reklama
CNN Prima News Viktoria Azarenková

Viktoria Azarenková

Výpis příspěvků ke štítku „Viktoria Azarenková“

Tenis, nebo divadlo? Vítězka opustila kurt na vozíku, soupeřka jí sprostě spílala

Na tenisovém Roland Garros už byla k vidění celá řada bizarních okamžiků. K jednomu z nich došlo po zápase Kiki Bertensové s Italkou Sarou Erraniovou. Nizozemka ze sebe v třísetovém utkání vydala doslova vše a několikrát se během zápasu svíjela v křečích. Vyčerpávající souboj nakonec vyhrála. Stálo ji to spoustu sil a kurt musela opustit na vozíku. Erraniová jí vynadala, že jen hraje divadlo.

Roland Garros s bizarními outfity a horkým čajem. Azarenková si vydupala přerušení

Prší, prší, jen se leje, moc dobře se v tom nehraje. První hrací den tenisového grandslamu Roland Garros nepřivítalo zrovna příznivé počasí. Turnaj, který se za normálních okolností koná během slunečného května a června, nabídl hned na úvod extrém. Při nedělním dopoledni se teplota v Paříži pohybovala kolem 10 °C, kurty vytrvale zkrápěl déšť. „Co tady děláme?“ nechápala Běloruska Viktoria Azarenková.

Azarenková se konečně zbavila kletby jménem Serena: Mívala jsem až příliš velké ego

Mimo kurt jsou kamarádky, grandslamová bilance mezi běloruskou tenistkou Viktorií Azarenkovou a Serenou Williamsovou však doposud nijak přátelsky nevypadala. Američanka na majorech vyhrála všech deset vzájemných zápasů. Změna přišla až teď na US Open. Azarenková si přivlastnila noční utkání a v New Yorku si zahraje třetí finále. Po postupu mluvila o své osobní proměně.

Matky si podmaňují US Open. Hned tři jsou v nejlepší osmičce newyorského grandslamu

Jdou tak trochu proti proudu. Většina tenistek odkládá mateřství až na období po úspěšné kariéře, několik hráček se však rozhodlo skloubit založení rodiny se životem na kurtech. A těmto matkám, zdá se, svědčí především newyorský vzduch. Na probíhajícím US Open se do čtvrtfinále probojovaly hned tři tenistky, kterým se v posledních letech narodilo dítě. Ze všech nejvíce udivuje jméno Cvetana Pironkovová.

Nestárnoucí Venus jde opět proti sestře. Serena může těžit z manželova daru

Nachází se ve věku, kdy už je velká část tenistek deset let v důchodu. Venus Williamsové ale ani 40 roků nebrání v tom, aby se držela mezi špičkou. Ještě lépe je na tom její o 15 měsíců mladší sestra Serena. Na turnaji v Lexingtonu je čeká další vzájemný zápas – v pořadí už 31. Tentokrát dost specifický. Obě legendární tenistky se totiž stále rozkoukávají po dlouhých měsících herního klidu, který způsobil koronavirus.

reklama