CNN Prima News vojenská základna

vojenská základna

Výpis příspěvků ke štítku „vojenská základna“

Americká vojenská základna na našem území? Nerudová souhlasí, Babiš razantně odmítá

11. ledna 2023 09:34

Jedním z často probíraných témat je umístění americké vojenské základny na naše území. Žádná žádost ze Spojených států sice zatím nepřišla, názor prezidentských kandidátů na přítomnost amerických vojáků v Česku se ale i tak liší. Zatímco Danuše Nerudová by souhlasila, Andrej Babiš (ANO) to razantně odmítá. Petr Pavel by dal přednost spíše logistické základně.

Přejetí tankem a žádná teplá voda. Čech popsal tvrdé podmínky vojenského výcviku na Ukrajině

26. listopadu 2022 07:56

Od 24. února, kdy začala ruská invaze, se k ukrajinským ozbrojeným silám připojily desítky Čechů. Jak vypadá příjezd do válkou zmítané země? Jaké jsou podmínky výcviku? A jak opravdu vydají tvrdé boje na frontové linii? Redakce CNN Prima NEWS získala zpověď muže, který si všemi těmito procesy prošel a aktivně zasáhl do války. Totožnost českého dobrovolníka redakce zná, po vzájemné dohodě ale nebude zveřejňovat jeho pravé jméno. Říkejme mu třeba Ondřej. Tady jsou jeho autentické zážitky z války. Druhý díl se věnuje výcviku nováčků ukrajinskými veliteli.

Google světu odhalil ruské vojenské základny. Vidět je i jediná letadlová loď

18. dubna 2022 21:36

Celý svět si aktuálně může prohlídnout, jak vypadají vojenské základny, letiště či přístavy po celé Ruské federaci. Umožnil to internetový gigant Google, který na svých mapách odstranil blokování satelitních snímků pro tyto oblasti. Některá média upozorňují, že to je znak „informační války“ mezi Ruskem a právě touto internetovou společností.

Komentátoři: Základna USA byl komunikační úlet. Díky pomoci Ukrajině už nejsme za sobce

17. dubna 2022 14:44

Případnému rozhodnutí o umístění americké vojenské základny na území České republiky musí předcházet široká veřejná debata. „Bylo to spíš nějaké přání,“ zhodnotil v pořadu Partie PLUS na CNN Prima NEWS komentátor Martin Komárek. Také podle politologa Daniela Kroupy byla slova ministryně obrany Jany Černochové (ODS) nešťastná.

Základna NATO v Mošnově? Ředitel letiště kroutí hlavou, místní se neshodnou

12. dubna 2022 23:34

Americká základna v Česku by mohla být v Přerově nebo Mošnově. V Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS to v neděli řekl místopředseda vlády a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). Vedení letiště si to ale nedokáže představit. Stejný názor mají i někteří obyvatelé přilehlých obcí, kteří se obávají zejména obrovského hluku.

Stálá přítomnost americké armády v Česku? Hezké přání, ale nejedná se o tom, řekl Fiala

12. dubna 2022 11:31
Aktualizováno

Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) bude dojednávat obrannou smlouvu se Spojenými státy, kterou má většina zemí v regionu. Novinářům to v úterý řekl premiér Petr Fiala (ODS). Debata o americké základně podle něho nemá smysl, protože ji Česku nikdo nenabízí. O přítomnosti amerických vojáků na českém území se začalo diskutovat po sobotním vyjádření ministryně obrany Jany Černochové (ODS), která Deníku N řekla, že po Velikonocích při jednání ve Spojených státech se svým protějškem Lloydem Austinem chce otevřít i téma americké přítomnosti v ČR.