reklama
CNN Prima News volby do Senátu

volby do Senátu

Výpis příspěvků ke štítku „volby do Senátu“

V Senátu budu bránit demokracii. Za předsedu chci Vystrčila, říká Miroslava Němcová

Senátorkou ve volebním obvodu Praha 1 bude bývalá předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová (ODS). Ve druhém kole senátních voleb získala 63,96 % hlasů. „Jsem přesvědčená, že Miloš Vystrčil prokázal velkou službu České republice. Podpořím ho na předsedu Senátu,“ uvedla nově zvolená senátorka pro CNN Prima NEWS. S jakými cíli vstupuje do horní komory?

V Praze vyhráli Smoljak, Žantovský a Němcová. Té těsně uniklo zvolení v prvním kole

Sčítání krajských a senátních voleb sice ještě bude trvat, ale v Praze tomu tak není. Probíhají zde totiž jen senátní volby, u kterých jsou již nyní téměř všechny hlasy sečteny. Dvojice pro druhé kolo senátních voleb zde jsou již jasné. Chvílemi se zdálo, že ve volebním obvodě Praha 1 ke konání ani nemuselo dojít. Miroslava Němcová (ODS) se totiž mohla dočkat zvolení již v prvním kole, nakonec však skončila těsně pod 50 procenty.

Hamáček svolává všechny předsedy sněmovních stran. Jednat budou o volbách a koronaviru

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) svolal podle zjištění CNN Prima NEWS na příští úterý schůzku všech předsedů sněmovních stran. Jednat budou o nadcházejících krajských a senátních volbách, epidemii koronaviru a možné úpravě volební praxe v době pandemie. Politickou scénu v posledních dnech rozvířila zpráva, že lidé v karanténě by se voleb zúčastnit nemohli.

Historik Stehlík kandiduje do Senátu. Chce bránit demokracii

Bezpečnostní politika, zahraniční vztahy a sociální věci jsou témata, kterým by se chtěl jako senátor věnovat vojenský historik Eduard Stehlík. Ve čtvrtek to řekl na tiskové konferenci ke své kandidatuře do Senátu, kam ho vysílají jako společného kandidáta ODS a KDU-ČSL. Stehlík se bude ucházet o místo senátora v Praze 9, kde vyprší funkční období Davidu Smoljakovi (nestr. za STAN). Smoljak bude mandát obhajovat jako společný kandidát STAN, Pirátů a TOP 09.

Na Teplicku začalo finále doplňovacích voleb do Senátu

Na Teplicku začalo ve 14:00 finále doplňovacích voleb do Senátu. Voliči v něm dnes a v sobotu rozhodnou, kdo v horní parlamentní komoře usedne do křesla po zesnulém Jaroslavu Kuberovi (ODS). O místo soupeří teplický primátor Hynek Hanza (ODS) a ředitel teplického gymnázia Zdeněk Bergman (nestraník za Senátor 21), kteří postoupili z prvního kola voleb. Vítěz se ujme senátního mandátu na zbytek Kuberova funkčního období, tedy do 13. října 2024.

reklama