CNN Prima News Viktor Orbán

Viktor Orbán

Výpis příspěvků ke štítku „Viktor Orbán“

Orbán překvapil protiruským projevem. Suverénní Ukrajiny je třeba, aby Moskva nebyla hrozbou

27. listopadu 2022 18:46

Suverénní Ukrajiny je zapotřebí k tomu, aby Rusko nepředstavovalo pro Evropu hrozbu, uvedl podle agentury MTI maďarský premiér Viktor Orbán. V době vrcholícího sporu o vyplacení peněz z regionálních fondů Evropské unie jde u šéfa maďarské vlády o pozoruhodnou změnu rétoriky. V souvislosti s ruskou agresí vůči sousední zemi dával zatím opakovaně najevo spíše proruské postoje.

Orbán pobouřil Ukrajince i Čechy vlajkou Velkého Maďarska. Provokace, čílí se politici

23. listopadu 2022 14:22

Maďarský premiér Viktor Orbán zase jednou zvedl evropské politiky ze židle. Na fotbalovém zápase mezi Maďarskem a Řeckem se totiž v neděli objevil s fanouškovskou šálou, na které byla mapa Velkého Maďarska. Kontroverzní politik navíc záběry z akce umístil na sociální sítě. Za svůj módní výstřelek teď sklízí kritiku z Ukrajiny, Rumunska, ale i Česka.

Rusko na svět vyslalo energetickou raketu, země EU podporují Ukrajinu, prohlásil Michel

7. října 2022 09:29

Pražský megasummit je u konce. Ve čtvrtek se setkali lídři téměř všech evropských zemí, o den později už se akce týkala pouze států Evropské unie. Státníci sezvaní českým premiérem Petrem Fialou (ODS) se shodli na pokračující podpoře Ukrajiny ve válce s Ruskem a zároveň zaúkolovali Evropskou komisi pod vedením Ursuly von der Leyenové, aby vypracovala návrhy řešení k energetické krizi na evropské úrovni.

Zemanovo setkání s Orbánem a Vučičem? Ostatní státníci ho možná odmítli, myslí si Svoboda

6. října 2022 23:51

Setkání prezidenta Miloše Zemana s maďarským a srbským prezidentem při symbolické „rozlučce“ s funkcí vyvolalo různé reakce. Zeman se mohl snažit setkat s jinými státníky, kteří však zájem o schůzku nemuseli opětovat, domnívá se bývalý ministr zahraničních věcí Cyril Svoboda (KDU-ČSL). Řekl to v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Babiš se sešel s Orbánem. Je to nejzkušenější politik v EU, reagoval expremiér na kritiku

6. října 2022 20:27

V rámci dvoudenního pražského summitu Evropského politického společenství (EPC) do české metropole přicestovali představitelé ze zemí EU i dalších států. Toho využil i lídr opozice a šéf hnutí ANO Andrej Babiš, který se ve čtvrtek setkal s maďarským premiérem Viktorem Orbánem. Kritika z řad odpůrců směřování Budapešti na sebe nenechala dlouho čekat. Někteří čeští politici v čele s TOP 09 poukazují například na Orbánův chladný postoj k Ukrajině.

Česko čeká supersummit: Ochromí dopravu, zavře se Pražský hrad. Dorazí Macron i Erdogan

5. října 2022 11:07

Praha ke konci pracovního týdne zažije setkání politických špiček Evropy. V rámci summitu Evropského politického společenství (EPC) a neformálního jednání Evropské rady totiž do hlavního města zamíří prezidenti a premiéři zemí Evropské unie a dalších. Na akci, která se koná ve čtvrtek a pátek v prostorách Pražského hradu, premiér Petr Fiala (ODS) přivítá například předsedkyni Evropské komise Ursulu von der Leyenovou, francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, britskou ministerskou předsedkyni Liz Trussovou, maďarského premiéra Viktora Orbána či tureckou hlavu státu Recepa Tayyipa Erdogana.

Italové splnili přání Orbánovi, Kreml cítí šanci. Zablokuje Meloniová ruské sankce?

28. září 2022 16:03

Od mezinárodně uznávaného a mezi Italy nezvykle populárního premiéra Maria Draghiho ke zřejmě nejpravicovější premiérce od dob fašistického vůdce Benita Mussoliniho. Zatímco Evropská unie vzhlíží k novému kabinetu v Itálii s obavami, protože bude euroskeptický, ruce si mne maďarský premiér Viktor Orbán. Ten v pravděpodobné premiérce Giorgii Meloniové vidí spojence proti pokračování ruských sankcí. Svou šanci vycítil i Kreml, který okamžitě nahodil „udičku“ směr Řím.

Itálii poprvé povede žena. Meloniová má fašistickou minulost, obdivuje Orbána i fantasy

26. září 2022 13:40

Itálii s největší pravděpodobností poprvé v historii povede žena. Lídryně strany Bratři Itálie Giorgia Meloniová ovládla volební klání s více než 26 procenty odevzdaných hlasů a společně se svými pravicovými spojenci míří k sestavení vlády. Zahraniční média a experti ovšem upozorňují, že jde o velmi kontroverzní postavu. Bratři Itálie jsou považováni za krajně pravicovou stranu, která byla založena příznivci diktátora Benita Mussoliniho. Sama Meloniová za sebou má minulost ve fašistické organizaci.

Orbán kritizuje EU: Sankcemi se střílí do nohy, brzy se rozpadne. Česko má podle něj problém

19. září 2022 21:12

Maďarský premiér Viktor Orbán si myslí, že se do roku 2030 Evropská unie rozpadne. Naopak věří, že budoucnost je v silnějším propojení států V4, tedy Maďarska, Česka, Slovenska a Polska. Prohlásil to během projevu při setkání své strany Fidesz, píše na webu Svobodná Evropa. Jednání politiků bylo sice neveřejné, stanice ale mluvila s několika účastníky.