reklama
CNN Prima News vláda

vláda

Výpis příspěvků ke štítku „vláda “

BIS by neměla fízlovat ústavní činitele, některé odposlechy jí nepřísluší, řekl Zeman

Prezident Miloš Zeman má v plánu předložit další výhrady, které má vůči řediteli Bezpečnostní informační služby (BIS) Michalu Koudelkovi. Toho nakonec kabinet premiéra Andreje Babiše (ANO) ve funkci ponechal, ale jen do doby, než o něm rozhodne nová vláda po volbách. „BIS by se neměla zabývat některými odposlechy, protože to jí nepřísluší,“ naznačil Zeman v rozhovoru pro Parlamentní listy s tím, že by neměla „fízlovat“ ústavní činitele.

Část seniorů děsí cynická miliardová bilance: Kolik stát ušetří na obětech covidu?

Veřejně se o tom nemluví, senioři si ale před dětmi někdy poraženecky postesknou: „Vláda nechává covid šířit záměrně, aby se nás zbavila a ušetřila za důchody.“ Bývalý ředitel Ústavu molekulární genetiky Akademie věd ČR Václav Hořejší nyní v Lidových novinách napsal: „Skoro to vypadá, že se vláda už smířila s tím, že se během tohoto roku státnímu rozpočtu uleví o několik dalších desítek tisíc příjemců starobního důchodu.“ Představitelé státu takový cynismus odmítají. Faktem je, že erár ušetří miliardy korun.

Iniciativa Chcípl PES chce blokovat budovy vlády. Dohání nás k sebevraždám, tvrdí

Iniciativa Chcípl PES vyzvala občany, kteří nesouhlasí s vládními protiepidemickými opatřeními, aby v pátek přijeli do Prahy. Kolem 15:00 chce zorganizovat protest, podrobnosti oznámí o hodinu dříve na sociálních sítích. Zástupci iniciativy Jiří Janeček a Jakub Olbert to ve čtvrtek řekli v přímém přenosu na Facebooku. Dodali, že chtějí zablokovat některé vládní budovy.

Smutné rekordy: Přibylo 10 821 případů covidu, index PES stoupl ze 76 na 81 bodů

Aktualizováno

Epidemický index PES, podle kterého se řídí opatření proti šíření COVID-19, stoupl ke středě ze 76 na 81 bodů. Důvodem nárůstu je zvýšený podíl pozitivních testů na nový typ koronaviru za poslední týden. Na hodnotě 76 bodů byl index předchozích pět dní. O zrychlujícím tempu šíření COVID-19 vypovídá i údaj o počtu nově prokázaných případů. Testy jich v úterý odhalily 10 821, o přibližně 2 900 víc než ve stejný den předchozího týdne. Naposledy přibylo v Česku více než 10 tisíc případů za den 6. listopadu, tedy před více než šesti týdny.

Odsunutý tendr na dostavbu Dukovan: Zopakuje se sedm let stará temelínská blamáž?

Výběrové řízení na výstavbu nového jaderného bloku v elektrárně v Dukovanech se do konce letošního roku nevypíše. Přitom energetická společnost ČEZ, kterou ze 70 procent vlastní stát, je připravena tendr zahájit. Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) se nechal slyšet, že by bylo nejlepší, aby soutěž vypsala až vláda, která vzejde z podzimních voleb do Poslanecké sněmovny. Česku tak možná hrozí blamáž z jara 2014, kdy byl odpískán tendr na rozšíření jaderné elektrárny v Temelíně.

Šéf Rohlíku: O zaměstnance už nemáme nouzi. Přechází k nám lidé z jiných odvětví

Zvýšená poptávka přijde pravděpodobně příští pondělí, neboť od tohoto data většina potravin vydrží do Štědrého dne, uvedl v pořadu Interview CNN Prima NEWS šéf české části společnosti Rohlík Petr Pavlík. Zmínil také, v čem se on-line obchod musel od jara poučit. V druhé vlně pandemie podle něj o nové zaměstnance neměli nouzi, přišli k nim totiž lidé, kteří pracovali v turistických odvětvích, v letecké dopravě nebo v restauracích.

PŘEHLEDNĚ: Jaká další zpřísnění chystá vláda do konce roku

Česko má před sebou poslední necelé tři týdny do konce roku 2020. Kam se bude smět, co bude zavřené a co naopak otevřené? S ohledem na zhoršující se situaci je jasné, že současné rozvolnění skončí. Vláda v pondělí s největší pravděpodobností rozhodne o přesunu do čtvrtého stupně systému PES. Budou ale i výjimky. Čeho se týkají?

reklama