reklama

Vražda on-line: Nahý muž ubodal otce během videohovoru, sledující zavolali pomoc

Videoaplikace se staly během pandemie vděčným nástrojem pro pracovní a rodinné rozhovory
Videoaplikace se staly během pandemie vděčným nástrojem pro pracovní a rodinné rozhovory (Ilustrační foto)
Foto: Profimedia.cz

V krvavou událost se zvrhla videokonference, které se mezi dvaceti lidmi účastnil i jednasedmdesátiletý Američan Dwight Powers. Jeho syn Scully za ním během on-line hovoru přišel a otce brutálně ubodal k smrti. Policie pachatele do hodiny dopadla, nyní mu hrozí 25 let vězení.

reklama

Ve čtvrtek kolem poledne usedl Powers ve svém bytě na Long Islandu v New Yorku k videohovoru přes aplikaci Zoom. Spolu s ním společný hovor, a tedy i záběry webových kamer všech zúčastněných, sledovalo zhruba dvacet lidí. V místnosti byl v tu chvíli s Powersem také jeho syn Scully, který ho zničehonic začal brutálně bít. Poté odběhl pryč.

Po chvíli se dvaatřicetiletý muž ale vrátil. Měl v ruce několik nožů a začal svého otce zuřivě bodat. Podle informací amerického webu ABC News Scully bodl otce celkem patnáctkrát do zad, krku a hrudníku. Účastníci videohovoru viděli, jak senior spadl na zem a poté v záběru webkamery spatřili Scullyho. Okamžitě proto vytočili číslo 911 a nahlásili brutální událost policii.

K tématu

„Ten muž, který byl pravděpodobně nahý, plešatý a měl tetování na levé ruce, vzal prostěradlo z postele a snažil se jím zakrýt ‚cosi‘ na podlaze,“ popsal otřesený svědek zločin pro rozhlasovou stanici WABC.

Krev chtěl smýt limonádou

Vrah neotálel. Snažil se místo činu uklidit a zahladit stopy. Poté vyskočil z okna v druhém patře a utíkal pryč. Ve stejný čas přijela k domu na Long Islandu policie, která začala Scullyho okamžitě pronásledovat.

Do hodiny byl vrah dopaden. Ve 12:57 policie Scullyho chytila u nemocnice, kam se zločinec uchýlil po zranění způsobeném skokem z okna. Ještě předtím se vrah snažil smýt si krev z těla sycenou limonádou.

Vyšetřovatelé na místě činu na Long Islandu později nalezli vražedné zbraně a zakrvácené prostěradlo v pytli na odpadky.

Soud Scullyho obžaloval v pátek z vraždy druhého stupně. Jeho advokát se k případu zatím nechce vyjadřovat. Další soudní líčení je naplánované na 26. květen. Pokud bude vrah ze zločinu usvědčen, hrozí mu až 25letý pobyt za mřížemi.

reklama
reklama

Byznys

Česká hospodářská idylka brzy skončí. Tvrdý náraz přijde nejpozději na podzim

Další hlavní zprávy

USA

Napětí v USA eskaluje: U Bílého domu hořelo, Trump se schovával v bunkru

Napětí v USA eskaluje: U Bílého domu hořelo, Trump se schovával v bunkru

Účastníci protestu proti policejní brutalitě u Bílého domu zapálili krátce před začátkem nočního zákazu vycházení ve Washingtonu vícero ohňů a v plamenech se podle přítomných novinářů ocitl i kostel na severní straně náměstí Lafayette Square ležícího vedle sídla amerických prezidentů. CNN uvedla, že během páteční noci využil prezident Donald Trump dokonce podzemní bunkr.

reklama
VIDEO: Cisterna vjela do protestujících na dálnici u Minneapolisu, dav řidiče napadnul
reklama
reklama
Astronauti z Crew Dragon už jsou na ISS, dostalo se jim vřelého uvítání

USA

Domácí zpravodajství

Tresty za týrání zvířat budou přísnější. Viníkovi hrozí až deset let za mřížemi
Colloredo-Mansfeldová ke sporu o Opočno: Když nevyhraji já, vyhrají moje děti
Další články
reklama
reklama