reklama

Jedna dobrá rána a spíte. V Rusku se těší oblibě fackovací soutěž

Dva muži bez trička si rozdávají facky tou největší ranou, kterou mohou vyvinout. Ne, toto není scéna z diskotéky po půlnoci. Mezi polonahými muži, co se bijí do tváře, stojí jeden sudí, fandí jim mnoho diváků a medici jsou připraveni na nejhorší. To je ruský šampionát ve fackování, který se v zemi těší velké oblibě.

reklama

Minulý rok proběhl první oficiální ročník netradiční soutěže ve fackování a sklidil velký úspěch. I v tak bizarním utkání jsou striktní a jasně daná pravidla. Každý soutěžící se snaží dát co největší silou facku svému oponentovi a má na to pět pokusů. Rozhodčí pak podle různých kritérií vyhodnotí, kdo postupuje do dalšího kola.

„Fackovací soutěže nás v Rusku vždy bavily. Začalo to hrozně spontánně a zaujalo to. Prostě jsme seděli a přemýšleli, jak se odlišit od ostatních, jak udělat sport zajímavější. Máme sportovní a zábavní zóny a soutěž ve fackování byl spontánní nápad,“ popsal organizátor Denis Kijucin.

Siberian Power Show

Oficiálně se první ročník soutěže uskutečnil loni v ruském městě Krasnojarsk, které leží na jihu Sibiře. Podle tohoto místa vznikl i název šampionátu Siberian Power Show. Podle organizátora akce má fackovací šampionát do sportu přinést něco nového a zábavného.

Miláčkem publika je šampion minulého ročníku Vasilij Kamockij alias Pelmeň:

Jak tedy zápasy probíhají? Soupeře rozděluje stojan, kterého se mohou přidržovat, aby úder ustáli. Zakázáno je trefovat se do čelisti a do uší, povolená je pouze tvář. Mezi fauly patří i ucuknutí před oponentovým úderem. Ten, kdo udělá dva fauly, prohrává. Není výjimkou, že soutěžící svého protivníka takzvaně vypne.

Dvoudenní akce ale není jen o rozdávání facek. Soutěžící se také mohou utkat v silovém trojboji, kulturistice, bikini fitness a také v pojídání burgerů na čas.

„Zúčastnit se může kdokoliv, ale musí chápat, že to není sranda. Ano, na jednu stranu to zábava je, na druhou stranu jde o risk a hrozí vážný úraz. Všem účastníkům pohromadě vysvětlujeme pravidla. Lidé ale rádi podvádí a záměrně pravidla porušují, to však může vést k vážnému poranění protivníka,“ řekl pro AP organizátor. Při každé takové soutěži tedy nesmí chybět zdravotnický personál, který je připraven zakročit.

Vasilij Kamockij

Letošní soutěže se zúčastnilo deset mužů a ti se podělili o 50 tisíc rublů, což je v přepočtu přes 15 tisíc korun. První místo letos obsadil Anatolij Gulaška, který vyhrál 25 tisíc rublů, další dva umístění si rozdělili zbytek.

V loňském šampionátu jasně dominoval Vasilij Kamockij, který se stal miláčkem ruského publika tohoto kuriózního klání. Vasilij, který jednou ranou dokáže svého soupeře doslova vypnout, minulý rok vyhrál 30 tisíc rublů a suverénně zůstal neporaženým. Urostlému chlapíkovi ze Sibiře se říká Pelmeň a na svém instagramovém účtu má přes sto tisíc sledujících.

Podívejte se, co Vasilij udělá holou rukou s dýní:

Tagy:

Hlavní zprávy

Počet křesťanů klesá, raduje se Pirát. Církev má podle něj špatný vliv na společnost
Politika

Počet křesťanů klesá, raduje se Pirát. Církev má podle něj špatný vliv na společnost

Počet křesťanů hlásících se ke katolické církvi se za posledních deset let snížil o 340 tisíc, vyplývá to z dat Českého statistického úřadu. V pondělí v podvečer na to upozornil pražský pirátský radní pro bydlení Adam Zábranský s tím, že to není špatná zpráva. Katolická církev v Česku pod vedením kardinála Dominika Duky má podle něj na společnost negativní vliv.

Nechá se Djokovič očkovat? Pokud ne, bude mít utrum také na Roland Garros
Tenis

Nechá se Djokovič očkovat? Pokud ne, bude mít utrum také na Roland Garros

Loni Novak Djokovič vyhrál Australian Open a při další grandslamové zastávce v Paříži si přivlastnil Pohár mušketýrů. Jisté je, že letos v australském Melbourne trůn přenechá někomu jinému. A zdá se, že ani na Roland Garros nebude mít možnost obhajovat titul z roku 2021. Francie totiž zpřísnila protikoronavirová opatření, kvůli kterým neočkovaní nemohou prakticky nic.

Záhadná nemoc postihuje mladé lidi v Kanadě. Experti netuší, co vážné potíže způsobuje

Kanadu znepokojuje záhadná nemoc, která postihuje především mladé lidi. Jde o neurologickou chorobu, která se projevuje nespavostí, halucinacemi nebo problémy s myšlením. Oficiální počet nemocných je 48, podle zdrojů webu The Guardian jich ale může být až 150. Experti se přou, co nemoc způsobuje. Podle některých informací se však úřady chystají oznámit, že za vším stála špatná diagnostika.

Farský je vlastizrádce. Jeho stáž v USA je protistátní činnost, zdůrazňuje Okamura

Předseda SPD Tomio Okamura se znovu ostře pustil do poslance Jana Farského (STAN) za jeho osmiměsíční stáž na americké univerzitě v Oregonu. Podle něj politik svým odjezdem, o kterém věděl již před loňskými říjnovými volbami, podvedl voliče. Vzhledem k tomu, co bude Farský v USA studovat, Okamura neváhal v souvislosti s ním použít pojem „vlastizrádce“.

reklama

Domácí zpravodajství

Zemřela zpěvačka Horká, měla se úmyslně nakazit koronavirem. Jste odpad, vzkazuje syn

Ve věku 57 let zemřela zpěvačka folkové kapely Asonance Hana Horká. I když příčinu úmrtí kapela nezveřejnila, na sociálních sítích se množí spekulace, že s ním mohl souviset covid, který nedávno prodělala. Koronavirem se měla nakazit úmyslně, což nepřímo potvrdil i její syn. „Sebrali jste mi maminku, která si na vašem základě stavěla veškeré svoje argumenty,“ napsal v komentáři, kde označil některé odborníky, kteří se vyjadřovali k pandemii.

reklama