reklama
CNN Prima News Viktor Orbán

Viktor Orbán

Výpis příspěvků ke štítku „Viktor Orbán“

Skončí Orbánova nadvláda? V Maďarsku čelí jednotné opozici, táhne ji nezávislý starosta

16. listopadu 2021 07:30

Premiér a nestor maďarské politiky Viktor Orbán má důvod k obavám. Již před časem se proti němu sjednotily opoziční strany, které napřímo říkají, že ho chtějí odstavit od moci. Dlouholetý lídr maďarské politické scény tak čelí riziku konce své vlády. Parlamentní volby se odehrají již na jaře a podle průzkumů jsou rozdíly v preferencích velmi těsné. Opozice si již zvolila svého lídra, který by mohl Orbána na postu předsedy vlády vystřídat.

Volby vyhrajeme, věří si Volný a hlásá: EU chce vyměnit etnické Evropany za nové

1. října 2021 00:40

Nezařazený poslanec Lubomír Volný se v pořadu 360° ostře pustil do Evropské unie. Zkritizoval ji mimo jiné za migrační politiku v roce 2015, vymezil se také proti takzvanému Green Dealu (Zelené dohodě). Ten označil za byznys globálních firem, které vykořisťují chudé. Volný také věří, že volby vyhraje, pak hodlá odvolat eurokomisařku Věru Jourovou.

Fašisto, křičeli na Orbána demonstranti. Spolu s Babišem dorazil na sever Čech

29. září 2021 10:03
Aktualizováno

Premiér Andrej Babiš (ANO) se svým maďarským protějškem dorazili ve středu odpoledne do Ústí nad Labem. Orbánova pracovní návštěva se odehrává zhruba týden před českými sněmovními volbami, které budou 8. a 9. října. V Ústeckém kraji vede Babiš volební kandidátku svého hnutí ANO a po skončení pracovního programu se oba politici, kteří udržují dobré vztahy a kritizují migraci do EU, sejdou v ústeckém divadle s příznivci a členy hnutí. Večer přijme Orbána prezident Miloš Zeman v Lánech na Kladensku.

Podpora Babiše není zneužití státní návštěvy. I Orbán má své preference, říká Králíček

28. září 2021 13:58

Do České republiky ve středu zavítá maďarský premiér Viktor Orbán. Jednat bude s předsedou vlády Andrejem Babišem (ANO) a sejde se i s prezidentem Milošem Zemanem. Premiéři pak společně navštíví Ústecký kraj, kde Babiš vede kandidátku své strany do říjnových sněmovních voleb. Podle poslance ANO Roberta Králíčka nejde o zneužití státní návštěvy. „Orbán podpoří premiéra ve svém volnu a na neutrální půdě,“ řekl v pořadu K věci na CNN Prima NEWS.

Klaus by mohl opustit nemocnici do konce týdne. Dostal speciální vzkaz od Orbána

15. září 2021 13:39

Bývalý prezident Václav Klaus by mohl být doma z nemocnice koncem týdne, řekl CNN Prima NEWS mluvčí Institutu Václava Klause Petr Macinka. Klaus zároveň děkuje všem, kteří ho na dálku podporují. Speciální vzkaz prý dostal od maďarského premiéra Viktora Orbána. Klaus skončil v pražské Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) o víkendu, po pondělním propuštění se do ní ale v úterý vrátil.

Historik Šebek: Papež dal políček Orbánovi a maďarskému režimu, souzní s Čaputovou

14. září 2021 00:11

Tím, že papež František strávil v Maďarsku jen sedm hodin, zatímco na Slovensku bude několik dní, zasadil políček do tváře maďarskému premiéru Viktoru Orbánovi a jeho režimu. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl historik Jaroslav Šebek. Hlava katolické církve podle něj dala jasně najevo, že souzní se stylem slovenské prezidentky Zuzany Čaputové.

reklama