reklama

Všichni křičeli, abychom rozvolnili. Jsme obětí úspěchu z první vlny, hájí se Babiš

Rozvolňování podle premiéra Andreje Babiše (ANO) dělala vláda přes léto především proto, že všichni lidé křičeli, aby se tak stalo. Několikrát přitom tvrdil, že se v rozhodování o opatřeních neřídí veřejným míněním, ale doporučením epidemiologů. Uvedl to v Hlavních zprávách na CNN Prima NEWS. Navíc dodal, že Česko je obětí úspěchu v boji s koronavirem v první vlně, kdy se podařilo držet nárůsty nakažených v desítkách. Za úterý přírůstek poprvé překročil tisíc nakažených.

reklama

„Všichni křičeli, abychom rozvolnili, chodili za námi reprezentanti kultury a sportu. Od léta všichni chtěli rozvolňovat, roušky se staly symbolem nesvobody. Ale není třeba dělat paniku, i když chápu, že ten nárůst je senzace, není žádný důvod k panice,“ prohlásil premiér.

K tématu

Reagoval tak na dotaz, zda nedošlo k rozvolnění opatření příliš brzy a příliš rychle. Opatření plošného nošení roušek se podle něj nyní snaží nárůst nakažených snížit.

Babiš: Jsme obětí úspěchu

„Nárůst chceme nějakým způsobem zbrzdit. Jsme obětí úspěchu v prvním kole. Podobně dopadl Izrael a Singapur,“ řekl pro CNN Prima NEWS Babiš.

Vše podle něj jinak funguje – chytrá karanténa, trasování, laboratoře i nemocnice. Většina nakažených podle něj nepotřebuje péči na lůžku, což považuje za pozitivní.

K tématu

I přesto, že Babiš tvrdí, že vše funguje, ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) ve středu dopoledne přiznal, že minimálně pražská hygiena nestíhá, nato oznámil plošné nošení roušek ve vnitřních prostorách po celém Česku. Následně dokonce sám premiér přišel s tím, že lidé by se měli trasovat sami.

Od čtvrtka si lidé opět musí po celé zemi nasadit roušky. Kromě MHD, úřadů, pošt a nemocnic přibudou téměř všechny vnitřní prostory. Povinnost se kromě bydliště či ubytování nevztahuje na žáky ve třídách.

Další hlavní zprávy

Prezidentské volby v USA 2020

Zachvátí USA po volbách občanská válka? Lidé si připravují zásoby jídla i střeliva

Zachvátí USA po volbách občanská válka? Lidé si připravují zásoby jídla i střeliva

Mnozí Američané se obávají, že po konci prezidentských voleb jejich zemi zachvátí občanská válka. Podle nich hrozí, že příznivci Donalda Trumpa nebo Joea Bidena nepřijmou vítězství druhého kandidáta a vyjdou do ulic. Riziko nepokojů ilustruje chaos na sociálních sítích, kde se, jak se zdá, polarizovaná americká společnost už pustila do boje.

Vláda

Vláda souhlasí s pobytem vojenských zdravotníků ze zemí EU a NATO

Vláda souhlasí s pobytem vojenských zdravotníků ze zemí EU a NATO

Vláda mimořádně zasedá na žádost ministra obrany Lubomíra Metnara (za ANO). Vláda souhlasí s pobytem vojenských zdravotníků ze zemí EU a NATO do 300 lidí. O rozhodnutí, které musí schválit Parlament. O zdravotní pomoci jedná Česko i s Německem a dalšími zeměmi než s USA, potvrdil Metnar. Tiskovou konferenci můžete v článku sledovat živě.

reklama
Zpátky do Berbrovy minulosti. Leckteré mužstvo by jej potřebovalo, psalo se roku 1987
Už jste viděli, jak se staví polní nemocnice? Armáda zveřejnila záběry z Letňan
Stanley Cup je jako droga. Vyhrát jednou mi nestačí, svěřuje se hokejista Palát
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Začínají platit ještě tvrdší opatření. Zavřené obchody, ven jen ve dvou

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Metnar: Mimořádné zasedání vlády má schvalovat vyslání amerických vojenských lékařů do ČR
Další články
reklama
reklama