reklama

VIDEO: Brad Pitt imitoval epidemiologa Fauciho. Pustil se i do prezidenta Trumpa

Americký herec Brad Pitt si „zahrál“ na epidemiologa, když imitoval Anthonyho Fauciho, odborníka na nakažlivé nemoci.

reklama

Fauci, přední americký epidemiolog, je pro tamní obyvatele ústřední postavou v boji proti koronaviru, stejně jako jeho český protějšek, epidemiolog a náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula. Fauci a americký prezident Donald Trump se často neshodují v postupech při řešení pandemie. Neopomenul na to poukázat ani Pitt a některé výroky prezidenta USA „dovysvětlil“.

Hollywoodský herec se objevil v americké show Saturday Night Live televizní stanice NBC v šedivé paruce a s dioptrickými brýlemi. Představil se jako Anthony Fauci. A právě ten se od začátku koronavirové pandemie objevuje po Trumpově boku. „Testy jsou k dispozici a jsou krásné,“ řekl americký prezident začátkem března. „Nevím, jestli bych testy popsal jako krásné. Tedy pokud vaše představa o kráse není to, že vás někdo šimrá vatovým tampónkem na mozku,“ reagoval na Trumpův výrok Fauci ztvárněný Pittem.

Když byl doktor Anthony Fauci hostem v pořadu New Day televize CNN, moderátorka mu položila otázku: „Kdyby vás měl někdo hrát, kdo by to měl být? Ben Stiller nebo Brad Pitt?” Odpověď epidemiologa zněla jednoznačně. „Měl by to být Brad Pitt.“ Fauci v dalším rozhovoru pro CNN přiznal, že byl z výkonu svého oblíbeného herce nadšený.

Fauci patří ve svých 79 letech do nejohroženější skupiny, přesto v současné době spí jen pár hodin denně. Jeho roli v boji proti koronaviru lze označit za zásadní. V posledních 30 letech radil Fauci americkým prezidentům s každou epidemií včetně HIV, SARS, MERS, eboly, ale také při útocích antraxem v roce 2001. Nestárnoucí expert v oboru nakažlivých nemocí se poprvé objevil v Bílém domě, sídle amerických prezidentů, již za éry Ronalda Reagana, který vykonal dvě funkční období v letech 1981–1989.

Další hlavní zprávy

Rozhovor

Pandemický zákon je potlačení demokracie, tvrdí exministryně spravedlnosti Kovářová

Pandemický zákon je potlačení demokracie, tvrdí exministryně spravedlnosti Kovářová

Sněmovna předává své pravomoci vládě a vzdává se kontroly, hodnotí pandemický zákon bývalá ministryně spravedlnosti a současná prezidentka Unie rodinných advokátů Daniela Kovářová. Varuje také, že norma obsahuje řadu problematických ustanovení, například likvidační sankce. Jsou lidé, kteří poruší vládní nařízení, trestáni protiústavně? Může být jednou očkování povinné pro všechny občany? Také o tom promluvila v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Praha

Lidé v opatřeních tápou. Co dělat, když žijete v Praze a nemáte tam trvalé bydliště

Lidé v opatřeních tápou. Co dělat, když žijete v Praze a nemáte tam trvalé bydliště

Obyvatelé Prahy, kteří v hlavním městě nemají trvalé bydliště, si musí již několik dní lámat hlavu nad tím, jakým způsobem by případné policejní hlídce prokázali, že v něm skutečně žijí. Často proto improvizují a po Praze s sebou vozí různá čestná prohlášení. Ministerstvo vnitra však radí, aby se lidé prokazovali pomocí smluv či vyúčtování. Problém se týká přibližně 240 tisíc osob, které žijí v Praze bez trvalého bydliště.

Hygienička Svrčinová se omluvila Romům. Příspěvek neměl znevážit menšinu, napsala
Vondra: Schvalování vakcín v EU strašně trvá. Ve válce s virem musíme jít do rizika
reklama
reklama
Zvířata v ZOO Plasy mrzla, některá uhynula. Odstřihli ji od plynu, majitelé nezaplatili

Plzeňský kraj

Domácí zpravodajství

Studenti do boje proti covidu. Vláda schválila pracovní povinnost zdravotnických škol
Letadlo rozprašuje koronavirus nad Brnem, sdílel poslanec Volný dezinformaci
Lék na covid ivermektin je bezpečný. S ním přežilo dvakrát více pacientů, tvrdí primář
Další články
reklama
reklama