Volvo

Výpis příspěvků ke štítku „Volvo“

Volvo chtělo kdysi dělat byznys v Severní Koreji. Kim Ir-sen to ale viděl trochu jinak

29. května 2022 06:30

Zatímco dnes se zahraniční obchod realizuje v drtivě většině prostřednictvím peněz, za studené války platil Východ Západu často v naturáliích. V 70. letech však Švédsko krutě naletělo severokorejskému režimu, který za už dodaná Volva neměl v úmyslu platit vůbec. Svou roli sehrála i chamtivost a naivita švédské strany.

Tohle jsou nejspolehlivější auta podle britských motoristů. Dařilo se i Škodovce

18. srpna 2021 14:32

Kupovat ojetý vůz je často jako kupovat zajíce v pytli. Mnohdy ani pořádně nevíte, jak je vámi vybraný model spolehlivý, a zda se jeho koupě vůbec vyplatí. Na internetu sice najdete spousty odborných recenzí, ale nikdo nedokáže daný vůz ohodnotit tak, jako jeho majitel. Proto se britský časopis Autoexpress každoročně dotazuje tisíců vlastníků, aby zjistil, jaký ojetý vůz je tedy doopravdy nejspolehlivější.

Bruselští úředníci chtějí omezit maximální rychlost automobilů na 180 km/h

27. ledna 2021 08:27

Když přišlo Volvo před časem s tím, že jeho auta nepojedou víc než stoosmdesátkou, zdvihla se vlna nevole. Ale proč vlastně? Jistěže ne proto, že by snad někdo pravidelně tak rychle jezdil, protože i v neomezeném Německu je svátkem potkat úsek, kde lze koním popustit uzdy. Jde spíš o princip – proč škrtit auto, které má na víc? Bezpečnost je ale silným argumentem a Evropská unie nyní přichází s podobným receptem.