reklama

Virtuální realita: Jaké doplňky by neměly chybět pořádným pařmenům?

VR neboli virutální relita. Ještě před pár lety měl málokdo z nás představu o tom, co to vlastně je. Dnes si bez ní někteří nedokážou představit život. Představujeme vám pár vychytávek, které vás dostanou.

reklama

Herní průmysl a obzvlášť ten virtuální roste raketovou rychlostí. Nejenom, že se v tomto byznysu točí obrovské peníze, ale pokud pomineme tento důvod, tak zjistíme, že hranice virtuální reality vlastně neexistují. Jaké jsou nejnovější doplňky, které by neměly pořádným pařmenům chybět?

The Kat Walk Mini je stojan pro vaše domácí hraní, do kterého se připevníte a on přebírá vaše pohyby a převádí je do elektronické podoby. Má na sobě spoustu haptických senzorů, které simulují na vašem těle údery, dotyky okolního prostředí a díky speciálním botám a podlaze je vám poskytován klouzavý pohyb, jako byste opravdu chodili třeba po Marsu. Cena? Lidová. Sto tisíc korun.

Pokud se vám zdá cena celé plošiny vysoká, pořiďte si demo rukavice za deset tisíc. Ty vám také umožní opravdový zážitek z virtuální reality. Senzory v rukavicích reagují na vaše prsty tak, aby se dotek přenášel nedůvěryhodněji, jak jen to jde. Pohyby prstů a rukou včetně tlaku a síly snímají zase jiné senzory, kterých je na těchto rukavicích požehnaně. Díky nim můžete hrát i na hudební nástroje.

Možná se teď usmíváte, proč tohle všechno vlastně existuje, ale věřte, že právě nové technologie mohou být nápomocny třeba i ve zdravotnicví. Vaše tělo rozloží jak stavebnici a tím rychleji odhalí problém.

Tagy:

Hlavní zprávy

Očkovat proti covidu a chřipce současně? Univerzální vakcína se testuje, říká Prymula
Koronavirus

Očkovat proti covidu a chřipce současně? Univerzální vakcína se testuje, říká Prymula

Chřipka letos připravuje nebývale silný úder. Tvrdí to někteří odborníci a stejně jako u covidu nabádají k očkování. Klidně obě vakcíny najednou. Jenže nechat si současně aplikovat vakcínu proti covidu a chřipce může podle některých praktiků pro organismus znamenat pořádnou zátěž a pacientům tak doporučují alespoň dvoutýdenní odstup. Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) ve vysílání CNN Prima NEWS sdělil, že se nyní testuje univerzální vakcína.

Energie bude jenom zdražovat. Každý týden budeme překvapeni něčím jiným, říká novinář
360°

Energie bude jenom zdražovat. Každý týden budeme překvapeni něčím jiným, říká novinář

Ceny energií se drží na rekordních částkách. Podle novináře týdeníku Hrot Pavla Párala však Češi nemají čekat zlevňování, ba naopak. „Na strach z toho, že Čechy zdražování zasáhne, je pozdě. Bát se měli před třemi lety, kdy se řešily emisní limity a uhlíková neutralita. Tehdy byly překročeny hranice. Nyní jede samospád a každý týden budeme překvapeni něčím jiným,“ podotkl v pořadu 360°.

Politická debata s Hamáčkem, Vondráčkem, Ondráčkem i Okamurou. Jak chtějí řešit migraci?

CNN Prima NEWS ve středu od 20:15 odvysílá další ze série předvolebních debat Speciál 360°: Hlas lidu. Před publikem se v sále střetne čtveřice zástupců politických subjektů kandidujících ve sněmovních volbách. Ve dvouhodinové debatě budou tentokrát diskutovány zejména otázky bezpečnosti a migrace. Do předvolebního pořadu byli pozváni politici z řad ANO, SPD, KSČM a ČSSD.

reklama

Domácí zpravodajství

Babiš, Fiala i Rakušan. Političtí lídři se utkají ve velké superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama