reklama

Volby by vyhráli Piráti a Starostové. Babiš posílil, stejně tak Spolu a ČSSD

Předseda Pirátů Ivan Bartoš
Zdroj: Profimedia.cz

Sněmovní volby by v květnu vyhrála koalice Pirátů a Starostů se ziskem 24 procent hlasů. Druhé ANO by podpořilo 23 procent voličů. Vyplývá to z výsledků volebního modelu agentury Median zveřejněných v úterý. Ve srovnání s dubnem klesla podpora Pirátů a Starostů o tři procentní body. ANO si naopak o dva body polepšilo.

reklama

Pozici třetího nejsilnějšího subjektu přisuzuje květnový volební model koalici Spolu, kterou tvoří ODS, lidovci a TOP 09. Hlas jí chce odevzdat 19,5 procenta voličů, zatímco v dubnu to bylo 17 procent. Čtvrté hnutí SPD by získalo hlas devíti procent voličů. V dubnu byla jeho podpora o 2,5 procentního bodu vyšší.

K tématu

ČSSD se sedmi procenty

Do Sněmovny by se dostala ještě ČSSD a komunisté. Sociálním demokratům přisuzuje model Medianu sedm procent hlasů, KSČM by získala šest procent.

Bez zastoupení v dolní parlamentní komoře by zůstalo hnutí Přísaha Roberta Šlachty se čtyřmi procenty voličů. O půl procentního bodu nižší zisk by si připsalo uskupení Trikolora Svobodní Soukromníci. Pro Zelené chce hlasovat 2,5 procenta voličů.

Ke sněmovním volbám by v květnu přišlo podle svého vyjádření 64,5 procenta respondentů. Naproti tomu 27 procent dotázaných uvedlo, že k volbám určitě nedorazí.

Data pro volební model sbírala agentura Median od 1. do 31. května. Do průzkumu se zapojilo 1 072 respondentů ve věku 18 a více let.

Předseda Pirátů Ivan Bartoš
Předseda Pirátů Ivan Bartoš
Zdroj: Profimedia.cz

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

EURO 2021

Eriksen je z nemocnice venku. Má po operaci, při které dostal defibrilátor

Eriksen je z nemocnice venku. Má po operaci, při které dostal defibrilátor

Po necelém týdnu od hrozivého kolapsu, který během utkání na Euru způsobila srdeční zástava, opustil dánský fotbalista Christian Eriksen kodaňskou nemocnici. Oznámil to Dánský fotbalový svaz na Twitteru. Nově se v jeho těle nachází elektrický přístroj zvaný kardioverter-defibrilátor, který bude hlídat srdeční rytmus 29letého hráče.

Plzeňský kraj

Dva mrtví po úniku nebezpečné látky z plzeňské čističky. Další dva jsou ve vážném stavu

Dva mrtví po úniku nebezpečné látky z plzeňské čističky. Další dva jsou ve vážném stavu

Po pátečním úniku chemikálií v Plzni-Skvrňanech zemřeli dva lidé, další dva jsou ve velmi vážném stavu. Řekla to Jana Šimůnková z plzeňské fakultní nemocnice. Podle hasičů chemikálie na bázi síry unikly ve vysokých koncentracích v Plzni-Skvrňanech v areálu firmy, která se zabývá zpracováním tekutých průmyslových kalů. Únik látek zasáhl sedm lidí, tři odešli z objektu sami, čtyři další zdravotníci resuscitovali a ve vážném stavu převezli do nemocnice. Dva lidé pak zemřeli.

Putin překvapil a zastal se Bidena: Je to profesionál. Měl za sebou velmi náročnou cestu
Mohl jsem za to já, přiznal Fenin k aférce s prostitutkami. Píše o tom knihu
reklama
reklama
Zničíme ty anglický bastardy: Tisíce Skotů zaplavily Londýn. Zajímá je alkohol a fotbal

EURO 2021

Domácí zpravodajství

Tepleji než u moře: V ČR bude až 36 stupňů, hrozí přehřátí i požáry. Jak se chránit?
Další články
reklama
reklama