CNN Prima News volební místnost

volební místnost

Výpis příspěvků ke štítku „volební místnost“

Příznivci nově zvoleného prezidenta slaví. Pavla teď čeká perná neděle

28. ledna 2023 08:00

Novým prezidentem se s 58,32 procenty hlasů stal Petr Pavel. V jeho štábu nyní probíhají bouřlivé oslavy, od svých podporovatelů dostal jako dárek koloběžku. Do Fora Karlín dorazil do krátce před 14. hodinou, prodíral se davy. Odpoledne za ním překvapivě dorazila slovenská prezidenta Zuzana Čaputová. Andrej Babiš (ANO) do svého štábu přijel krátce před 16. hodinou, v projevu uznal svou porážku. Výsledky voleb kopírují předchozí exkluzivní predikce agentur STEM a STEM/MARK pro CNN Prima NEWS. Volební účast dosáhla rekordních více než 70 procent.

Odvolila už polovina lidí, celková účast může být rekordně vysoká

27. ledna 2023 14:00

S úderem 14. hodiny se v Česku otevřely volební místnosti, čímž odstartovalo druhé kolo prezidentských voleb. Svůj hlas mohli voliči kandidátům vhodit do volební urny v pátek do 22. hodiny. Volba bude pokračovat v sobotu od 8 do 14 hodin. Jméno nového prezidenta vám CNN Prima NEWS přinese díky exkluzivní predikci agentury STEM jako první. Bude jím Petr Pavel, nebo Andrej Babiš (ANO)?

Vchod jako na WC či komise pod barem. Volilo se ale i v areálu dolu, kde fáral Havlův praděd

14. ledna 2023 12:51

Do volební místnosti se vchází dveřmi, které jsou označeny nápisem WC. Kouzlo nechtěného, ovšem i kus pravdy. Volič, jehož favorit v prvním kole propadl, svůj hlas tak trochu spláchl do záchodu. Reportér CNN Prima NEWS navštívil některé volební místnosti na bizarních místech. Ve vinárně, v hasičské zbrojnici či ve služebně městské policie, která stojí uprostřed tramvajové točny. Anebo v areálu někdejší černouhelné šachty, na které pracoval Čeněk Vavrečka, praděd prezidenta Václava Havla.

Den do prezidentského klání. Babiš sdílí fotky z mládí, Diviš nasadil rukavice

12. ledna 2023 06:12

Již ve čtvrtek začala přímá volba prezidenta České republiky v zahraničí. Češi mohou budoucí hlavu státu volit ve 110 místech světa. Samotná volba v tuzemsku odstartovala ve středu, kdy pro prezidenta hlasovali lidé v izolaci kvůli koronaviru. Zbytek občanů zamíří do volebních místností tradičně v termínu od 13. do 14. ledna. Co sdílí prezidentští kandidáti na sociálních sítích pouhý den před začátkem voleb?

Skandál při volbách v Praze: Předseda komise se opil, z místnosti ho museli vykázat

25. září 2022 15:03

Letošní komunální a senátní volby provázely mnohdy bizarní situace. Nejvíce se asi řeší natržený lístek a hlasování předsedy SPD Tomia Okamury, k nepříjemnému incidentu došlo i v pražských Košířích. Předseda tamní volební komise se v sobotu opil, z místnosti ho museli vykázat. Kvůli přešlapu mu nebude vyplacena odměna v plné výši.

Piráti a Spolu se zatím na koalici v Praze neshodli. Hřib vypočítal podmínky

24. září 2022 14:00

Komunální volby v hlavním městě vyhrála koalice Spolu pro Prahu, získala 19 mandátů v zastupitelstvu, které má 65 členů. Druhé skončilo ANO se 14 mandáty. Třetí Piráti budou mít 13 zastupitelů. Mandát v Senátu získal v prvním kole ve volebním obvodu Praha 6 Jiří Růžička (TOP 09), na Bruntálsku Ladislav Václavec (za ANO) a na Orlickoústecku jmenovec premiéra Petr Fiala (za KDU-ČSL). Pražský městský soud mezitím bude pokračovat v projednávání kauzy dotačního podvodu u projektu kongresového areálu Čapí hnízdo.