Vogue

Výpis příspěvků ke štítku „Vogue“

České umění na Design Week v Miláně: Jedinečná šance ukázat světu mladé talenty

Že je Miláno centrem módy a designu, vám určitě říkat nemusíme. Co ale nemůžeme opomenout, je, že tady aktuálně vystavují své kousky dva čeští designéři. Tereza Otáhalíková a Tomáš Kučera, mladí umělci, kteří zvítězili v soutěži pro talentované designéry Ploom Design Competition Curated by Vogue a dostali tak jedinečnou šanci své produkty vyvézt na milánský Design Week.

Dvojice mladých talentů míří na Milano Design Week. Je co ukazovat, říká porota

Opravdová krása trvá věčně, říkávala legendární francouzská návrhářka Coco Chanel. Těžko si na její slova nevzpomenout ve chvíli, kdy se trojice povolaných v centru Prahy sklání nad devadesátkou návrhů mladých nadějí, které se rozhodly popadnout příležitost za pačesy a zúčastnily se soutěže, již společně vyhlásily společnost JTI, výrobce designových zahřívačů tabáku, a přední módní časopis Vogue.

OBRAZEM: Panovnice i módní ikona. K Alžbětě II. patřily pestré barvy. V čem zářila?

Královna Alžběta II. nebyla pouze ženou monarchie, ale také světovou módní ikonou. Svými zářivými a pestrobarevnými kostýmky byla proslulá. Vždy věděla, jak zaujmout, a to díky práci svých stylistů. Každý krok v oblasti módy byl precizně promyšlený, což dokazovaly i doplňky či gesta. Čím se nejdéle vládnoucí panovnice vyznačovala?