Vladimírovi vadilo, že je náš, přiznal Polívka. Proč se rozhodl oženit na stará kolena?

Boleslav Polívka tvoří pár s Marcelou Černou už přes dvacet let. Teprve předloni se však rozhodli uspořádat veselku. Známý český herec má celkem šest dětí a jak tvrdí, ty mu přináší velkou radost. Ne vždy to prý s nimi ale bylo jednoduché, zejména v období puberty. Celý rozhovor sledujte v úterý 1. února v pořadu 7 pádů Honzy Dědka ve 21:35 na Primě.

„Člověk má z těch dětí radost. Jenda je basketbalista, Franta je filozofující bohém. Mariance od dětství říkáme Motýlek, ta se furt vznáší. My jsme se s jejich maminkou Marcelkou vzali pozdě, po 28 letech. Žili jsme nadivoko. Já jsem se styděl, nadivoko to není dobrý,“ vzpomínal na svoji nedávnou svatbu Polívka.

„Když jsme se vzali, Franta přišel, objal maminku a řekl: ‚Vítaj do rodiny, mamo,‘“ vylíčil herec. Polívka je už potřetí ženatý. Celkem má šest dětí, tři kluky a tři holky.

Jeho děti si z něj prý dělají často legraci. „Franta vystrčí bříško, nahrbí se a v pomalém rytmu chodí po bytě – a já jsem pochopil, že jsem to asi já. Jenda přijde ráno, když se probouzím, a řekne mi: ‚Jak ses vyspala, legendo?‘ Jsem pro ně legenda, ale v uvozovkách,“ řekl Polívka s tím, že být legendou může být někdy i na obtíž.

„Bylo období, kdy Vladimírovi trošku vadilo, že je rodičů, jako jsme my. A jeho mamince Chantall vadilo, že mu to vadí. A já jsem jí říkal: ‚Klid, je v období, kdy by byl nejradši, kdyby matka byla zkumavka a otec neznámý,‘“ doplnil herec.

Postelová scéna s Balzerovou

Polívka se v pořadu 7 pádů Honzy Dědka rozpovídal také o roli ve snímku Srdce na dlani, kde hraje také jeho syn Vladimír. Kolegyni mu na filmovém placu dělá i jeho spolužačka ze školy Eliška Balzerová. S tou mají dokonce i milostnou scénu.

„My jsme s Eliškou spolužáci. Všichni kluci jsme do ní byli víceméně zamilovaní. Já už v té době ale věděl, že žen je více. Když jsem přišel poprvé na JAMU, viděl jsem scházet po schodech dívky, které měly na krku cucfleky. Říkal jsem si, že to tam bude ráj. A ony to byly houslistky a měly otlačené krky od houslí,“ vtipkoval Polívka.

„Eliška byla typu Catherine Deneuve, v ročníku jsme měli i typ Brigitte Bardot, to byla Jana Švandová. Vyrůstali jsme uprostřed krásy. Ale ony si myslely na vyšší ročníky, a pokud možno z Prahy. My neměli nárok. Ale dočkal jsem se, po padesáti letech postelová scéna – já s Eliškou pod peřinou. A Eliška pak řekla mojí ženě Marcelce, to se musím pochlubit: ‚Byl dobrej,‘“ pobavil Honzu Dědka šestinásobný otec Bolek Polívka. Celý rozhovor sledujte v úterý 1. února v 7 pádech Honzy Dědka ve 21:35 na Primě.

Tagy: