CNN Prima News vojenská základna

vojenská základna

Výpis příspěvků ke štítku „vojenská základna“

Svou raketu neuslyšíš, je to „ruská ruleta“. Kocáb popsal misi na Ukrajině, zamířil k frontě

Hudebník Michael Kocáb se na konci ledna vrátil z mise na Ukrajině, kam zamířil s konvojem potřebných sanitárních vozů. Na vlastní kůži zažil každodenní život tamních obyvatel, noční letecké poplachy či ostrou cestu na jednu z vojenských základen přímo na frontě. Šlo o bojové podmínky první třídy, jak sám pronesl. Mezi troskami domů ve městě Izjum mimo jiné nazpíval píseň Sebastián s ukrajinskou pianistkou.

Na Krymu hoří muniční sklad. Probíhá rozsáhlá evakuace obyvatel, dálnice na Rusko je zavřená

Aktualizováno

Na vojenské základně ve východní části Ruskem anektovaného Krymu hoří muniční sklad. Kvůli požáru byla uzavřena hlavní silniční trasa na poloostrově a úřady evakuují více než dva tisíce obyvatel okolních vesnic, uvedla média s odvoláním na Moskvou dosazeného gubernátora Krymu Sergeje Aksjonova. Ruskojazyčný web BBC dodává, že hoří v hlubokém týlu ruské armády a že výbuchy munice trvají již několik hodin. Několik médií, včetně agentur AFP a TASS, dopoledne citovalo údajné vyjádření šéfa ukrajinské vojenské rozvědky Kyryla Budanova o společné úspěšné operaci rozvědky a ozbrojených sil na okupovaném Krymu. Mluvčí rozvědky Andrij Jusov však podle webu Meduza později označil toto prohlášení za podvrh.

Stát hrozí vyvlastněním kvůli vojenské základně. Nejsme agenti Moskvy, háji se odpůrci

Výstavbě ostravského letiště v Mošnově padla v roce 1956 za oběť vesnice Harty. Jenže v roce 2023 hrozí další vyvlastňování. „Děda měl na Hartech statek a kovárnu. Kvůli letišti o všechno přišel a rodině zůstalo jen několik polí u zbourané vesnice. Teď nám chtějí vyvlastnit i ta pole,“ stěžuje si soukromý zemědělec Vladan Veřmiřovský. Na místě má stát Logistické centrum Armády České republiky Mošnov.

REPORTÁŽ: Panenskou přírodu u Odry ničí vyšší zájmy včetně armádních, státní ochrana selhává

Nad rákosím prolétl dravý moták pochop, po mokřadní louce kráčí pyšný jeřáb popelavý a poblíž v tůňce plave vzácná kuňka ohnivá. Všichni tři jsou na seznamu ohrožených živočichů a dosud nad jejich bezpečím bděla i správa Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Poodří. Je to paradox, ale strážci přírody tyto živočichy zároveň ohrožují na životě, neboť dovolili, aby stát protnul chráněný mokřad železniční tratí.

Hádka kvůli obranné smlouvě s USA. Konečná by konečně měla přestat lhát, rozčílil se Vondra

Obranná smlouva mezi Českem a USA je předstupeň k vybudování americké základny. Tak, jak je napsaná, je pro mě omezením suverenity naší země. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedla europoslankyně Kateřina Konečná (KSČM). Kriticky na její slova reagoval europoslanec Alexandr Vondra (ODS). „Kateřina Konečná by měla konečně přestat lhát,“ rozčílil se. S jejími výroky nesouhlasili ani další hosté pořadu – exministři zahraničí Cyril Svoboda (KDU-ČSL) a Tomáš Petříček (ČSSD).

Husarský kousek partyzánů: Dron pronikl na přísně střežený ruský letoun, ukazuje video

Běloruská opoziční skupina ByPol zveřejnila video, které ukazuje poměry na vojenském letišti Mačuliščy v Minsku. Průzkumný dron partyzánů se podle všeho nepozorovaně dostal na vojenskou základnu přímo k ruskému letounu včasné výstrahy Berijev A-50, a dokonce si „sedl“ na jeho radarovou stanici. Vzácný stroj byl – alespoň podle běloruské opozice – později fatálně poškozen, což Minsk popírá. Okolnosti nedělního incidentu ani nově zveřejněné záběry zatím nelze nezávisle ověřit.

Americká vojenská základna na našem území? Nerudová souhlasí, Babiš razantně odmítá

Jedním z často probíraných témat je umístění americké vojenské základny na naše území. Žádná žádost ze Spojených států sice zatím nepřišla, názor prezidentských kandidátů na přítomnost amerických vojáků v Česku se ale i tak liší. Zatímco Danuše Nerudová by souhlasila, Andrej Babiš (ANO) to razantně odmítá. Petr Pavel by dal přednost spíše logistické základně.