CNN Prima News volební místnost

volební místnost

Výpis příspěvků ke štítku „volební místnost“

CNN: Ruské volby v zahraničí? Deprese a manipulace, tvrdí uprchlíci. Chystají protesty

Režim Vladimira Putina je autoritářský, propagandistický a porušuje lidská práva. Myslí si to řada Rusů žijících v zahraničí, s nimiž mluvila americká CNN. Část z nich má v plánu zúčastnit se březnových prezidentských voleb, přestože je o výsledku podle nich předem rozhodnuto. Voliči, kteří si ve vedení země přejí změnu, mají možnost omezeného výběru, informuje CNN.

OBRAZEM: Prádelny, hinduistický chrám i mezi urnami s ostatky. Kde všude Američané volí?

Spojené státy mají za sebou superúterý. Američané v 15 finálních státech odevzdávali své hlasy na mnohdy kuriózních místech. Zatímco školní tělocvičny nejspíš nikoho nepřekvapí, volební urny v muzeích moderního umění už možná ano. Existují ale také mnohem divočejší volební místnosti, třeba v podobě garáží, prádelen, kadeřnictví či kolumbárií, kde se v urnách uchovávají ostatky zesnulých. Podívejte se na ta nejzajímavější místa, kde mohou Američané tradičně volit.

Halal inkoust či buvoli s hlasovacími lístky. Jak vypadá zákulisí největších voleb na světě

Téměř 205 milionů voličů, tři časová pásma, 17 tisíc ostrovů, potvrzení účasti halal inkoustem a zapojení všech myslitelných způsobů dopravy, včetně lodí a tažných buvolů. Těžko si představit komplikovanější a rozsáhlejší volby, než jaké má na kontě Indonésie. Pro jejich uskutečnění si ostrované museli projít logistickým peklem. A co víc, oficiálně ještě není zcela sečteno – hlasování bylo tak obří, že hotovo budou mít Indonésané nejspíše až v polovině března.

Kompletní návod krok za krokem: Jak volit europoslance do Evropského parlamentu 2024

Volby do Evropského parlamentu náš čekají na jaře roku 2024, vybírat budeme 21 českých zástupců. V článku zjistíte, jak volit, aby byl váš hlas platný, kolik preferenčních hlasů můžete udělit, kdy a kde se volí a jak se používá voličský průkaz. Specifické pro evropské volby jsou pravidla hlasování v zahraničí. Za určitých okolností totiž můžete volit i kandidáty jiných zemí.

Příznivci nově zvoleného prezidenta slaví. Pavla teď čeká perná neděle

Novým prezidentem se s 58,32 procenty hlasů stal Petr Pavel. V jeho štábu nyní probíhají bouřlivé oslavy, od svých podporovatelů dostal jako dárek koloběžku. Do Fora Karlín dorazil do krátce před 14. hodinou, prodíral se davy. Odpoledne za ním překvapivě dorazila slovenská prezidenta Zuzana Čaputová. Andrej Babiš (ANO) do svého štábu přijel krátce před 16. hodinou, v projevu uznal svou porážku. Výsledky voleb kopírují předchozí exkluzivní predikce agentur STEM a STEM/MARK pro CNN Prima NEWS. Volební účast dosáhla rekordních více než 70 procent.

Odvolila už polovina lidí, celková účast může být rekordně vysoká

S úderem 14. hodiny se v Česku otevřely volební místnosti, čímž odstartovalo druhé kolo prezidentských voleb. Svůj hlas mohli voliči kandidátům vhodit do volební urny v pátek do 22. hodiny. Volba bude pokračovat v sobotu od 8 do 14 hodin. Jméno nového prezidenta vám CNN Prima NEWS přinese díky exkluzivní predikci agentury STEM jako první. Bude jím Petr Pavel, nebo Andrej Babiš (ANO)?