reklama
CNN Prima News volby do Senátu

volby do Senátu

Výpis příspěvků ke štítku „volby do Senátu“

PŘEHLEDNĚ: Jak se stát členem volební komise a jak vysoká je finanční odměna

11. června 2021 23:43

V následujících dvou letech budou Češi svými hlasy rozhodovat ve třech volbách – v roce 2022 v senátních a komunálních, v roce 2023 v prezidentských. Mimo kandidátů a voličů mají důležitou roli i členové volebních komisí. Kromě sčítání hlasů mohou dostat volno v práci a finanční odměnu. Jak se do volební komise dostat a jak vysokou částku můžete získat? Redakce CNN Prima NEWS vám přináší přehled základních povinností.

V Senátu budu bránit demokracii. Za předsedu chci Vystrčila, říká Miroslava Němcová

10. října 2020 19:25

Senátorkou ve volebním obvodu Praha 1 bude bývalá předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová (ODS). Ve druhém kole senátních voleb získala 63,96 % hlasů. „Jsem přesvědčená, že Miloš Vystrčil prokázal velkou službu České republice. Podpořím ho na předsedu Senátu,“ uvedla nově zvolená senátorka pro CNN Prima NEWS. S jakými cíli vstupuje do horní komory?

V Praze vyhráli Smoljak, Žantovský a Němcová. Té těsně uniklo zvolení v prvním kole

3. října 2020 16:05

Sčítání krajských a senátních voleb sice ještě bude trvat, ale v Praze tomu tak není. Probíhají zde totiž jen senátní volby, u kterých jsou již nyní téměř všechny hlasy sečteny. Dvojice pro druhé kolo senátních voleb zde jsou již jasné. Chvílemi se zdálo, že ve volebním obvodě Praha 1 ke konání ani nemuselo dojít. Miroslava Němcová (ODS) se totiž mohla dočkat zvolení již v prvním kole, nakonec však skončila těsně pod 50 procenty.

Bratrovražedný souboj. Davida Smoljaka vyzve v senátních volbách sourozenec Filip

18. září 2020 08:22

Blížící se senátní a krajské volby nabídnou i řadu pozoruhodných střetů. O křeslo v horní komoře Parlamentu se i letos uchází plejáda známých tváří a někde dojde k souboji mezi neobvyklými rivaly. Jeden takový se čeká v obvodě pro Prahu 9. Zde totiž obhajuje senátorskou funkci David Smoljak (STAN), ale porazit jej chce mimo jiné jeho mladší bratr Filip.

Hamáček svolává všechny předsedy sněmovních stran. Jednat budou o volbách a koronaviru

23. července 2020 13:26

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) svolal podle zjištění CNN Prima NEWS na příští úterý schůzku všech předsedů sněmovních stran. Jednat budou o nadcházejících krajských a senátních volbách, epidemii koronaviru a možné úpravě volební praxe v době pandemie. Politickou scénu v posledních dnech rozvířila zpráva, že lidé v karanténě by se voleb zúčastnit nemohli.

Historik Stehlík kandiduje do Senátu. Chce bránit demokracii

25. června 2020 17:59

Bezpečnostní politika, zahraniční vztahy a sociální věci jsou témata, kterým by se chtěl jako senátor věnovat vojenský historik Eduard Stehlík. Ve čtvrtek to řekl na tiskové konferenci ke své kandidatuře do Senátu, kam ho vysílají jako společného kandidáta ODS a KDU-ČSL. Stehlík se bude ucházet o místo senátora v Praze 9, kde vyprší funkční období Davidu Smoljakovi (nestr. za STAN). Smoljak bude mandát obhajovat jako společný kandidát STAN, Pirátů a TOP 09.

Do Senátu za Teplicko míří Hynek Hanza. Nahradí zesnulého Jaroslava Kuberu

13. června 2020 14:52
Aktualizováno

Hynek Hanza z Občanské demokratické strany bude novým senátorem za obvod číslo 32 – Teplice. Rozhodlo o tom hlasování ve druhém kole doplňovacích voleb, které se uskutečnilo v pátek a sobotu. Voliči tak do horní komory českého Parlamentu poslali nástupce zesnulého Jaroslava Kubery. Hanza získal 57,2 % hlasů a porazil tak svého rivala Zdeňka Bergmana.

Na Teplicku začalo finále doplňovacích voleb do Senátu

12. června 2020 14:11

Na Teplicku začalo ve 14:00 finále doplňovacích voleb do Senátu. Voliči v něm dnes a v sobotu rozhodnou, kdo v horní parlamentní komoře usedne do křesla po zesnulém Jaroslavu Kuberovi (ODS). O místo soupeří teplický primátor Hynek Hanza (ODS) a ředitel teplického gymnázia Zdeněk Bergman (nestraník za Senátor 21), kteří postoupili z prvního kola voleb. Vítěz se ujme senátního mandátu na zbytek Kuberova funkčního období, tedy do 13. října 2024.

reklama