reklama
CNN Prima News Vítězslav Pivoňka

Vítězslav Pivoňka

Výpis příspěvků ke štítku „Vítězslav Pivoňka“

Moskva si kvůli Vrběticím předvolala velvyslance Pivoňku. Česká diplomacie to popírá

Moskva ve čtvrtek oznámila, že si kvůli kauze Vrbětice předvolala českého velvyslance. Podle ruských tiskových agentur o tom na briefingu informovala mluvčí ruské diplomacie. Praha tuto zprávu popřela. České velvyslanectví v Moskvě odmítlo ČTK sdělit podrobnosti. „Mohu vyvrátit, že by pan velvyslanec měl být předvolán, jak uvedly zahraniční agentury,“ řekla později mluvčí Černínského paláce Eva Davidová.

Švejdar čelí trestnímu oznámení. Schůzku s Hamáčkem policejní šéf nehodlá komentovat

Policejní prezident Jan Švejdar odmítá komentovat obsah jednání s vicepremiérem Janem Hamáčkem (ČSSD) kvůli trvajícímu trestnímu řízení i činnosti tajných služeb. Švejdar prý čelí trestnímu oznámení kvůli vyzrazení utajované skutečnosti. Uvedl to v úterý na Twitteru. Hamáček podle webu Seznam Zprávy na jednání hovořil o úmyslu „vyměnit mezinárodní skandál“ kolem Vrbětic za dodávky Sputniku V, což však sám kategoricky odmítá.

Rusko vyhostí 20 zaměstnanců české ambasády, musejí odjet do pondělní půlnoci

Aktualizováno

Rusko vyhostí 20 zaměstnanců české ambasády, ze země musejí odjet do pondělní půlnoci. Ruské ministerstvo zahraničí to oznámilo českému velvyslanci v Moskvě Vítězslavu Pivoňkovi. Toho si předvolalo v reakci na rozhodnutí České republiky vyhostit 18 ruských diplomatů kvůli podezření, že se příslušníci ruské tajné služby zapojili do výbuchu skladu munice ve Vrběticích z roku 2014.

Ruská odveta: Moskva vyhostí dva Čechy, odjet musí do 48 hodin

Velvyslanec České republiky v Moskvě Vítězslav Pivoňka sdělil, že byl dnes na ruském ministerstvu zahraničí informován o odvetném opatření ruské strany za vyhoštění dvou ruských diplomatů před dvěma týdny z Česka. Tímto krokem je prohlášení dvou lidí za nežádoucí osoby, uvedl ambasador. Odjet by z Ruska měli nejpozději do půlnoci 17. června.

reklama