Írán, ve kterém část obyvatel bouřlivě oslavovala neúspěch fotbalistů proti USA a z něj plynoucí konec na mistrovství světa v Kataru.

Írán sliboval hráčům auta, teď hrozí jejich rodinám mučením. Také najímá herce na fandění

Rodinám íránských fotbalových reprezentantů bylo před očekávaným zápasem s USA na mistrovství světa pohroženo vězením a mučením. Mohlo by se tak stát v případě, že se hráči nebudou chovat příkladně. Vládnoucím strukturám islámské republiky se mírně řečeno nelíbilo, když v prvním zápase hráči na podporu protivládních protestů při hymně zavřeli ústa.

Schickův spoluhráč si zavařil, tepal do režimu v Íránu: Nevydržím mlčet. Styďte se, zbabělci

Aktualizováno

Špatně zahalené vlasy Íránky Mahsy Amíníové mají rozsáhlé důsledky. V ultrakonzervativní islámské republice se rozjely vytrvalé protesty, které tamní policie potlačuje i ostrou střelbou do davů. Zarážející události ze země v Přední Asii se teď přenášejí i do fotbalového světa. Na problém si svojí nebojácností zadělal spoluhráč Patrika Schicka a Adama Hložka z Bayeru Leverkusen Sardar Azmoun.

V 70 francouzských městech protestovaly tisíce lidí, jde o záběry tváří policistů

Aktualizováno

V sedmdesáti francouzských městech se v sobotu tisíce občanů vydaly na pochod na protest proti návrhu kontroverzního zákona o globální bezpečnosti. Na jeho základě by hrozilo vězení lidem, kteří by zveřejnili fotografie policistů s úmyslem ublížit jim. Podle kritiků by však nařízení narušilo svobodu tisku a právo občanů na informace, píší francouzská média. Policie podle Reuters použila slzný plyn proti pařížské demonstraci poté, co maskovaní demonstranti na policisty házeli petardy a kameny. Jen v Paříži protestovalo dle informací ministerstva vnitra 46 000 lidí.