reklama

Nouzové přistání nebo úmysl? Na mexické dálnici shořelo letadlo, mohlo převážet drogy

Malé letadlo podezřelé z převozu drog v neděli přistálo na dálnici v jižním státě Quintana Roo v Mexiku. Letoun shořel. Informovala o tom agentura AP.

reklama

Letadlo přistálo nedaleko obce Felipe Carrillo Puerto v jižní části státu Quintana Roo. Jedná se o místo relativně vzdálené od turistických resortů.

Fotografie pořízené tamním ministerstvem obrany (SEDENA) ukazují, jak se z něj valil kouř, zatímco zůstávalo nadále stát na dálnici. Podle ministerstva letoun přiletěl z Jižní Ameriky a měl být sledován už od vstupu do mexického vzdušného prostoru.

K tématu

Není jasné, jestli letadlo nouzově přistálo a následně začalo hořet, nebo ho zapálili překupníci. Podle webových stránek Aviation Safety Network se mělo jednat o několik desítek let starý patnáctimístný letoun BAE-125.

Na dálnici směrem k sousedícímu státu Yucatan jednotky našly také dodávku, ve které bylo ukryto třináct pytlů kokainu o celkové váze asi 390 kilogramů. Na místě nebyl nikdo zatčen.

Tagy: drogy Mexiko kokain letadlo požár převoz

Další hlavní zprávy

Finance

Hrozí Česku arbitráže kvůli regulaci hazardu? Soudní dvůr EU přijal důležité rozhodnutí

Hrozí Česku arbitráže kvůli regulaci hazardu? Soudní dvůr EU přijal důležité rozhodnutí

Česká republika může v budoucnu čelit nárokům provozovatelů hazardních her na náhradu ušlého zisku kvůli způsobu, jakým je v některých případech hazard regulován. Nejvyšší správní soud totiž na základě rozhodnutí Soudního dvoru Evropské unie vrátil k novému projednání vyhlášku o regulaci hazardu, kterou před lety přijalo zastupitelstvo města Děčína.

Vyhoštění čeští diplomaté zatím bydlí na zámku a berou plný plat. Zpět do Ruska nesmí
reklama
reklama
Razantní odpověď: Česko vyhostí dalších 22 ruských diplomatů a 48 pracovníků ambasády

Politika

Domácí zpravodajství

Volební model: Piráti a STAN vedou před ANO a Spolu. Šlachta si jde pro státní příspěvek
Korupce na magistrátu? Kauza se točí kolem politika TOP 09 a pravé ruky Pospíšila
Další články
reklama
reklama