reklama

Vlak Českých drah RegioNova vykolejil u Lázní Kynžvart. Sedm lidí se zranilo

Vlak Českých drah Regionova vykolejil ve středu odpoledne v Lázních Kynžvart na Chebsku v Karlovarském kraji. Souprava projela návěstidlo a oba vozy se dostaly mimo koleje. Podle mluvčího Správy železnic Marka Illiaše se celkem sedm lidí lehce zranilo: dva zaměstnanci a všech pět cestujících.

reklama

Zabezpečovací zařízení včas zastavilo dopravu na trati, informovala mluvčí Správy železnic Radka Pistoriusová. „Ve 14:52 osobní vlak Českých drah projel návěstidlo v poloze Stůj. Došlo k rozřezu výhybek a následnému vykolejení obou vozů řady 814,“ popsala nehodu Pistoriusová. Tou dobou měl stanicí projíždět i souprava pendolino. Zabezpečovací zařízení ale zafungovalo správně a pendolino včas zastavilo – zhruba 600 metrů od nehody.

Že strojvedoucí vlaku Regionova projel na červenou, potvrdil i Illiaš. Podle mluvčí Českých drah Vandy Rajnochové je škoda na vlaku i kolejích předběžně odhadnuta na 5,5 milionu korun.

Podle krajského policejního mluvčího Jakuba Kopřivy policie zadržela po nehodě jednu osobu. „Policie zahájila úkony trestního řízení pro podezření z obecného ohrožení. Příčiny a okolnosti se zjišťují ve spolupráci s Drážní inspekcí,“ řekl Kopřiva.

Do nemocnice v Chebu byli převezeni dva zranění a do Mariánských Lázní jeden. „Jde o jednoho zaměstnance, zbytek jsou cestující. Všichni měli lehká zranění a byli v šoku,“ řekl mluvčí Karlovarské krajské nemocnice Vladislav Podracký.

Ačkoli se původně předpokládalo, že se pendolino vrátí zpět po trati, muselo kvůli vyšetřování zůstat na místě. Hasiči proto doprovázeli sto cestujících z vlaku na nejbližší nádraží, odkud se dál dopravili autobusem, uvedl mluvčí hasičů Martina Kasala.

Doprava na hlavní trati Plzeň–Cheb je dočasně přerušena. Regionální vlakové spojení nahradily autobusy. Provoz na trati bude obnoven pravděpodobně ve čtvrtek ráno.

K tématu

Další hlavní zprávy

Politika

ODS, lidovci a TOP 09 se dohodli na koalici proti Babišovi. V úterý podepíší memorandum

ODS, lidovci a TOP 09 se dohodli na koalici proti Babišovi. V úterý podepíší memorandum

Už na úterý plánují zástupci ODS, KDU-ČSL a TOP 09 podpis memoranda o společném postupu ve volbách do Poslanecké sněmovny. V následujících měsících by mělo dojít k podpisu koaliční smlouvy. Strany chtějí ve volbách zvítězit a „změnit poměry v naší zemi k lepšímu“. Již mají jasno v tom, ve kterých krajích budou kandidovat jejich předsedové, které strany nominují krajské lídry a podle jakého klíče obsadí volitelná místa na jednotlivých kandidátkách.

Jan Hamáček

Hamáček: Z vlády neodcházíme, přes víkend vydržíme. Situaci s Prymulou mám za vyřešenou

Hamáček: Z vlády neodcházíme, přes víkend vydržíme. Situaci s Prymulou mám za vyřešenou

Ačkoliv Roman Prymula (za ANO) stále zůstává ministrem zdravotnictví, vicepremiér Jan Hamáček a předseda ČSSD i tak považuje situaci za vyřešenou. Příslib řešení mu v tuto chvíli stačí a ze slov premiéra Andreje Babiše (ANO) soudí, že Zeman příští čtvrtek nového ministra jmenuje. Na odchod z vlády, kterým ČSSD při neodvolání Prymuly hrozila, tak zatím podle něj není čas.

Sport

Životní triumf českého hrdiny. Dosáhl jsem snu, uvedl Černý po skvostné jízdě na Giru

Životní triumf českého hrdiny. Dosáhl jsem snu, uvedl Černý po skvostné jízdě na Giru

Vše začalo chaotickým ránem. Cyklisté nechtěli podstoupit nejdelší etapu v itineráři Gira d´Italia v plném rozsahu. Polovinu trasy tak absolvovali v autobusech, šlapali jen posledních 124 kilometrů. Atypické podmínky dokonale sedly českému závodníkovi Josefu Černému. Na konci propršeného dne byl sladký triumf – jeho první vítězství na závodě Grand Tour. „Nemám slov,“ uvedl k obřímu úspěchu 27letý jezdec. Pak ze sebe přece jen po fantastickém výkonu dostal více.

reklama
Filozof Sokol: Prymula udělal prkotinu. Zvedá se mi žaludek, reagoval Kalousek
Kdo je aktivistka s megafonem, která narušovala živý vstup CNN Prima NEWS?
Superpřenašeči a superimunita. Proč se nemusíte nakazit od rodiny, ale v tramvaji ano?
Babiš: Jak nám teď lidé mohou věřit? Prymula pochybil, Zeman ho možná neodvolá
reklama
reklama
Babiš: Prymula musí rezignovat, nebo ho odvolám. Je to absolutní katastrofa

Roman Prymula

Domácí zpravodajství

Vondráček: Kamenování Prymuly a Faltýnka se nezúčastním. Lidé vycítili jejich krev
Další články
reklama
reklama