vlk

Výpis příspěvků ke štítku „vlk“

Na Plzeňsku zřejmě řádí vlk, roztrhal už dvě telata. Není plachý, říká Lukáš, který ho vyfotil

Další člověk v Česku se pravděpodobně velmi zblízka potkal s vlkem. Stalo se to na Plzeňsku nedaleko od místa, kde dost možná stejné zvíře nedávno roztrhalo býčka a jalovičku. Škoda činí zhruba 80 tisíc korun. Na výsledky analýzy, které s jistotou řeknou, zda se skutečně jednalo o vlka, teď netrpělivě čekají farmáři, ochránci přírody i svědek, podle něhož zvíře nevykazovalo známky plachosti.

Na Hradecku zvažují odstřel vlků. Devastují stáda a jsou stále drzejší, stěžují si místní

Úřad Královéhradeckého kraje zvažuje vydání zásadního rozhodnutí. Na stole má totiž žádost o povolení výjimky na odlov problematických jedinců vlka obecného. Ten se do Česka vrátil už před několika lety, chovatelům hospodářských zvířat nyní působí na jejich stádech stále větší škody. V poslední době je navíc čím dál méně plachý.

Útok vlka na muže se psem byl zřejmě smyšlený. Policie ho šetří jako šíření poplašné zprávy

Policie vyšetřuje údajné pokousání člověka vlkem v Krušných horách jako šíření poplašné zprávy. Webu iDNES.cz to ve středu potvrdila mluvčí chomutovské policie Miroslava Glogovská. Událost se měla stát druhý březnový víkend nedaleko Hory sv. Šebestiána na Chomutovsku. V příspěvku na sociálních sítích stálo, že muž před vlkem chránil svého psa, divoké zvíře ho poté pokousalo.

Sražený vlk z Krušných hor se stal miláčkem lidí. Je po operaci, vyhráno ale ještě nemá

Úspěšná operace ještě nemusí znamenat šťastný konec. Odborníci varují, že vlk, kterého lidé našli sraženého v Krušných horách, může po vypuštění do volné přírody brzy zemřít. Zvíře se mezitím stalo miláčkem veřejnosti. Na jeho péči se vybraly miliony korun, a dokonce dostal i jméno. Jenže blízký kontakt s lidmi může způsobit, že v přírodě nebude schopen žít.