Virtuální realita: Jaké doplňky by neměly chybět pořádným pařmenům?

Neuvěřitelné technologie

VR neboli virutální relita. Ještě před pár lety měl málokdo z nás představu o tom, co to vlastně je. Dnes si bez ní někteří nedokážou představit život. Představujeme vám pár vychytávek, které vás dostanou.

Herní průmysl a obzvlášť ten virtuální roste raketovou rychlostí. Nejenom, že se v tomto byznysu točí obrovské peníze, ale pokud pomineme tento důvod, tak zjistíme, že hranice virtuální reality vlastně neexistují. Jaké jsou nejnovější doplňky, které by neměly pořádným pařmenům chybět?

The Kat Walk Mini je stojan pro vaše domácí hraní, do kterého se připevníte a on přebírá vaše pohyby a převádí je do elektronické podoby. Má na sobě spoustu haptických senzorů, které simulují na vašem těle údery, dotyky okolního prostředí a díky speciálním botám a podlaze je vám poskytován klouzavý pohyb, jako byste opravdu chodili třeba po Marsu. Cena? Lidová. Sto tisíc korun.

Pokud se vám zdá cena celé plošiny vysoká, pořiďte si demo rukavice za deset tisíc. Ty vám také umožní opravdový zážitek z virtuální reality. Senzory v rukavicích reagují na vaše prsty tak, aby se dotek přenášel nedůvěryhodněji, jak jen to jde. Pohyby prstů a rukou včetně tlaku a síly snímají zase jiné senzory, kterých je na těchto rukavicích požehnaně. Díky nim můžete hrát i na hudební nástroje.

Možná se teď usmíváte, proč tohle všechno vlastně existuje, ale věřte, že právě nové technologie mohou být nápomocny třeba i ve zdravotnicví. Vaše tělo rozloží jak stavebnici a tím rychleji odhalí problém.

Tagy: