Šerif zveřejnil nové video v Baldwinově případu. Ukazuje jeho reakci na smrt Hutchinsové

Moment, kdy se Baldwin dozvěděl o smrti kameramanky

Úřad šerifa okresu Santa Fe zveřejnil záběry, které zachycují herce Aleca Baldwina ve chvíli, kdy se dozvěděl o smrti kameramanky Halyny Hutchinsové. Tu omylem postřelil během příprav na natáčení, v nemocnici zraněním podlehla. Incident, který se odehrál během filmování westernu Rust 21. října 2021, policie stále vyšetřuje.

Kameramanka Halyna Hutchinsová zemřela při natáčení filmu, ve kterém hrál Baldwin hlavní roli. Během jedné ze scén se zbraní ale došlo k nehodě. Úřad šerifa okresu Santa Fe nyní zveřejnil záběry, na kterých je zachycen moment, kdy se Baldwin o úmrtí Hutchinsové dozvěděl. Ze zbraně měl vystřelit v domnění, že náboje jsou slepé.

Na policejních záběrech je vidět výslechová místnost, ve které sedí spolu s Baldwinem dvě vyšetřovatelky. „Musím vám oznámit velmi nepříjemnou zprávu,“ říká jedna z nich. „Nezvládla to,“ oznámí Baldwinovi. Americký herec tomu nechce věřit. Vykřikne, dá si ruku před pusu a několik vteřin sedí v naprostém tichu. Na záběry upozornil web Sky News.

Vyšetřovatelka následně herce informuje o stavu režiséra Joela Souzy, který byl při incidentu rovněž zraněn. „Joel je stále v nemocnici,“ sdělí Baldwinovi a znovu potvrdí, že kameramanka nepřežila. „Nechtěla jsem, abyste se to dozvěděl jinde,“ dodává. Herec následně několik vteřin nereaguje, viditelně je v šoku. „Můžeme pro vás něco udělat?“ ptá se na videu druhá z vyšetřovatelek. „Chci zavolat manželce,“ říká zdrcený herec a odchází z místnosti.

Ke střelbě došlo loni 21. října při natáčení v Novém Mexiku. „Na natáčení panovala samolibost, dezorganizace a určitá míra nedbalosti, jestli to poroste do trestní roviny, rozhodne okresní státní zástupce,“ komentoval probíhající vyšetřování šerif Adan Mendoza. Alec Baldwin zároveň čelí několika žalobám, mimo jiné od manžela zemřelé kameramanky. Vinu nadále odmítá, podle něj selhal systém, neboť revolver neměl být vůbec nabitý ostrými náboji.

Tagy: