CNN Prima News vinice

vinice

Výpis příspěvků ke štítku „vinice“

Přísně střežená místa Dukovan: Navštívit můžete reaktor, chladicí věž i „jadernou“ vinici

Elektřina nás dnes provází na každém kroku. Co takhle svět energie probádat zblízka a nahlédnout pod pokličku obrovského papiňáku – jaderného reaktoru? Pokud vás už výlety za památkami a historií nemají čím překvapit, vypravte se s námi do elektrárny v Dukovanech. Exkurze vás nabije netradičními zážitky. Přímo pod chladicími věžemi se tu zelená první jaderná vinice na světě, o kterou se pilně starají jaderné včely.

Dobré víno potřebuje kromě sluníčka i čas. Jak zraje ve Velkých Pavlovicích?

Vyrobit dobré víno není nic jednoduchého. Stojí za tím velké úsilí mnoha lidí a také sklepmistrů, kteří se starají o to, aby lahodný mok dobře uzrál. My jsme se proto vydali na jižní Moravu do Velkých Pavlovic nedaleko Pálavy, kolébky českého vinařství, abychom zjistili, jak náročná je cesta od vinné révy z vinice až po nablýskané láhve, které se dostanou do rukou milovníků vína.

Další smutná zpráva. Známý vinař nepřežil řádění tornáda, vinice jsou jak po zásahu bomby

Řádění čtvrtečního tornáda na jižní Moravě odnesli také vinaři. Na vinicích místy jen trčí pahýly révových keřů, jsou zničené i sklepy s vybavením. Úroda je po bouři a krupobití poškozená na stovkách dalších hektarů v širším okolí. „Jeden významný vinař zemřel, další utrpěli zranění,“ uvedl prezident Svazu vinařů Tibor Nyitray.