reklama
CNN Prima News vlajka

vlajka

Výpis příspěvků ke štítku „vlajka“

Stojím za Izraelem, napsal český velvyslanec v Kuvajtu. Pobouřil tamní diplomacii

Kuvajtské ministerstvo zahraničí si v pondělí předvolalo českého velvyslance Martina Dvořáka poté, co na svém osobním instagramovém účtu zveřejnil selfie s izraelskou vlajkou a popiskem „stojím za Izraelem“. Dvořák se později v otevřeném dopise omluvil. Napsal, že vyvolal „pochopitelné pobouření a rozhořčení mezi mnoha lidmi, pokud jde o současnou, velmi dramatickou situaci v Pásmu Gazy“.

Pražský hrad nahradil prapor EU izraelskou vlajkou. Chce tak tuto zemi podpořit

Pražský hrad vyvěsil na podporu Izraele na prvním hradním nádvoří vedle české vlajky izraelskou vlajku. Nahradil jí vlajku Evropské unie, která dosud na Hradě vlála. O výměně, kterou Kancelář prezidenta republiky živě vysílala na své facebookové stránce, rozhodl prezident Miloš Zeman, uvedl jeho mluvčí Jiří Ovčáček. Zeman již tento týden Izrael podpořil telegramem. Na Blízkém východě se v posledních dnech rozhořely boje mezi Palestinci a Židy, které si vyžádaly již desítky obětí. Násilí eskalovalo nejvíce od roku 2014.

Sledujte davy před Buckinghamským palácem. Britové se loučí s princem Philipem

Smrt prince Philipa zarmoutila miliony Britů. Někteří z nich přišli uctít jeho památku před Buckinghamský palác, jehož pracovníci už na bránu vyvěsili oznámení o Philipově úmrtí. Vlajka Spojeného království byla také na počest královnina manžela stažena na půl žerdi. Shromáždění před sídlem britské královské rodiny můžete sledovat v přímém přenosu v tomto článku.

Dvě stovky demonstrantů se dostaly do domu ministra Plagy. Hledali jeho byt

K bydlišti ministra školství Roberta Plagy (za ANO) v Brně dorazilo kolem 12:30 odhadem 200 lidí. Žádali okamžitý návrat dětí do škol bez podmínek. Následně se dostali do bytového domu, kde hledali Plagův byt, ten však nenašli. Na nástěnce tak nechali vzkazy dětí, které chtějí do školy. Někteří sousedé demonstranty z oken okřikovali. Mnozí protestující si s sebou přinesli české vlajky.

České republice už je 28 let, nostalgici budují Muzeum Československa

Československo zaniklo v první vteřině 1. ledna 1993. Pro Mariana Hrabovského a Tomáše Sulka z Osoblahy na Krnovsku je to zásadní přelom, o předměty vyrobené po tomto datu se nezajímají. Už šestý rok totiž budují Muzeum Československa. „Rozhodně neoslavujeme socialismus, je to především o nostalgii,“ vysvětluje Sulek a ukazuje magnetofon Sonet duo, státní znak s rudou hvězdou či uniformy vojáků Československé lidové armády.

V Plzni vyvěsili historickou vlajku Běloruska. Město gestem podpořilo demonstranty

Na radnici na centrálním Náměstí Republiky v Plzni v sobotu zavlála historická běloruská vlajka s rudým pruhem uprostřed dvou bílých vodorovných pásů. Vyvěsil ji primátor Martin Baxa (ODS) a jeho náměstek Michal Vozobule (TOP 09) na podporu občanům Běloruska protestujícím proti výsledkům prezidentských voleb. Na budově magistrátu bude vlajka asi týden, uvedl Baxa. Původní běloruskou vlajku vyvěsili v pátek také v Brně.

Mississippi odstraní z vlajky znak Konfederace, symbol rasismu a podpory otroctví

Senát státu Mississippi v neděli schválil 37 hlasy ku 14 odstranění symbolu Konfederace ze státní vlajky. Republikánský guvernér Tata Reeves již předem deklamoval, že rozhodnutí vetovat nebude a zákon podepíše. O designu nové vlajky rozhodnou občané jižanského státu v referendu. O změně symbolu útlaku a otroctví se v Mississippi diskutovalo již dlouho, až poslední události v Americe však daly věci do pohybu. Mississippi byl posledním státem USA, jehož vlajka zahrnovala symbol Konfederace v původní podobě.

reklama