CNN Prima News vítězové

vítězové

Výpis příspěvků ke štítku „vítězové“

Tak nejsme mistři a kšiltovky zůstávají v krabici. Kam mizí zbytečně vyrobené artefakty?

Narodily se pro jeden konkrétní úspěch. A když ten nepřijde, na rozdíl od hráčů nedostanou druhou šanci – končí zcela nevyužité v „trezoru“. Řeč je o mistrovských artefaktech, které měly schytat sprchu šampaňského, nicméně potenciální nositelé triček či kšiltovek titul nezískali, a tak pouze bolestně přihlíželi oslavám týmu na druhé straně. Juchající soupeři naopak zažívali nezapomenutelné chvíle i s proprietami, jež splnily své poslání. Tedy objevit se aspoň na chvíli na tělech šampionů.

Slávisté porazili v Evropské lize Nice 3:2, góly dali Kuchta a Sima

Fotbalisté Slavie porazili ve 3. kole základní části Evropské ligy Nice 3:2 a navázali na týden starou domácí výhru 1:0 nad Leverkusenem. Dvakrát skóroval Jan Kuchta a jednou Abdallah Sima. Oba si při debutu v základní sestavě v Evropské lize připsali premiérový gól za Slavii. O trefy hostů se postarali Amine Gouiri a v nastavení Dan Ndoye.

Laureáti Ig Nobelových cen studovali špinavost bankovek, teplotu varlat nebo tužky v ústech

Na Harvardské univerzitě proběhlo slavnostní předání letošních Ig Nobelových cen - parodizujícího ocenění, které však odměňuje skutečné ale neobvyklé až absurdní vědecké objevy. Letošní vítězové bádali třeba nad špinavostí bankovek, množstvím slin produkovaných pětiletým dítětem, krychlovým tvarem vombatích hovínek nebo nad rozdílem teploty levého a pravého varlete u mužů.