reklama
CNN Prima News volební místnost

volební místnost

Výpis příspěvků ke štítku „volební místnost“

Páteční rekord: Volební účast 4,29 % na periférii Ostravy, kde bílí politici netáhnou

9. října 2021 09:07

Zřejmě nikde jinde v republice neprojevili voliči tak obrovský nezájem o parlamentní demokracii jako ve volebním okrsku číslo 8013 v Ostravě. „V pátek do desáté večer přišlo jen 4,29 procenta voličů. A to nejsme žádný malý okrsek, na seznamu voličů máme 747 občanů,“ informuje ve volební místnosti komisař Richard Hanusek. Co se vlastně skrývá za tak šokujícím nezájmem o volby na periferii třetího největšího města v republice?

Jak probíhal první den voleb: Účast i přes 50 procent, lidé porušovali opatření

8. října 2021 22:40

V pátek proběhl první den voleb do Poslanecké sněmovny. Svůj hlas již odevzdala většina politických lídrů stran a uskupení, jež mají reálnou šanci získat mandáty v dolní komoře Parlamentu. Na některých místech vznikly problémy kvůli porušování protiepidemických opatření. Na premiéra Andreje Babiše čekali jeho odpůrci v Lovosicích, kde volil. Na některých místech hlasovala už více než polovina voličů, volební účast se však většinově pohybovala mezi 20 až 40 procenty.

Volby 2021: Kdy se volí, kdy Babiš musí podat demisi a prezident jmenovat nového premiéra

29. května 2021 11:10

Andrej Babiš, Ivan Bartoš, nebo Petr Fiala? Volby do Poslanecké sněmovny v roce 2021, které nás čekají na začátku října, rozhodnou, kdo se stane premiérem a jaká vláda bude řídit Českou republiku příští čtyři roky. Kdy se otevírají volební místnosti? Kde všude můžeme volit? A jaké musíme splnit podmínky, abychom mohli vhodit hlasovací lístek do urny? CNN Prima NEWS vám přináší přehled dat, časů a pravidel, které byste o volbách měli vědět.

reklama