CNN Prima News vlajka

vlajka

Výpis příspěvků ke štítku „vlajka“

PŘEHLEDNĚ: Židy do plynu či Mnichov 1972 aneb Nejodpornější projevy na propalestinských akcích

Zatímco některé propalestinské protesty v západních zemích lze označit za pokojné, na dalších akcích účastníci místo solidarity s civilisty v Gaze otevřeně či skrytě hovoří o nenávisti vůči Židům, nebo dokonce vyzývají k jejich likvidaci. Redakce CNN Prima NEWS vybrala nejhorší verbální i neverbální projevy, s nimiž se svědek propalestinských akcí na Západě mohl setkat.

GLOSA: Mia Khalifa na straně Hamásu a vlajky Palestiny na Pridu. Jako kuřata, která jedí v KFC

Dokážete si představit rodinku kohouta, slepice a kuřátek, jak jde společně na oběd do KFC? Je to asi stejně nesmyslné, jako když se Mia Khalifa vyjadřuje k izraelsko-palestinskému konfliktu. Bývalá libanonská pornohvězda se v den, kdy ozbrojenci z Hamásu chladnokrevně zastřelili vyšší stovky civilistů, jednoznačně postavila na stranu teroristů – těch teroristů, kteří by ji za její účinkování ve filmech pro dospělé nejraději ukamenovali. Za bizarní lze považovat také postoj některých „duhových aktivistů“.

Vyzýval ke stržení vlajky Ukrajiny z Národního muzea. Soud mu potvrdil čtyřměsíční podmínku

Za výzvu ke stržení ukrajinské vlajky z Národního muzea na březnové protivládní demonstraci odvolací Městský soud v Praze potvrdil v pondělí aktivistovi Jaroslavu Popelkovi čtyřměsíční podmínku se zkušební dobou na rok a půl. Stvrdil mu také osmnáctiměsíční zákaz pobytu na území Prahy. Verdikt je pravomocný. Popelka se jednání nezúčastnil, v červnu u soudu uvedl, že podle jeho názoru jde nanejvýš o přestupek.

GLOSA: Vlajky Palestiny na Pridu? Totální chucpe. Antisemitismus je ale „cool“ v každé době

No a co, že palestinská vlajka na duhových festivalech dává asi stejný smysl jako účast vegana v soutěži „Sněz tolik hovězích steaků, kolik dokážeš“. Nenávidění Židů je zkrátka „cool“ v každé době. Po německých nacistech, sovětských komunistech a neonacistech nyní převzala otěže část zástupců progresivní levice. Skoro to vypadá, jako by byl pro tuto skupinu antisemitismus společně s „rasismem naruby“ čím dál oblíbenější formou xenofobie.

V pytli na Putina skončila česká holka, napadl Okamura šéfa STAN. Rakušan mu úder vrátil

Pomyslné druhé kolo přestřelky na sociální síti Twitter zahájil předseda SPD Tomio Okamura. Ministrovi vnitra Vítu Rakušanovi (STAN) v souvislosti se znásilněním a pokusem o vraždu 15leté dívky v Plzni připomněl vlajku, kterou 28. října minulého roku vyvěsil na ministerstvu. Na ní byl vyobrazen ruský prezident Vladimir Putin v pytli na mrtvoly. S odkazem na Ukrajince, kterým údajně daroval „pytel na Putina, ale nakonec v něm skončila česká holka, se má (Rakušan) okamžitě pakovat,“ konstatoval předseda SPD. Ministr si nenechal urážku líbit a jednání Okamury označil za „rozjíždění novodobé hilsneriády“.

Pomáháte nás přiblížit vítězství, řekl Zelenskyj v Praze. Ocenil množství ukrajinských vlajek

Česko nám aktivně pomáhá přiblížit se vítězství. Chci poděkovat za každou ukrajinskou vlajku, kterou jsem viděl v ulicích. Po jednání s českým prezidentem Petrem Pavlem na Pražském hradě to řekl jeho ukrajinský protějšek Volodymyr Zelenskyj. Jde o jeho první návštěvu České republiky od doby, kdy vypukla ruská invaze. Ukrajinská hlava státu by kromě Pavla měla v pátek jednat také s premiérem Petrem Fialou (ODS) i s předsedy obou komor Parlamentu.

KOMENTÁŘ: Na radnicích vlají moravské prapory, spíš separatistické a zatím vlastně nelegálně

Ve svátek věrozvěstů Cyrila a Metoděje zavlály moravské vlajky na více než 1 600 radnicích. V drtivé většině ve žlutočervené barvě, jenže v Poslanecké sněmovně připravovaný zákon považuje za symbol Moravy jedině tradiční modrý prapor. Nesledují snad na moravských radnicích dění v parlamentu? Nečtou návrhy zákonů a vládní stanoviska k nim, ani když jde o tak citlivou záležitost, jakou je legalizace moravské vlajky?

Spolupráce s Trikolorou nás mrzí. Pravičákovi v Česku zbýváme už jen my, míní šéf Svobodných

Spolupráce s Trikolorou před sněmovními volbami 2021 nás mrzí. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl předseda Svobodných Libor Vondráček. Poté, co vláda v rámci konsolidačního balíčku oznámila zvyšování některých daní, mají Svobodní zřejmě jedinečnou šanci přetáhnout část pravicově orientovaných podporovatelů pětikoalice na svou stranu. V posledních parlamentních volbách získali se zmíněnou Trikolorou a Soukromníky 2,8 procenta. Podle Vondráčka vláda postupuje v absolutním rozporu s tím, co dříve slibovala. Mladý politik však v některých případech kabinet premiéra Petra Fialy (ODS) i pochválil.