reklama

Vlak Českých drah RegioNova vykolejil u Lázní Kynžvart. Sedm lidí se zranilo

Vlak Českých drah Regionova vykolejil ve středu odpoledne v Lázních Kynžvart na Chebsku v Karlovarském kraji. Souprava projela návěstidlo a oba vozy se dostaly mimo koleje. Podle mluvčího Správy železnic Marka Illiaše se celkem sedm lidí lehce zranilo: dva zaměstnanci a všech pět cestujících.

reklama

Zabezpečovací zařízení včas zastavilo dopravu na trati, informovala mluvčí Správy železnic Radka Pistoriusová. „Ve 14:52 osobní vlak Českých drah projel návěstidlo v poloze Stůj. Došlo k rozřezu výhybek a následnému vykolejení obou vozů řady 814,“ popsala nehodu Pistoriusová. Tou dobou měl stanicí projíždět i souprava pendolino. Zabezpečovací zařízení ale zafungovalo správně a pendolino včas zastavilo – zhruba 600 metrů od nehody.

Že strojvedoucí vlaku Regionova projel na červenou, potvrdil i Illiaš. Podle mluvčí Českých drah Vandy Rajnochové je škoda na vlaku i kolejích předběžně odhadnuta na 5,5 milionu korun.

Podle krajského policejního mluvčího Jakuba Kopřivy policie zadržela po nehodě jednu osobu. „Policie zahájila úkony trestního řízení pro podezření z obecného ohrožení. Příčiny a okolnosti se zjišťují ve spolupráci s Drážní inspekcí,“ řekl Kopřiva.

Do nemocnice v Chebu byli převezeni dva zranění a do Mariánských Lázní jeden. „Jde o jednoho zaměstnance, zbytek jsou cestující. Všichni měli lehká zranění a byli v šoku,“ řekl mluvčí Karlovarské krajské nemocnice Vladislav Podracký.

Na nádraží Lázně Kynžvart vykolejil ve středu po třetí hodině odpoledne motorový vlak. Ve vlaku bylo pět osob, tři z...

Posted by HZS Karlovarského kraje, www.hzs-kvk.cz on Wednesday, July 22, 2020

Ačkoli se původně předpokládalo, že se pendolino vrátí zpět po trati, muselo kvůli vyšetřování zůstat na místě. Hasiči proto doprovázeli sto cestujících z vlaku na nejbližší nádraží, odkud se dál dopravili autobusem, uvedl mluvčí hasičů Martina Kasala.

Doprava na hlavní trati Plzeň–Cheb je dočasně přerušena. Regionální vlakové spojení nahradily autobusy. Provoz na trati bude obnoven pravděpodobně ve čtvrtek ráno.

K tématu

Další hlavní zprávy

Historie

Rekordní mráz z roku 1929: Minus 42 a čtyři metry sněhu. Policajtům praskaly obušky

Rekordní mráz z roku 1929: Minus 42 a čtyři metry sněhu. Policajtům praskaly obušky

Přinese současná vlna takzvaných ledových dnů pokoření národního mrazového rekordu z roku 1929? Na stanici Státního ústavu meteorologického v Litvínovicích u Českých Budějovic naměřil tehdy profesor Jaroslav Maňák minus 42,2 stupně Celsia. A zhruba ve stejnou chvíli v blízké Stropnici u Římova zmrzl vsedě u stolu jistý Tomáš Kubala. „Byl sousedy nalezen tak zmrzlý, že tvořil ledový rampouch,“ napsaly Lidové noviny.

Koronavirus

Česko je stále ve čtvrtém stupni. PES klesá, nákaza se přestává šířit mezi seniory

Česko je stále ve čtvrtém stupni. PES klesá, nákaza se přestává šířit mezi seniory

Index protiepidemického systému PES k neděli klesl na 70 bodů ze sta. V sobotu byl o dva body výše. Čtvrtý den je ve čtvrtém stupni. Za snížením indexu je pokles nákaz koronavirem mezi lidmi od 65 let. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. V sobotu v Česku také přibylo 5 199 případů koronaviru, zhruba o třetinu méně než před týdnem. V nemocnici je 6473 nakažených, nejméně za téměř dva týdny.

Švýcarům se nelíbí koronavirová opatření. V referendu chtějí omezit pravomoci vlády
Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí
Rakev a koňský povoz. Desítky lidí přišly před dům Blatného demonstrovat proti opatřením
Patnáctiletý Polák ubodal těhotnou přítelkyni. Nebyl si jistý, zda je dítě jeho
reklama
reklama
Babiš očkování předstíral, říkají Romové z Vítkovic a odmítají vakcínu

Reportáž

Domácí zpravodajství

Dvouletá holčička poráží covidový syndrom. Brzy by mohla být z nemocnice doma
Tři nadané tanečnice přišly nečekaně o otce. Maminka Nikol se bojí, že ztratí i domov
Další články
reklama
reklama