CNN Prima News vlajka

vlajka

Výpis příspěvků ke štítku „vlajka“

Hrad se pustil do Pavla kvůli ukradené standartě. Nemusím nic oznamovat, reagoval generál

12. ledna 2023 19:38

Představitelé prezidentské kanceláře vytáhli do boje proti favoritovi nadcházejících voleb Petru Pavlovi. Generálovo jednání o prezidentské standartě se skupinou Ztohoven, která ji odcizila ze střechy Pražského hradu, a následná vyjádření o jistém pochopení akce označil úřad za schvalování trestného činu.

Pavel uzemnil Nerudovou: Rozumím, že to nechápete. Symbolika je složitá věc

11. ledna 2023 21:32

Rozumím, že to nechápete, symbolika je složitá věc, uzemnil ve středeční superdebatě generál Petr Pavel bývalou rektorku Danuši Nerudovou. Ta uvedla, že kauze s ukradenou hradní vlajkou pořád nerozumí, jelikož „standarta na Hradě je“. Reagovala tak na oznámení Pavla, že skupina Ztohoven vrátí novému prezidentovi standartu, kterou v roce 2015 při jedné ze svých akcí vyměnila za rudé trenýrky na protest proti politice prezidenta Miloše Zemana.

Státní symboly nepatří falešným vlastencům. Bereme si vlajku zpět, hlásá nová výzva

28. října 2022 22:49

Po sociálních sítích se rychle šíří nová výzva. Podle jejích autorů si českou vlajku neprávem přivlastnili falešní vlastenci a nastal čas tento státní symbol vrátit těm, kterým skutečně záleží na dobru vlasti. Řada lidí si dnes vlajku spojuje s nenávistnými názory či extremismem. K akci, která má při příležitosti státního svátku pomoci tento stav změnit, se přidávají politici i některé státní instituce.

Vlajky místo chlebíčků. Radnice je začínají rozdávat zdarma, aby ozdobily domy občanů

28. října 2022 11:24

Vyvěsit vlajku o státním svátku – pro mnohé připomínka doby nedávno minulé, kdy se v oknech povinně objevovaly sovětské vlaječky spolu s těmi našimi. Některé radnice v Česku se snaží, aby lidé symboly vlasti na své domy dávali, tentokrát ale dobrovolně. Svým občanům rozdávají vlajky zdarma, aby lidé poznali, že je státní svátek nejen podle cedule „Zavřeno“ na hypermarketu, ale i podle vyzdobených ulic.

Vlajku Ukrajiny na brněnském Joštovi podpořil i Dolejš z KSČM. Odpůrce označil za debily

13. července 2022 00:08

Ukrajinská vlajka se na štít jezdecké sochy Jošta Lucemburského na brněnském Moravském náměstí zřejmě již nevrátí. Už podruhé během několika týdnů ji pomocí žebříku sundali aktivisté. Téma dělí českou společnost na dva tábory. Jednoznačnou podporu Ukrajině skrz podobná gesta vyjádřil i komunistický exposlanec Jiří Dolejš, který se k ruské invazi dlouhodobě staví jinak než drtivá většina jeho spolustraníků.

Demonstranti v Brně sundali ze slavné sochy ukrajinskou vlajku, nahradili ji moravskou

10. července 2022 23:37

Ukrajinská vlajka na štítu sochy Jošta Lucemburského na brněnském Moravském náměstí vydržela jen několik dnů. Magistrát ji podruhé povolil umístit jako podporu Ukrajině napadené Ruskem, v neděli ji několik lidí znovu sundalo. Nejdříve neposlechli úřední výzvu, aby na sochu nelezli a vlajku nesundávali, poté byli tři muži zadrženi a převezeni na policejní služebnu, uvedl na webu mluvčí jihomoravských policistů Petr Vala. Za přestupek proti veřejnému pořádku jim podle něj hrozí několikatisícová pokuta.

Stovky oklamaných radnic vyvěšují 5. července falešnou moravskou vlajku. Expert to nechápe

5. července 2022 12:02

Spolek Moravská národní obec dokázal obalamutit většinu moravských radnic emotivní výzvou: Chcu, aby na mojí radnici vlála moravská vlajka. Údajná moravská vlajka teď nad Moravou plápolá vždy ve svátek sv. Cyrila a Metoděje, letos ji mělo vyvěsit 1 588 obcí a měst. „Bohužel, tenhle spolek dokázal radnicím vsugerovat úplný nesmysl. To, co radnice vyvěšují, není moravská vlajka, jak se domnívají starostové. Nikdy nebyla, a ani nebude,“ říká přední český heraldik a ředitel Zemského archivu v Opavě Karel Müller.

Demonstranty proti vládě rozohnila ukrajinská vlajka. Snažili se ji srazit svými prapory

3. června 2022 18:51

Zhruba tisíc demonstrantů se v pátek zúčastnilo protestního pochodu Prahou proti vládě premiéra Petra Fialy (ODS). Protestující vyrazili po 13. hodině z Letné k Úřadu vlády, kde pokřiky a pískáním žádali demisi současného kabinetu. Pokračovali na Staroměstské náměstí a poté přes Karlův most na Malostranské náměstí. Tam se dav zdržel u Poslanecké sněmovny a následně zamířil Nerudovou ulicí na Hradčanské náměstí, kde se po 16:00 rozešel. Na protest dohlížely desítky policistů.

Zbavil bych nás ukrajinských vlajek. Prezidentský kandidát přišel s nečekaným návrhem

2. června 2022 21:09

V lednu čekají Česko prezidentské volby 2023. Počet zájemců o Hrad se neustále zvyšuje. Kandidaturu oznámili mimo jiné matematik Karel Janeček, zakladatel iniciativy Chcípl PES Jakub Olbert či šéfka České asociace povinných Denisa Rohanová. Všichni tři byli hosty v pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS. Proč se považují za vhodné kandidáty na prezidenta?

KOMENTÁŘ: Ukrajinská vlajka na MS v hokeji vadí. Se sovětskou problémy nikdy nebyly

22. května 2022 19:34

Dvojí metr na hokejových šampionátech? Letos pořadatelé mistrovství světa ve Finsku sebrali českým fanouškům vystavenou ukrajinskou vlajku. „Vidět mohou být jen vlajky zemí, které hrají na turnaji,“ zdůvodnili organizátoři nepochopitelný krok. Když ale ruští fanoušci na předešlých šampionátech podporovali sbornou za doprovodu vlajek se srpem a kladivem, „okradeni“ nebyli.