reklama

VIDEO: Brad Pitt imitoval epidemiologa Fauciho. Pustil se i do prezidenta Trumpa

Americký herec Brad Pitt si „zahrál“ na epidemiologa, když imitoval Anthonyho Fauciho, odborníka na nakažlivé nemoci.

reklama

Fauci, přední americký epidemiolog, je pro tamní obyvatele ústřední postavou v boji proti koronaviru, stejně jako jeho český protějšek, epidemiolog a náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula. Fauci a americký prezident Donald Trump se často neshodují v postupech při řešení pandemie. Neopomenul na to poukázat ani Pitt a některé výroky prezidenta USA „dovysvětlil“.

Hollywoodský herec se objevil v americké show Saturday Night Live televizní stanice NBC v šedivé paruce a s dioptrickými brýlemi. Představil se jako Anthony Fauci. A právě ten se od začátku koronavirové pandemie objevuje po Trumpově boku. „Testy jsou k dispozici a jsou krásné,“ řekl americký prezident začátkem března. „Nevím, jestli bych testy popsal jako krásné. Tedy pokud vaše představa o kráse není to, že vás někdo šimrá vatovým tampónkem na mozku,“ reagoval na Trumpův výrok Fauci ztvárněný Pittem.

Když byl doktor Anthony Fauci hostem v pořadu New Day televize CNN, moderátorka mu položila otázku: „Kdyby vás měl někdo hrát, kdo by to měl být? Ben Stiller nebo Brad Pitt?” Odpověď epidemiologa zněla jednoznačně. „Měl by to být Brad Pitt.“ Fauci v dalším rozhovoru pro CNN přiznal, že byl z výkonu svého oblíbeného herce nadšený.

Fauci patří ve svých 79 letech do nejohroženější skupiny, přesto v současné době spí jen pár hodin denně. Jeho roli v boji proti koronaviru lze označit za zásadní. V posledních 30 letech radil Fauci americkým prezidentům s každou epidemií včetně HIV, SARS, MERS, eboly, ale také při útocích antraxem v roce 2001. Nestárnoucí expert v oboru nakažlivých nemocí se poprvé objevil v Bílém domě, sídle amerických prezidentů, již za éry Ronalda Reagana, který vykonal dvě funkční období v letech 1981–1989.

Tagy:

Hlavní zprávy

Fialovu vládu možná nebudu moci brát vážně, rozčílil se Kalousek kvůli schůzkám se Zemanem
Politika

Fialovu vládu možná nebudu moci brát vážně, rozčílil se Kalousek kvůli schůzkám se Zemanem

Proč všichni tak poslouchají prezidenta Miloše Zemana? Podivil se někdejší šéf státní kasy a možný kandidát na Hrad Miroslav Kalousek (TOP 09). Zkritizoval tím vznikající vládu Petra Fialy (ODS), protože adepti na ministry chodí na rozhovory s prezidentem. Žádná opora v ústavě ale neexistuje. I někteří právníci upozorňují, že Zeman si mohl s jmenováním vlády pospíšit, když je v Česku nouzový stav a jedna z největších krizí.

Bláznivá velká cena pro Hamiltona. Verstappena bodově dotáhl, rozhodne Abú Dhabí

Formule 1 nabídne po letech rozuzlení v úplně posledním závodě. Zastávka seriálu v Saúdské Arábii se proměnila v bláznivou velkou cenu s červenými vlajkami. Hlavním vyústěním přerušované Grand Prix je to, že Lewis Hamilton vyhrál, Max Verstappen dojel za ním. To znamená, že příští týden v Abú Dhabí bude k vidění fantastická událost. Oba piloti jsou na tom totiž aktuálně bodově úplně stejně.

reklama

Domácí zpravodajství

Hrůzné snímky plic neočkovaných s covidem: Lékař posílá lidem varovný vzkaz

Bez dalších závažných nemocí, 46 a 38 let, těžké plicní postižení. Další „sporťák 48 let“ na mimotělním oběhu. Lékař plzeňské letecké záchranné služby Jiří Chvojka zveřejňuje na sociálních sítích anonymní příběhy lidí, kterým zdraví zničil covid. Dá se předpokládat, že se jedná o lidi, kteří nejsou očkovaní, lékař totiž zároveň vyzývá k vakcinaci.

reklama