reklama
CNN Prima News Vladimír Špidla

Vladimír Špidla

Výpis příspěvků ke štítku „Vladimír Špidla“

Ekonom Ševčík: Ať lidem zůstanou peníze, než aby stát utrácel za nesmysly

Je daleko lepší, když peníze zůstanou lidem, než kdyby je stát utrácel za nesmysly, myslí si ekonom a proděkan Národohospodářské fakulty VŠE v Praze Miroslav Ševčík. Podle něj je ve státních výdajích ještě vata, například u politických neziskovek. Expremiér Vladimír Špidla (ČSSD) ale považuje za legrační, že by se šetřením na úkor neziskovek zkonsolidoval státní rozpočet, řekl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS.

Špidla míří do Sněmovny: Mám poslední šanci něco změnit. Není to sázka na staré pardály

Bývalý premiér a expředseda ČSSD Vladimír Špidla míří po sedmnácti letech opět do Poslanecké sněmovny. Jako spoluzakladatel strany cítí v 70 letech poslední šanci, jak jí pomoci a něco změnit, řekl to v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Sociální demokraté podle něj musí mobilizovat všechny síly, nevnímá to ale jako sázku na staré pardály. V rozhovoru promluvil i o vztahu s prezidentem Milošem Zemanem nebo o tom, proč Andrej Babiš (ANO) nezvládl pandemii a co by na jeho místě dělal on.

Už v roce 2001 jsme měli plán, když v Číně vznikne virus, tvrdí Vladimír Špidla

Ve funkci předsedy vlády působil několik let. Jak vnímá současnou situaci okolo pandemie koronaviru? Co říká na dění v domovské ČSSD, kde to vře, strana se zmítá nad propastí a není vůbec jisté, zda se po letošních parlamentních volbách ještě dostane do Sněmovny? Také o tom promluvil bývalý politik, který v dubnu oslaví 70. narozeniny, v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

reklama