reklama
CNN Prima News vlajka

vlajka

Výpis příspěvků ke štítku „vlajka“

Tálibánci stříleli do protestujících Afghánců. Nejméně tři mrtví, desítky zraněných

18. srpna 2021 15:17

Nejméně tři lidé zemřeli a více než desítka dalších utrpěla zranění při středeční demonstraci proti islamistickému hnutí Tálibán ve východoafghánském městě Dželálábád. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na svědky, podle nichž bojovníci Tálibánu protest násilně potlačili. Agentura AP s odkazem na zdravotnický zdroj píše o jedné oběti a šesti zraněných.

Stojím za Izraelem, napsal český velvyslanec v Kuvajtu. Pobouřil tamní diplomacii

17. května 2021 19:44

Kuvajtské ministerstvo zahraničí si v pondělí předvolalo českého velvyslance Martina Dvořáka poté, co na svém osobním instagramovém účtu zveřejnil selfie s izraelskou vlajkou a popiskem „stojím za Izraelem“. Dvořák se později v otevřeném dopise omluvil. Napsal, že vyvolal „pochopitelné pobouření a rozhořčení mezi mnoha lidmi, pokud jde o současnou, velmi dramatickou situaci v Pásmu Gazy“.

Pražský hrad nahradil prapor EU izraelskou vlajkou. Chce tak tuto zemi podpořit

14. května 2021 14:54

Pražský hrad vyvěsil na podporu Izraele na prvním hradním nádvoří vedle české vlajky izraelskou vlajku. Nahradil jí vlajku Evropské unie, která dosud na Hradě vlála. O výměně, kterou Kancelář prezidenta republiky živě vysílala na své facebookové stránce, rozhodl prezident Miloš Zeman, uvedl jeho mluvčí Jiří Ovčáček. Zeman již tento týden Izrael podpořil telegramem. Na Blízkém východě se v posledních dnech rozhořely boje mezi Palestinci a Židy, které si vyžádaly již desítky obětí. Násilí eskalovalo nejvíce od roku 2014.

Sledujte davy před Buckinghamským palácem. Britové se loučí s princem Philipem

9. dubna 2021 15:41

Smrt prince Philipa zarmoutila miliony Britů. Někteří z nich přišli uctít jeho památku před Buckinghamský palác, jehož pracovníci už na bránu vyvěsili oznámení o Philipově úmrtí. Vlajka Spojeného království byla také na počest královnina manžela stažena na půl žerdi. Shromáždění před sídlem britské královské rodiny můžete sledovat v přímém přenosu v tomto článku.

Dvě stovky demonstrantů se dostaly do domu ministra Plagy. Hledali jeho byt

13. února 2021 13:45

K bydlišti ministra školství Roberta Plagy (za ANO) v Brně dorazilo kolem 12:30 odhadem 200 lidí. Žádali okamžitý návrat dětí do škol bez podmínek. Následně se dostali do bytového domu, kde hledali Plagův byt, ten však nenašli. Na nástěnce tak nechali vzkazy dětí, které chtějí do školy. Někteří sousedé demonstranty z oken okřikovali. Mnozí protestující si s sebou přinesli české vlajky.

České republice už je 28 let, nostalgici budují Muzeum Československa

2. ledna 2021 15:15

Československo zaniklo v první vteřině 1. ledna 1993. Pro Mariana Hrabovského a Tomáše Sulka z Osoblahy na Krnovsku je to zásadní přelom, o předměty vyrobené po tomto datu se nezajímají. Už šestý rok totiž budují Muzeum Československa. „Rozhodně neoslavujeme socialismus, je to především o nostalgii,“ vysvětluje Sulek a ukazuje magnetofon Sonet duo, státní znak s rudou hvězdou či uniformy vojáků Československé lidové armády.

reklama