reklama
CNN Prima News Vladimír Špidla

Vladimír Špidla

Výpis příspěvků ke štítku „Vladimír Špidla“

Sledujte Divokou kartu se Špidlou: Jak podle expremiéra dopadnou volby?

1. října 2021 17:31

Páteční pořad CNN Prima NEWS Divoká karta tentokrát hostí zkušené politické matadory. Podaří se dostat do Sněmovny někdejší hvězdě ČSSD a bývalému premiérovi Vladimíru Špidlovi? A vrátí se do Poslanecké sněmovny šéf Národní rady osob se zdravotním postižením Václav Krása, který tentokrát vsadil na barvy Trikolory? Pánské duo doplní ve studiu dvě dámy. Debatovat přijde někdejší ministryně práce Jaroslava Němcová za hnutí ANO. Comeback do poslaneckých lavic láká i Lenku Kohoutovou, někdejší poslankyni za ODS.

VOLBY 2021: ČSSD sází na „staré známé“ Špidlu a Škromacha, vytahuje i Stropnického

6. září 2021 07:59

ČSSD byla donedávna jednou z nejsilnějších stran v Česku, dnes bojuje o přežití. Do říjnových voleb tak vytahuje známé osobnosti, které stranu táhly v její lepší éře. Za ČSSD kandidují například expremiér Vladimír Špidla či bývalí ministři Zdeněk Škromach nebo Milan Urban. Z nových jmen zaujme kandidatura bývalého šéfa Zelených Matěje Stropnického nebo známého režiséra a herce Tomáše Magnuska.

Ekonom Ševčík: Ať lidem zůstanou peníze, než aby stát utrácel za nesmysly

4. června 2021 00:08

Je daleko lepší, když peníze zůstanou lidem, než kdyby je stát utrácel za nesmysly, myslí si ekonom a proděkan Národohospodářské fakulty VŠE v Praze Miroslav Ševčík. Podle něj je ve státních výdajích ještě vata, například u politických neziskovek. Expremiér Vladimír Špidla (ČSSD) ale považuje za legrační, že by se šetřením na úkor neziskovek zkonsolidoval státní rozpočet, řekl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS.

Špidla míří do Sněmovny: Mám poslední šanci něco změnit. Není to sázka na staré pardály

3. června 2021 07:22

Bývalý premiér a expředseda ČSSD Vladimír Špidla míří po sedmnácti letech opět do Poslanecké sněmovny. Jako spoluzakladatel strany cítí v 70 letech poslední šanci, jak jí pomoci a něco změnit, řekl to v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Sociální demokraté podle něj musí mobilizovat všechny síly, nevnímá to ale jako sázku na staré pardály. V rozhovoru promluvil i o vztahu s prezidentem Milošem Zemanem nebo o tom, proč Andrej Babiš (ANO) nezvládl pandemii a co by na jeho místě dělal on.

Špidla chválí Maláčovou: Má výrazné výsledky a je dobrá šéfka. Prozradil i svůj důchod

2. června 2021 06:33

Jana Maláčová (ČSSD) má výrazné výsledky a je schopnou šéfkou. Tak hodnotí působení současné ministryně práce a sociálních věcí její kolega, expremiér a bývalý předseda strany Vladimír Špidla. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS dále řekl, že aktuální důchodová reforma má podle něj šanci na úspěch. Prozradil i výši svého důchodu.

Už v roce 2001 jsme měli plán, když v Číně vznikne virus, tvrdí Vladimír Špidla

21. února 2021 12:17

Ve funkci předsedy vlády působil několik let. Jak vnímá současnou situaci okolo pandemie koronaviru? Co říká na dění v domovské ČSSD, kde to vře, strana se zmítá nad propastí a není vůbec jisté, zda se po letošních parlamentních volbách ještě dostane do Sněmovny? Také o tom promluvil bývalý politik, který v dubnu oslaví 70. narozeniny, v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

reklama