CNN Prima News zločin

zločin

Výpis příspěvků ke štítku „zločin“

Hrůzné statistiky války na Ukrajině: Tisíce mrtvých, mučení, deportace a města v troskách

4. listopadu 2022 06:56

Od vypuknutí ruské invaze na Ukrajinu uplynulo více než osm měsíců. Kyjev shromažďuje důkazy o válečných zločinech, které okupanti v zemi za tu dobu napáchali. Rusové jsou podle Ukrajinců zodpovědní za smrt minimálně 7 938 civilistů. Skutečné číslo bude ale pravděpodobně daleko vyšší. Ruská armáda rovněž na Ukrajině poškodila nebo zcela zničila přes 135 tisíc civilních budov. Velmi znepokojivé jsou také údaje o deportacích či znásilněních spáchaných Rusy.

V Česku se do konce září stalo více vražd než za celý loňský rok. Jde pouze o náhodu?

1. listopadu 2022 17:47

V Česku se letos za první tři čtvrtletí stalo výrazně více vražd než za celý loňský rok. Policejní statistiky evidují od ledna do září 122 takových činů. Loni to bylo ve srovnatelném období 85 vražd a za celý rok 105. Podle policejního prezidia ale nelze nárůst přičítat konkrétnímu společenskému jevu. Většinu vrahů totiž i nadále motivují osobní rozepře. Údaje zahrnují nejen dokonané skutky, ale i přípravy a pokusy o vraždu.

Indií zmítají protesty. Muslimce vyvraždili rodinu, kruté násilníky pustili z vězení dříve

21. října 2022 19:54

Jedenáct mužů středního věku, kteří stáli v řadě před branami vazební věznice Gudžarát ve stejnojmenném západoindickém svazovém státě, si veřejnost klidně mohla splést se slavnými celebritami. Před branami zařízení na ně totiž čekal dav lidí, novináři a televizní štáby. Ve skutečnosti se však jednalo o pachatele jednoho z nejodpornějších násilných zločinů v moderní historii Indie. Soud vyhověl jejich žádosti o předčasné propuštění na svobodu a muži jsou nyní volní.

Babiš: K soudu se přijdu bránit osobně. Rakušan je zoufalý, STAN vyváží organizovaný zločin

29. června 2022 08:28

Městský soud v Praze začne již 12. září projednávat obžalobu šéfa hnutí ANO Andreje Babiše v souvislosti s kauzou Čapí hnízdo. Někdejší premiér celou věc považuje za „účelovku“. Zároveň ve vysílání CNN Prima NEWS sdělil, že se k soudu přijde obhajovat osobně. Znovu si také rýpnul do Starostů, a to nejen kvůli kauze Dozimetr.

Taxivrah zabíjel šoféry, pak vozil jejich zákazníky. Policie Virguláka hledala dva roky

24. května 2022 15:09

Taxivrah. Přezdívka, která nedávala pražským kriminalistům dlouho spát. Téměř dva roky trvalo, než ho dokázali dopadnout. Taxikáři z hlavního města žili ve strachu, kdy nebezpečný vrah znovu udeří. Někteří dokonce s nočními jízdami přestali úplně. Vědomí, že při nich tři jejich kolegové přišli o život, jim nahánělo hrůzu.

Trump se měl dopustit těžkého zločinu. Souvisí s prohrou v prezidentských volbách

28. března 2022 19:06

Federální soudce v Los Angeles v pondělí vyjádřil názor, že Donald Trump se na konci svého prezidentského mandátu pravděpodobně snažil bránit Kongresu ve výkonu funkce a dopustil se tak těžkého zločinu. Stanovisko, o němž informují americká média, souvisí s událostmi z 6. ledna 2021, kdy vyvrcholila Trumpova neúspěšná snaha zneplatnit jeho porážku v prezidentských volbách. Verdikt vydaný v souvislosti s vyšetřováním ze strany Kongresu hovoří také o možné exprezidentově účasti na zločinném spiknutí.