CNN Prima News Vladimír Špidla

Vladimír Špidla

Výpis příspěvků ke štítku „Vladimír Špidla“

Orbán pobouřil Ukrajince i Čechy vlajkou Velkého Maďarska. Provokace, čílí se politici

23. listopadu 2022 14:22

Maďarský premiér Viktor Orbán zase jednou zvedl evropské politiky ze židle. Na fotbalovém zápase mezi Maďarskem a Řeckem se totiž v neděli objevil s fanouškovskou šálou, na které byla mapa Velkého Maďarska. Kontroverzní politik navíc záběry z akce umístil na sociální sítě. Za svůj módní výstřelek teď sklízí kritiku z Ukrajiny, Rumunska, ale i Česka.

Špidla: Jurečkovy plány, jak ušetřit? Kruté a hloupé. NERV navrhuje chudobu důchodců

7. listopadu 2022 07:31

Národní ekonomická rada vlády (NERV) navrhla kabinetu premiéra Petra Fialy (ODS) několik receptů, jak uzdravit veřejné finance. Podle expremiéra Vladimíra Špidly (ČSSD) má smysl tyto materiály studovat. Některé konkrétní návrhy však Špidla kritizoval. Ostře se také pustil do plánu ministra práce Mariana Jurečky (KDU-ČSL), který chce upravit podmínky podpory v nezaměstnanosti.

Skopeček: Ve státní kase nejsou peníze, ale hluboká díra. Zaplatí to budoucí generace

16. září 2022 10:47

Vláda v boji s aktuální ekonomickou krizí zavádí několik opatření. Musí ale také hledat zdroje příjmů. Ekonom a poslanec Jan Skopeček (ODS) řekl, že ve státní kase je hluboká díra, kterou zaplatí budoucí generace. S místopředsedkyní hnutí ANO Alenou Schillerovou se shodl na tom, že daně by se zvyšovat neměly. Podle Schillerové je však třeba zatlačit na zdanění nadnárodních firem.

Zdaňme krizové zbohatlíky. Vláda by měla změnit systém a převzít ČEZ, má jasno Špidla

2. srpna 2022 15:32

Nejsilnějším lékem na zvládnutí aktuální ekonomické a energetické krize by byla cíleně mířená pomoc a zavedení progresivní sektorové daně z nadměrného zisku. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to řekl bývalý předseda vlády Vladimír Špidla. ODS podle něj v minulosti vytvořila rámec, ve kterém nelze občanům jednoduše pomáhat.

Za Zemana bylo nejlíp, za Babiše nejhůř. Úspěchy hokejové reprezentace podle premiérů

31. května 2022 16:48

Jakmile národní tým v neděli velkolepě otočil na mistrovství světa zápas s USA a ukončil desetileté čekání na cenný kov z velké akce, stal se na sociálních sítích hitem příspěvek hlásající: „Za Babiše nebyla jediná medaile!“ Pod tím podpis „Roman (Červenka), kapitán“. Kteří premiéři naopak „zařídili“ hokejovému národu nejvíce radosti?