Baldwinova smrtící střelba: Policie zveřejnila video, které zachycuje dění po tragédii

Vyšetřovatelé z amerického Santa Fe zveřejnili několik videomateriálů zachycujících, co se dělo bezprostředně poté, když americký herec Alec Baldwin při natáčení filmu Rust zastřelil kameramanku Halynu Hutchinsovou a zranil režiséra Joela Souzu. Vyšetřování případu stále není u konce.

Říjen loňského roku. Šerif předává rádiem první informace o tragédii a míří na místo neštěstí. „V Bonanza Creek máme dva postřelené lidi. Nevím, jestli to souvisí s filmem, ale jedna ze zbraní byla skutečná. O koho jde, nevíme. Na místě je někdo z lékařského týmu. Ale nevíme, jaká je situace, jestli jsou mrtví nebo umírají,“ vysvětlil šerif.

Po příjezdu na místo tragédie, tedy do kulis kostela, je patrný všudypřítomný zmatek. Na podlaze leží těžce zraněná kameramanka Halyna Hutchinsová. „Ukončete okamžitě veškerou činnost. Toto je teď místo činu. Ukončete všechno, co děláte, a potřebuji, aby někdo, kdo to má na starosti, zajistil ten film,“ úkoloval šerif.

Měla to být chladná pistole bez nábojů

Uvnitř kostela lékaři bojují o život kameramanky Hutchinsové. Šerif mezitím obepíná kostel policejní páskou a krátce promlouvá k Alecu Baldwinovi. „Pane, promiňte, za chvíli za vámi přijdu a promluvíme si. Teď mají prioritu lékaři,“ řekl.

Halyna Hutchinsová bohužel zraněním v nemocnici podlehla. Mezitím Alec Baldwin poprvé popisuje vyšetřovatelům osudné okamžiky. „Při zkoušce tam nemělo nic být. Měla to být chladná pistole bez nábojů nebo slepých nábojů. Vytahuji zbraň, natáhnu pistoli a vystřelím. Prásk. A najednou se skácela k zemi,“ popsal Baldwin.

Inspekce práce v americkém státě Nové Mexiko udělila nejvyšší možnou pokutu 137 tisíc dolarů (přes tři miliony korun) produkční společnosti za porušení pravidel pro zacházení se zbraněmi. Samotného herce policisté neobvinili. Čelí ale několika žalobám od členů štábu a odškodné po něm žádá rodina kameramanky.

Tagy:

Hlavní zprávy

Trauma z tragédie zůstalo. Dva fanoušci si vzpomněli na Hillsborough a spáchali sebevraždu
Fotbal

Trauma z tragédie zůstalo. Dva fanoušci si vzpomněli na Hillsborough a spáchali sebevraždu

Letošní finále Ligy mistrů mezi Realem Madrid a Liverpoolem začalo s více než půlhodinovým zpožděním. Někteří příznivci totiž bez lístků přelezli ploty pařížského Stade de France, takže zavládl chaos. V útrobách stadionu se mačkali lidé, ve vzduchu visel velký průšvih. Leckomu se vybavila událost z roku 1989 na Hillsborough, kde tlačenice vyústila v 97 obětí. Vzpomněli si i dva přeživší tragédie, které navrácené trauma dovedlo k sebevraždě.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
17:57

Satanismus, změna pohlaví, ale i vlastenectví. Co zaznělo v třaskavém Putinově projevu?

17:38

Do pražských škol chodí 11 630 ukrajinských dětí

17:13

Britský ministr obrany navštívil Kyjev, mluvil o další podpoře Ukrajině

17:06

Zelenskyj podepsal žádost o vstup do NATO

Účast v senátních volbách je zatím bídná. Víc lidí přitáhl jen souboj Vystrčil–Nagyová

Aktualizováno

Druhé kolo senátních voleb provází velmi slabá účast, podobně jako tomu bylo v minulosti. O něco více lidí přichází do volebních místností na Jihlavsku, kde se vede ostře sledovaný souboj mezi šéfem Senátu Milošem Vystrčilem (ODS) a kandidátkou ANO Janou Nagyovou. Celkem voliči rozhodují o 24 z 27 nových senátorů, tři byli zvoleni už minulý týden v prvním kole.

Tajemná Putinova automobilka Aurus představuje luxusní SUV. Má konkurovat Rolls-Roycu

Tajemná Putinova automobilka Aurus vydává světu další důkaz o své schopnosti konkurovat Rolls-Roycu či Maybachu. Alespoň tak to prezentuje. Obří SUV Komendant (velitel) přichází na trh v době, kdy ze strany EU, USA a dalších zemí platí vůči Rusku embargo na dovoz luxusních automobilů. Zda bude Aurus nový model skutečně schopen vyrábět a zda o něj bude mezi oligarchy zájem, je však ve hvězdách. U stávající limuzíny Senat se mu totiž dlouhodobě nedaří ani jedno.

Sledujte Partii s Kupkou a Havlíčkem: Jak výsledky voleb ovlivnila energetická krize?

Česko po volbách. Kdo s kým a proč? V nedělní Partii Terezie Tománkové budou diskutovat ministr dopravy a místopředseda ODS Martin Kupka a místopředseda Sněmovny za hnutí ANO Karel Havlíček. Ve druhé části přijde na řadu velká politická diskuse, jejími aktéry budou: místopředsedkyně KDU-ČSL Šárka Jelínková, senátor Zdeněk Hraba a poslanci Aleš Juchelka z ANO a Radim Fiala z SPD.

Vysáváte rozpočet jak pijavice a lidé nemají na energie, řekl Okamura. Lžete, reagoval Kupka

Předseda SPD Tomio Okamura se v pátek v Poslanecké sněmovně tvrdě pustil do vlády v souvislosti s navrhovanou novelou služebního zákona. Vyčítá, že zatímco lidé nemají na energie, chystá se kabinet zřídit neomezený počet politických náměstků na ministerstvech, což považuje za trafiky pro vládní spolustraníky. Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) jeho slova označil za lži.

Rusko i Ukrajina se připravují na dlouhý konflikt. Expert popsal, jaký vliv bude mít zima

Příměří mezi Ukrajinou a Ruskem je aktuálně utopií. Oba státy se i nadále snaží posilovat své řady, pokračují v ostřelování a bojích, a k tomu zahájily přípravy na válku v příštím roce. Vyplývá to z kroků, ke kterým Moskva i Kyjev přistupují. Ukrajinci se však zároveň snaží využít převzaté iniciativy v konfliktu a tlačit na Rusy, co nejvíce to jde.

Domácí zpravodajství

„Zeman nepracuje“. Poslanci chtějí Hradu sebrat 30 milionů a podpořit protialkoholní prevenci

Seberte prezidentské kanceláři 30 milionů korun a dejte je na protidrogovou politiku. S takovým návrhem přišla skupina koaličních poslanců v čele s lidovcem Šimonem Hellerem. Konkrétně jde o sumu určenou na lesní hospodářství. Lánské lesní správě šéfuje Miloš Balák, který ovšem byl pravomocně odsouzen v souvislosti s ovlivňováním jedné ze zakázek. Zmíněných 30 milionů korun by zamířilo na protidrogovou politiku a prevenci závislosti na alkoholu.