CNN Prima News zločin

zločin

Výpis příspěvků ke štítku „zločin“

Ruská invaze v číslech: Stovky tisíc mrtvých, rozbombardovaná města a škody za biliony

Kyjev nadále sbírá důkazy o zločinech, které ruští okupanti za poslední dva roky na Ukrajině spáchali. Ruská armáda způsobila výrazné škody na ukrajinské infrastruktuře – celkové odhady odpovídají částce kolem 155 miliard dolarů (3,6 bilionu korun). Velmi znepokojivé jsou také údaje o počtech zabitých civilistů, včetně dětí. Tamní prokuratura se rovněž zabývá případy poprav či mučení zajatců, znásilnění nebo podezření z páchání genocidy.

CNN: Zranění Ukrajinci v Avdijivce marně čekali na evakuaci. Podle Kyjeva je popravili Rusové

V ohromných bolestech čekali den a půl na evakuaci, k níž nakonec nedošlo. Skupina zraněných ukrajinských vojáků si v Avdijivce sáhla na opravdové dno. Zatímco někteří z nich se z doněcké pevnosti dostali jen zázrakem, další skončili v ruském obklíčení. Hororový osud šesti obránců ze 110. mechanizované brigády popsala CNN. Podle ukrajinských úřadů i pozůstalých bezmocné raněné chladnokrevně zastřelili ruští okupanti. Kyjev celý incident prošetřuje.

Dávný „ostrov míru“ Ekvádor se zmítá v chaosu. Co bylo rozbuškou nepokojů a kdo je boss Fito?

Brutální vraždy politiků, teror v ulicích nebo kontrola nad provozem věznic – taková je realita krvavých bojů gangů, které se v Ekvádoru přetahují o prvenství v dodávání drog do zahraničí. Situace v zemi se výrazně zhoršila poté, co z vězení uprchl údajný šéf obávaného gangu Los Choneros Adolfo Maciás Villamar známý pod přezdívkou Fito. Jak se z dříve klidného Ekvádoru stalo bojiště zločineckých skupin o moc a kdo je nebezpečný boss jedné z hlavních skupin na poli obchodu s drogami?

Kriminalita dětí roste, varují experti. Bandy teenagerů jsou postrachem obchodních domů

Počet krádeží spáchaných dětmi do 17 let meziročně roste, vyplývá z dat Policie ČR. Nejčastěji se uchylují ke krádežím v obchodech, vykrádání aut nebo k loupežným přepadením. V roce 2023 policie zatím evidovala 479 případů krádeží a 207 loupeží provedených nezletilými. Problematické chování mládeže řeší častěji i ostraha v obchodních centrech, kde se kromě krádeží dopouštějí i obtěžování ostatních zákazníků či nájemců nákupních prostor.

Strašlivá bilance ruské invaze: Škody za biliony, hromady mrtvých dětí i zmizelá města

Kyjev nadále sbírá důkazy o válečných zločinech, které ruští okupanti za poslední rok a tři čtvrtě na Ukrajině spáchali. Ruská armáda způsobila výrazné škody na ukrajinské infrastruktuře – celkové odhady odpovídají částce kolem 151 miliard dolarů (3,38 bilionu korun). Velmi znepokojivé jsou také údaje o počtech zabitých civilistů, a to včetně dětí.

Záhadná a temná vražda romského kmotra devadesátek. Rozstřílel ho „kluk“, kterého objevil?

Antonín Běla. Prapůvodní vládce československého podsvětí po revoluci. Muž, který objevil Františka Mrázka, má neuvěřitelnou story. Na jejím konci je smrt, a za ní nejspíš právě „šikovný kluk“ Mrázek… Na fenomén kmotra Antonína Běly, nekompromisního gangstera, muže na černou práci, a nejslavnějšího romského mafiána československé kriminalistiky, se podíval další díl videopodcastu HLASY ZLOČINU.

Peněženky, alkohol, ale i máslo. O adventu mají zloději žně a vymýšlejí nové triky

Každoroční nákupy v období adventu lákají kapesní zloděje. Ti se v předvánočním shonu zaměřují na nepozorné zákazníky v obchodech a na adventních trzích. Počet drobných krádeží v tomto období vzroste zhruba o 25 procent. Policie proto zvyšuje v rámci prevence kriminality skrytý i viditelný dohled. K zločinu se navíc neuchylují jen jednotlivci, ale i organizované skupiny, kterých pozvolna přibývá.

Kuplířství a účast na zločinecké skupině. Policie obvinila osm lidí spojených s webem Sex.cz

V souvislosti s provozováním desítek webů inzerujících poskytování sexuálních služeb obvinila policie osm lidí a jednu firmu z kuplířství a účasti na organizované zločinecké skupině. Ve čtvrtek o tom na webu Národní centrály proti organizovanému zločinu informoval její mluvčí Jaroslav Ibehej. Kriminalisté jako výnos z trestné činnosti zajistili majetek za zhruba 63 milionů korun. Případ se týká mimo jiné serveru Sex.cz.

GLOSA: Bojím se, že to Hranol neustojí, obával se mafián Marian Kočner o Fica. Ustál to

Hned první billboard za česko-slovenskou hranicí na mezinárodní silnici E75 hlásá: „Vyhrá mafia alebo ľudia. Ty rozhodneš.“ A muž, který kolem volebního poutače zrovna prochází s kozou na provaze, si jen povzdechne: „Všichni politici ať jdou k čertu.“ To je bizarní a něčím snad i symbolická slovenská povolební momentka. Vyhrála však opravdu mafie? A získali něco i lidé čili voliči? Jak se to vezme.