reklama

Nouzové přistání nebo úmysl? Na mexické dálnici shořelo letadlo, mohlo převážet drogy

Malé letadlo podezřelé z převozu drog v neděli přistálo na dálnici v jižním státě Quintana Roo v Mexiku. Letoun shořel. Informovala o tom agentura AP.

reklama

Letadlo přistálo nedaleko obce Felipe Carrillo Puerto v jižní části státu Quintana Roo. Jedná se o místo relativně vzdálené od turistických resortů.

Fotografie pořízené tamním ministerstvem obrany (SEDENA) ukazují, jak se z něj valil kouř, zatímco zůstávalo nadále stát na dálnici. Podle ministerstva letoun přiletěl z Jižní Ameriky a měl být sledován už od vstupu do mexického vzdušného prostoru.

K tématu

Není jasné, jestli letadlo nouzově přistálo a následně začalo hořet, nebo ho zapálili překupníci. Podle webových stránek Aviation Safety Network se mělo jednat o několik desítek let starý patnáctimístný letoun BAE-125.

Na dálnici směrem k sousedícímu státu Yucatan jednotky našly také dodávku, ve které bylo ukryto třináct pytlů kokainu o celkové váze asi 390 kilogramů. Na místě nebyl nikdo zatčen.

Tagy: drogy Mexiko kokain letadlo požár převoz

Další hlavní zprávy

Specifická krása. Díky lezení souzníte s přírodou, na pískovcové skály to chce odvahu

Specifická krása. Díky lezení souzníte s přírodou, na pískovcové skály to chce odvahu

Díky úspěchům lezce Adama Ondry se o sportovní lezení zajímá čím dál více lidí. Umělé lezecké stěny jsou občas přeplněné, ti zkušenější proto vyráží ven. Za „kumšt“ se dá považovat lezení na pískovcových skalách, které je o něco náročnější. Odměnou za zdolané špígry jsou nádherné výhledy a krása okolní přírody, se kterou člověk při lezení souzní.

reklama
Lidé v karanténě budou moci volit z auta pouze ve středu
Policie pátrá po ozbrojeném muži, který loupil v Chebu. Možná jde o zločince z Německa
reklama
reklama
Apokalyptické záběry z Bejrútu: Jak výbuch proměnil město v trosky

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Zemřela baletka Eva Horáková z Národního divadla, bylo jí padesát let
Derby Sparta–⁠Slavia se bude hrát 7. listopadu. Fotbalová liga má program pro 18 klubů
Další články
reklama
reklama