reklama

Musím si zařvat, abych se prosadil, říká Kotek k rivalitě s Prachařem. Chystá nový film

Herec a režisér Vojta Kotek se připravuje na letní divadelní představení, ve kterém má ztvárnit postavu mladého Jana Wericha. „Přípravy pokračují velmi úpěnlivě. Hrozně doufáme, že se nám to podaří dovést do nějakého výsledku a že to vůbec budeme moct divákům zahrát,“ prozradil Kotek v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Rozpovídal se i o rivalitě s Jakubem Prachařem v pořadu Máme rádi Česko.

reklama

V představení hraje Werichovo alter ego – jakési vnitřní já, které promlouvá s postavou staršího Wericha, ztvárněného Václavem Koptou. Kotek přiznal, že má před touto rolí velký respekt a budí ho ze spaní. „Tyhle idoly máme obecně nutkání stavět na piedestal. I tady mluvíme s velikánskou úctou a já si myslím, že konkrétně Werich doslova páchnul člověčinou, což mě na něm zajímá nejvíc,“ rozpovídal se herec.

Na CNN Prima NEWS zavzpomínal také na své dětství. V divadle Járy Cimrmana byl v té době díky svému otci jako doma. „Tam jsem pochopil, co je to divadlo,“ řekl Kotek, který na žižkovské scéně působí už deset let.

Vysvětlil, proč je podle něj Čechům tak blízká „cimrmanovská poetika“. „My jsme malinký národ, který by měl rád někoho, kdo dokázal a zařídil všechno, což Cimrman tak trochu je. Našemu národu a národnímu humoru se líbí právě i to, že všichni trochu tušíme, že to není tak docela pravda a že jsme se na tom vlastně domluvili,“ přiblížil svůj pohled.

Září v televizi i jako režisér

Kotek přitom nezáří jen na divadelních prknech, ale i v televizi. Od května ho budeme vídat na obrazovkách v seriálu o Einsteinovi, kde hraje údajného praprapravnuka Alberta Einsteina a nesnesitelného génia. „Já doufám, že se nám podařil natočit komediální krimiseriál, který bude trošičku něco jiného,“ řekl herec.

A aby toho nebylo málo, připravuje se multitalent na svůj druhý film z pozice režiséra. „Já se musím přiznat, že si s druhým filmem dávám na čas. Nic mě do toho netlačí a tím, že jsem natočil první, jsem pochopil, co to všechno obnáší,“ vysvětlil.

Zároveň se svěřil, že díky režírování změnil pohled na herectví. „Já jsem teprve teď opravdu pochopil, co to je a jak to ten režisér celé vnímá. Víc se teď snažím dělat to, proč tam zrovna v tu chvíli jsem. Když hraji, snažím se míň režírovat, a když režíruju, snažím se míň předehrávat,“ prozradil.

Rivalita s Prachařem

Kotek působí i jako kapitán jednoho z týmů v pořadu Máme rádi Česko, který se vysílá každý pátek ve 20:15 na Primě. Proti soutěživému Jakubu Prachařovi bojuje už třetí řadu oblíbené soutěže. Poukázal na to, že nikdo jiný nedokázal jako kapitán druhého týmu vydržet tak dlouho. Přiznal ale, že mezi tak silnou sestavou v čele s moderátorem Liborem Boučkem, si své místo a pozornost musel doslova vybojovat.

„Mně to trvalo celou první sérii, než jsem vůbec pochopil, že si opravdu musím zařvat, abych se prosadil. Mezi nimi jsem si ale našel svoji roli, kam si myslím, že zapadnu i v tom pořadu,“ přiznal Kotek. Mimo kamery jsou přitom s Prachařem a Boučkem dobří kamarádi. Rivalita v show je ale neskutečná.

„Je opravdová a končí až tím, že se zapíská konec pořadu. Pak dojdeme do šatny a všem nám dojde, že jsme neprovedli chirurgickou operaci a nezachránili vysloveně život. Ale doufáme, že se má divák aspoň u čeho zasmát,“ prozradil.

Nové díly jsou natáčeny v novém studiu a s novou grafikou. Právě na jeden z dílů letošní série se Kotek velmi těší. „Musím říct, že se strašně povedla, vytvořilo se i kouzlo nechtěného. Paní Anna s panem Janem, kteří přijeli z Dobřichovic a ze Smíchova, a mluvím o Honzovi Hřebejkovi a Aně Geislerové, byli hrozně vtipní a uvolnění,“ prozradil na závěr Vojtěch Kotek.

Tagy:

Hlavní zprávy

Jsi můj štít a meč. Ovčáček se pustil do Senátu i koalic, Zemana spojuje s Churchillem

Aktualizováno

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček se na Twitteru ohradil proti kritice, která se na Hrad snesla kvůli návštěvě šéfa Sněmovny Radka Vondráčka (ANO) u Miloše Zemana. Podle něj je v „médiích a mezi politiky takový řev“ kvůli tomu, že se začala hroutit „pracně budovaná lež o nemohoucím panu prezidentovi“. Ovčáček zpochybnil i slova šéfa Senátu Miloše Vystrčila (ODS) o tom, že případná aktivace článku 66 Ústavy by byla k ochraně prezidenta jakožto instituce i osoby.

Alžběta II. sepsula světové lídry kvůli klimatu. Dráždí mě, když jen mluví a nic nedělají

Velká Británie bude koncem října hostit klimatický summit OSN COP 26, kde světoví lídři každoročně hledají řešení, jak se vypořádat s globálním oteplováním. Jenže královna Alžběta II. se obává, že politici, jejichž země patří mezi největší znečišťovatele, na summit vůbec nepřijedou. Královna proto lídry sepsula při návštěvě parlamentu ve Walesu.

Sledujte nedělní Partii: Kdy vznikne nová vláda? Dorazí Havlíček, Vondra i Fiala z SPD

Kdy budeme mít novou vládu? Nejen to bude téma nedělní Partie. Hosty budou Karel Havlíček z Hnutí ANO, Alexandr Vondra z ODS, Radim Fiala z SPD a Martin Jiránek z Pirátské strany, jeden z kandidátů na obsazení funkce ministra průmyslu a obchodu. Jakou roli sehraje zdraví prezidenta republiky? Ve druhé části diskuse se zeptáme současného a bývalého předsedy Senátu Miloše Vystrčila a Milana Štěcha. Sledujte od 11 hodin na CNN Prima NEWS.

Jednání lidí v Zemanově okolí působí jako boj o čas, myslí si senátor Oberfalzer

Senátor Jiří Oberfalzer (ODS) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS řekl, že jednání lidí v okolí prezidenta Miloše Zemana působí jako boj o čas. „Čtvrteční vystoupení jeho manželky mi přišlo lidské a uvěřitelné. Hlavní sdělení bylo, aby byl Zeman v klidu a mohl se uzdravit. Lze si ho ale vysvětlit i tak, že kancelář prezidenta chtěla podtrhnout blokaci informací,“ konstatoval.

Den před koncem lákala Bohemia Energy zákazníky. O peníze nepřijdete, vzkazuje lidem

Skupina Bohemia Energy se ohradila proti zprávám o svém krachu. Všem svým závazkům prý dostojí a lidé o své peníze nepřijdou, vzkazuje společnost veřejnosti. „Ke krachu ani insolvenci v žádném případě nedochází,“ uvedla tisková mluvčí energetické skupiny Hana Novotná. Na přechodu odběratelů k dodavateli poslední instance to podle Energetického regulačního úřadu nic nemění.

reklama

Domácí zpravodajství

Preventivní testy na covid od prosince nebude hradit stát. Mění se i podmínky karantény

Aktualizováno

Preventivní testy na COVID-19 by se mohly přestat hradit z veřejného zdravotního pojištění od 1. prosince, bude to navrhovat ministerstvo zdravotnictví, řekla v pátek novinářům hlavní hygienička Pavla Svrčinová. Testy zůstanou zdarma pro děti do 12 let. Podle ministra Adama Vojtěcha (za ANO) budou i další výjimky, například pro lidi, kteří už mají první dávku očkování. Ministerstvo rovněž navrhne, aby karanténu pro lidi po kontaktu s nakaženým koronavirem bylo možné po sedmi dnech ukončit negativním testem.

reklama