CNN Prima News Viktor Orbán

Viktor Orbán

Výpis příspěvků ke štítku „Viktor Orbán“

Premiéři V4 měli jasno: Orbán a Fico vyrazili za Zemanem na jednohubky, Tusk jednal s Pavlem

Bývalý prezident Miloš Zeman se v úterý odpoledne ve své kanceláři v pražských Dejvicích setkal se slovenským premiérem Robertem Ficem a s předsedou maďarské vlády Viktorem Orbánem, kteří do českého hlavního města přijeli na setkání premiérů visegrádské čtyřky. Zeman uvedl, že setkání se neslo ve velmi přátelském duchu, premiéry pohostil jednohubkami. Zhruba ve stejné době prezident Petr Pavel přijal na nedalekém Pražském hradě polského premiéra Donalda Tuska.

Fiala: Česko se nechystá vyslat vojáky na Ukrajinu. O zavedení povinné vojny vláda nejedná

Česko se nechystá vysílat vojáky na Ukrajinu, pronesl premiér Petr Fiala (ODS) před cestou na summit o pomoci Ukrajině do Paříže. Reagoval tím na vyjádření slovenského premiéra Roberta Fica, že několik členských zemí NATO a Evropské unie zvažuje vyslání svých vojáků na Ukrajinu na základě dvoustranných dohod s touto zemí, jež se už dva roky brání ruské invazi. Předseda vlády také dodal, že se lidé nemusí bát, že by se jednalo o zavedení povinné vojenské služby.

Telička: ANO je stále plné kariéristů. Trump se neštítí ničeho. Právo veta v EU omezme

Pavel Telička vedl český vyjednávací tým při přístupových jednáních s Evropskou unií a zastával post prvního českého eurokomisaře. Před deseti lety byl za hnutí ANO zvolen do Evropského parlamentu. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS mluví o proměně bruselské politiky, českých bojích o euro i o tom, proč se ve zlém rozešel s Andrejem Babišem.

Knotek z ANO: Vadí mi štváči, kteří bez ohledu na okolnosti křičí, že Orbána je třeba zničit

S postojem Viktora Orbána k Ukrajině nesouhlasím. V mnoha ohledech ho ale považuji za důležitý prvek v Evropě. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl europoslanec Ondřej Knotek (ANO). Ten se kromě jiného rozpovídal o kampani hnutí ANO do evropských voleb. Co říká na program koalice Spolu či hnutí STAN? A jak vnímá „rozchod“ Dity Charanzové s ANO?

Vondra: Spolupráce ODS s Orbánem? Na vydírání zvolil špatné hřiště. Přes Ukrajinu nejede vlak

Viktor Orbán si zvolil špatné hřiště na vydírání a sám sebe zaboxoval do kouta. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl europoslanec Alexandr Vondra (ODS). Reagoval na spekulace o spojení strany maďarského premiéra s unijní frakcí Evropských konzervativců a reformistů (ECR). Vondra, který je jedním z nejviditelnějších politiků této skupiny, kromě jiného uvedl, že přes postoj k Ukrajině nejede vlak. Podobně se k věci staví i další představitelé ECR.

Konečná: Obíráme lidi a financujeme granáty. Mají se Rusáci zastavit u Košic? vyjel Pospíšil

Evropskou unií schválený balík finanční pomoci Ukrajině pohoršil europoslankyni Kateřinu Konečnou (KSČM). Ta v pořadu 360° na CNN Prima NEWS naříkala, že míří obrovské množství peněz na granáty, ale evropští zemědělci jsou kráceni na dotacích a chybí peníze i v jiných oblastech. Proti tomu se tvrdě ohradil europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09), který zdůraznil, že jde o bezpečnost celé Evropy, protože ruský prezident Vladimir Putin se jen tak nezastaví a mohl by dojít až ke Košicím nebo k hranicím s Českem.

Ukrajina dostane 50 miliard eur. Na summitu se na tom jednomyslně shodli lídři EU

Prezidenti a premiéři členských zemí Evropské unie jednomyslně schválili balík finanční pomoci Ukrajině ve výši 50 miliard eur na další čtyři roky, oznámil předseda Evropské rady Charles Michel. Zpráva přišla jen několik minut poté, co v Bruselu začal mimořádný summit EU o této otázce. Do poslední chvíle přitom nebylo jasné, zda maďarský premiér Viktor Orbán odvolá veto z prosincové vrcholné schůzky

Hlásná trouba Ruska. Pekarová odsoudila Schillerovou za slova o válce, ostře se pohádaly

Šéfka poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová čelí na sociálních sítích ostré kritice kvůli svému prohlášení, že se na rozdíl od náčelníka generálního štábu Karla Řehky nechce připravovat na válku. Předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) výrok opoziční političky přirovnala k Viktoru Orbánovi. „Je hlásnou troubou ruské propagandy,“ dodala. Schillerová si kritiku nenechala líbit.

EU pootevřela dveře Ukrajině a Moldavsku. Summit rozhodl o zahájení přístupových rozhovorů

Summit EU rozhodl o zahájení přístupových rozhovorů s Ukrajinou a Moldavskem, oznámil na sociální síti X předseda Evropské rady Charles Michel. Prezidenti a premiéři zemí EU také podpořili udělení kandidátského statusu Gruzii. Otevření přístupových rozhovorů se zemí, která se brání ozbrojené ruské agresi, přitom ještě ráno odmítal maďarský premiér Viktor Orbán. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj označil rozhodnutí summitu EU za vítězství Ukrajiny. Podle premiéra Petra Fialy (ODS) dala EU jasně najevo, že má o zmíněné země a jejich budoucnost zájem.