reklama

Krásná a hodná holka. Přátelé vzpomínají na zavražděnou studentku v Budějovicích

Případu brutální vraždy mladé ženy u Protivína, který připomíná spíše thrillerový film, mnozí nemohou uvěřit. O to víc ti, kteří oběť nebo vraha osobně znali. Jak o nich mluví sousedé nebo známí?

reklama

Pro řadu lidí byl šokující právě motiv vraždy. Dívka měla souseda rušit při hraní počítačových her. Redakce Krimi zpráv mluvila s obyvateli z okolí domu, kde oba lidé bydleli. Někteří 27letého muže pravidelně potkávali. Říkali, že vypadal jako klidný a bezkonfliktní člověk.

Událost je však natolik vyděsila, že odmítli cokoliv říct přímo na kameru. Že se jednalo na pohled o bezproblémového muže, potvrdila i policie. „Byl zaměstnaný, žil sám. Byl však závislý na počítačích, filmech a žil ve svém virtuálním světě,“ uvedla vyšetřovatelka Renáta Míková.

Na mladou studentku vzpomínaly některé její kamarádky na sociálních sítích, upozornil web Blesk.cz. „Dotyčnou jsem znala čtyři roky a čtyři roky s ní trávila každý den na střední škole a vím, jak hodná a super holka to byla. Nedokážu pochopit, z jak stupidního důvodu se to stalo,“ uvedla na Facebooku jedna ze spolužaček.

„Také jsem ji znala a nemůžu se z toho pořád vzpamatovat. Byla to krásná holka, fakt hezká, chodila pěkně oblékaná, pěkně namalovaná, ale vím, že se i dobře učila,“ dodala další z uživatelek. Přidávali se k nim ale i tací, kteří oběť neznali. „Sama mám 27letou dceru. Nedokážu si představit, že by se jí stalo něco podobného,“ napsala paní Sára M.

Pachatel se přiznal a spáchal sebevraždu

Sedmadvacetiletý mladík nikdy nebyl v minulosti trestán. Podle policie byl závislý na počítačových hrách a filmech. Žil si ve svém virtuálním světě. „Samo hraní počítačových her nemusí způsobovat takové chování. Je důležitá osobnost člověka. Tam velmi pravděpodobně už bývají základní agresivní rysy zesílené, někdy enormně. Může tam být negativní vztah vůči společnosti. Proto se člověk od ní často izoluje. Může tam také být zhoršené ovládání své emotivity. Potom možná člověk volí hry agresivního rázu nebo vyloženě agresivní a postupně může dojít k určitému smazání hranice mezi realitou a virtualitou,“ vysvětlil primář psychologického oddělení ve Vojenské nemocnici v Brně Jiří Brančík.

Podle psychiatra mohl být vrah při hraní vyrušen. „Pokud člověk byl rušený při hraní, nemůže v klidu dosáhnout plnění své závislosti. Pokud je člověk takto nastavený, snaží se odstranit zdroj rušení ze svého okolí, aby mohl nerušeně pokračovat v tom, co se mu líbí,“ doplnil Brančík.

Vražda se stala v sobotu 4. září v bytovém domě v Českých Budějovicích. Muž pak tělo odvezl autem do lesa k Protivínu na Písecku, kde usmrcené oddělil hlavu od trupu. Policisté jej zadrželi minulý týden ve středu večer. Vrahovi hrozil až výjimečný trest. Muž ale ve vazbě spáchal sebevraždu.

Tagy:

Hlavní zprávy

Poprask na cenách Emmy. Moderátor se vysmál Meghan a Harrymu, diváci ho kritizovali
USA

Poprask na cenách Emmy. Moderátor se vysmál Meghan a Harrymu, diváci ho kritizovali

Ceny Emmy ovládl seriál Koruna z prostředí britské královské rodiny, který celkem proměnil jedenáct nominací. Moderátor cen Emmy Cedric the Entertainer, který celým večerem provázel, si pak neodpustil několik narážek na rozhovor prince Harryho a jeho manželky Meghan u Oprah Winfreyové. I ten totiž byl v jedné z kategorií též nominován, svou šanci však neproměnil.

Politická debata s Hamáčkem, Vondráčkem, Ondráčkem i Okamurou. Jak chtějí řešit migraci?

CNN Prima NEWS ve středu od 20:15 odvysílá další ze série předvolebních debat Speciál 360°: Hlas lidu. Před publikem se v sále střetne čtveřice zástupců politických subjektů kandidujících ve sněmovních volbách. Ve dvouhodinové debatě budou tentokrát diskutovány zejména otázky bezpečnosti a migrace. Do předvolebního pořadu byli pozváni politici z řad ANO, SPD, KSČM a ČSSD.

Exkluzivní průzkum: Zájem o očkování stagnuje. Vakcínu odmítají voliči SPD a Volného

Všichni, kteří se chtěli očkovat, jsou již očkovaní, vyplývá z exkluzivního průzkumu agentury STEM pro CNN Prima NEWS. 69 procent z 1 014 dotazovaných už dostalo alespoň jednu dávku a pouze 3 procenta to ještě mají v plánu. Vakcínu odmítají především voliči SPD, Volného bloku a koalice Trikolóra-Svobodní-Soukromníci. Mezi hlavními důvody jsou obavy z vakcíny nebo pochybnosti o užitečnosti očkování.

Teplého počasí si budeme užívat ještě dva týdny. Začátkem října se výrazněji ochladí

Příští dva týdny bude teplo s denními maximy kolem 18 stupňů Celsia. Nebude však příliš pršet a ani v noci by teplota neměla klesat pod bod mrazu. Počátkem příštího měsíce se ale začne ochlazovat a ve druhé polovině října by mohlo přibývat i srážek. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi pro období od pondělí 20. září do 17. října, kterou vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

ANO vede Česko ke krachu, tvrdí Fiala. Za koalici Spolu slibuje zastavit zadlužování

Zastavit zadlužování bez zvyšování daní, garantovat prozápadní orientaci České republiky, digitalizovat státní správu či vyřešit rychlou výstavbou krizi na trhu s byty. To vše by chtěla prosadit koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09), pokud by se dostala do vlády. V pražském Slovanském domě to při pondělním zahájení závěrečné části kampaně před říjnovými volbami do Sněmovny řekl lídr koalice Petr Fiala.

reklama

Domácí zpravodajství

Exkluzivní ukázka z knihy znásilněné Nely: Připadala jsem si nechutná, nemohla jsem dýchat

Nelu Moravcovou před čtyřmi roky brutálně znásilnil a málem zavraždil její soused. O dva roky později se pokusila o sebevraždu skokem z okna. Dnes si mladá žena zařizuje novou budoucnost a plánuje vydat knihu, ve které líčí nejen hrůzy, které prožila, ale poodhaluje i další kapitoly ze svého života. Promlouvá o svém boji s anorexií i o tom, čím si prošla během hospitalizace v nemocnici.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Topolánek: Zeman má vyvinuté škodící centrum. V kampani mi chybí humor a nadsázka

Bývalý premiér Mirek Topolánek v pořadu Interview na CNN Prima NEWS předpověděl, že současný předseda vlády Andrej Babiš (ANO) bude ve funkci i po říjnových volbách. Odůvodnil to dřívějšími vyjádřeními prezidenta Miloše Zemana. Současná hlava státu je momentálně v nemocnici, podle Topolánka je jasné, že Zeman není zdravotně v pořádku, přesto podle něj stále dokáže škodit.

reklama