CNN Prima News vlaková nehoda

vlaková nehoda

Výpis příspěvků ke štítku „vlaková nehoda“

Po skoro roce mají kriminalisté jasno: Za srážku vlaků u Perninku může strojvedoucí

23. června 2021 09:32

Karlovarští kriminalisté obvinili strojvedoucího, který podle nich zavinil loňskou srážku dvou osobních vlaků u Perninku na Karlovarsku. Zemřeli při ní dva lidé, dalších 24 se zranilo, z toho devět těžce. Obviněnému strojvůdci hrozí za obecné ohrožení z nedbalosti desetiletý trest. Policejní vyšetřování trvalo přes11 měsíců.

Tragédie v Egyptě: Srážka dvou vlaků si vyžádala 32 mrtvých a desítky zraněných

26. března 2021 13:02

Při srážce dvou vlaků v pátek v Egyptě zemřelo 32 lidí a zranilo se 84 cestujících. Oznámilo to ministerstvo zdravotnictví. Neštěstí se stalo v provincii Suhág. Prokurátor nařídil zahájit vyšetřování, na místo míří ministryně zdravotnictví Halá Zajdová. Prezident Abdal Fattáh Sísí řekl, že lidé, kteří nesou za nehodu odpovědnost, budou exemplárně potrestáni.

Železniční neštěstí ve Studénce: Polovina obžalovaných se vrátí před soud

8. října 2020 13:23
Aktualizováno

Krajský soud v Ostravě ve čtvrtek jako odvolací soud potvrdil zproštění obžaloby pěti z deseti obžalovaných v kauze železničního neštěstí ve Studénce na Novojičínsku. U pěti dalších obžalovaných ale zproštění viny zrušil a nařídil nové projednání jejich případu. Případ se tak potřetí dostane před Okresní soud v Novém Jičíně, který obžalované už dvakrát obžaloby zprostil.

Nehoda nákladního vlaku na Teplicku. Vykolejily čtyři vagóny

26. září 2020 10:29
Aktualizováno

Nákladní vlak vykolejil v sobotu ráno v Úpořinách na Teplicku. „Podle prvotních informací vykolejily čtyři vagóny,“ uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Nikdo není zraněný. Podle informací Českých drah je provoz na trati Úpořiny–Radejčín přerušen. Pro osobní dopravu zajistily České dráhy autobusovou přepravu.