reklama
CNN Prima News vláda

vláda

Výpis příspěvků ke štítku „vláda “

Knížák: Covidová kampaň rozdělila společnost. Budeme se z toho vzpamatovávat desítky let

16. prosince 2021 22:09

Umělec Milan Knížák se v pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS neshodl s prezidentem České lékařské komory Milanem Kubkem na tom, jak tvrdá proticovidová opatření by měla vláda vyhlašovat. Knížák v tomto ohledu apeloval na osobní svobodu. Podle Kubka je ale nedílnou součásti osobní svobody také společenská odpovědnost.

Rekordní nedělní nárůst počtu nakažených. Přibylo přes devět tisíc nových případů

29. listopadu 2021 05:13

V neděli v Česku přibylo 9 292 potvrzených případů koronaviru, což je dosud nejvyšší nedělní nárůst. Po dvou dnech, kdy v mezitýdenním srovnání počty nově nakažených klesly, byl tentokrát přírůstek proti minulé neděli zhruba o 1 000 případů COVID-19 vyšší. Laboratoře přitom provedly méně testů než před týdnem.

BIS by neměla fízlovat ústavní činitele, některé odposlechy jí nepřísluší, řekl Zeman

17. srpna 2021 17:56

Prezident Miloš Zeman má v plánu předložit další výhrady, které má vůči řediteli Bezpečnostní informační služby (BIS) Michalu Koudelkovi. Toho nakonec kabinet premiéra Andreje Babiše (ANO) ve funkci ponechal, ale jen do doby, než o něm rozhodne nová vláda po volbách. „BIS by se neměla zabývat některými odposlechy, protože to jí nepřísluší,“ naznačil Zeman v rozhovoru pro Parlamentní listy s tím, že by neměla „fízlovat“ ústavní činitele.

Andrej Babiš mladší se opět pustil do otce: Knihu neslibuji, v čele státu jsou nemehla

18. července 2021 22:23

Po parodování fotek z moravských Lužic pokračuje Andrej Babiš junior s provokacemi vůči svému otci. Syn českého premiéra se v neděli vydal pomáhat na jižní Moravu do oblastí zasažených červnovým tornádem. Tentokráte si na sociálních sítích udělal legraci z nové knihy, kterou předseda vlády v týdnu představil. A členy vlády označil za nemehla.

Účet za neotevření obchodů? Desítky miliard korun a růst nezaměstnanosti, míní ekonom

19. února 2021 16:42

Páteční rozhodnutí vlády neotevřít od pondělí obchody bude pro českou ekonomiku další ranou, která se projeví růstem nezaměstnanosti. Pro obchodníky je nákladná i samotná nejistota, kterou kabinet svým konáním zvyšuje. Podle prezidenta Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáše Prouzy by se vláda měla nejprve domluvit a až poté se vyjadřovat do médií.

Část seniorů děsí cynická miliardová bilance: Kolik stát ušetří na obětech covidu?

30. ledna 2021 07:41

Veřejně se o tom nemluví, senioři si ale před dětmi někdy poraženecky postesknou: „Vláda nechává covid šířit záměrně, aby se nás zbavila a ušetřila za důchody.“ Bývalý ředitel Ústavu molekulární genetiky Akademie věd ČR Václav Hořejší nyní v Lidových novinách napsal: „Skoro to vypadá, že se vláda už smířila s tím, že se během tohoto roku státnímu rozpočtu uleví o několik dalších desítek tisíc příjemců starobního důchodu.“ Představitelé státu takový cynismus odmítají. Faktem je, že erár ušetří miliardy korun.

reklama