VIDEO: Brad Pitt imitoval epidemiologa Fauciho. Pustil se i do prezidenta Trumpa

Brad Pitt imitoval předního amerického epidemiologa Fauciho (zdroj: SATURDAY NIGHT LIVE/CNN)

Americký herec Brad Pitt si „zahrál“ na epidemiologa, když imitoval Anthonyho Fauciho, odborníka na nakažlivé nemoci.

Fauci, přední americký epidemiolog, je pro tamní obyvatele ústřední postavou v boji proti koronaviru, stejně jako jeho český protějšek, epidemiolog a náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula. Fauci a americký prezident Donald Trump se často neshodují v postupech při řešení pandemie. Neopomenul na to poukázat ani Pitt a některé výroky prezidenta USA „dovysvětlil“.

Hollywoodský herec se objevil v americké show Saturday Night Live televizní stanice NBC v šedivé paruce a s dioptrickými brýlemi. Představil se jako Anthony Fauci. A právě ten se od začátku koronavirové pandemie objevuje po Trumpově boku. „Testy jsou k dispozici a jsou krásné,“ řekl americký prezident začátkem března. „Nevím, jestli bych testy popsal jako krásné. Tedy pokud vaše představa o kráse není to, že vás někdo šimrá vatovým tampónkem na mozku,“ reagoval na Trumpův výrok Fauci ztvárněný Pittem.

Když byl doktor Anthony Fauci hostem v pořadu New Day televize CNN, moderátorka mu položila otázku: „Kdyby vás měl někdo hrát, kdo by to měl být? Ben Stiller nebo Brad Pitt?” Odpověď epidemiologa zněla jednoznačně. „Měl by to být Brad Pitt.“ Fauci v dalším rozhovoru pro CNN přiznal, že byl z výkonu svého oblíbeného herce nadšený.

Fauci patří ve svých 79 letech do nejohroženější skupiny, přesto v současné době spí jen pár hodin denně. Jeho roli v boji proti koronaviru lze označit za zásadní. V posledních 30 letech radil Fauci americkým prezidentům s každou epidemií včetně HIV, SARS, MERS, eboly, ale také při útocích antraxem v roce 2001. Nestárnoucí expert v oboru nakažlivých nemocí se poprvé objevil v Bílém domě, sídle amerických prezidentů, již za éry Ronalda Reagana, který vykonal dvě funkční období v letech 1981–1989.

Tagy: