Volvo

Výpis příspěvků ke štítku „Volvo“

Alkoholové imobilizéry v nových autech: Už brzy se s promile nehnete z místa

Zajet si na „jedno rychlé“ autem do oblíbené hospůdky o dvě ulice dál? Ani nápad, respektive ano, ale zpátky půjdete pěšky. Od července 2022 musí na základě legislativního nařízení EU automobilky povinně do svých nových vozů montovat předpřípravu na tzv. alkoholový imobilizér. Ten bude monitorovat alkohol v dechu a v případě jeho identifikace zablokuje start vozidla. Důvodem jsou vysoké počty dopravních nehod zapříčiněné alkoholem v dechu či krvi řidiče.

Tohle jsou nejspolehlivější auta podle britských motoristů. Dařilo se i Škodovce

Kupovat ojetý vůz je často jako kupovat zajíce v pytli. Mnohdy ani pořádně nevíte, jak je vámi vybraný model spolehlivý, a zda se jeho koupě vůbec vyplatí. Na internetu sice najdete spousty odborných recenzí, ale nikdo nedokáže daný vůz ohodnotit tak, jako jeho majitel. Proto se britský časopis Autoexpress každoročně dotazuje tisíců vlastníků, aby zjistil, jaký ojetý vůz je tedy doopravdy nejspolehlivější.

Bruselští úředníci chtějí omezit maximální rychlost automobilů na 180 km/h

Když přišlo Volvo před časem s tím, že jeho auta nepojedou víc než stoosmdesátkou, zdvihla se vlna nevole. Ale proč vlastně? Jistěže ne proto, že by snad někdo pravidelně tak rychle jezdil, protože i v neomezeném Německu je svátkem potkat úsek, kde lze koním popustit uzdy. Jde spíš o princip – proč škrtit auto, které má na víc? Bezpečnost je ale silným argumentem a Evropská unie nyní přichází s podobným receptem.