reklama

Všichni křičeli, abychom rozvolnili. Jsme obětí úspěchu z první vlny, hájí se Babiš

Rozvolňování podle premiéra Andreje Babiše (ANO) dělala vláda přes léto především proto, že všichni lidé křičeli, aby se tak stalo. Několikrát přitom tvrdil, že se v rozhodování o opatřeních neřídí veřejným míněním, ale doporučením epidemiologů. Uvedl to v Hlavních zprávách na CNN Prima NEWS. Navíc dodal, že Česko je obětí úspěchu v boji s koronavirem v první vlně, kdy se podařilo držet nárůsty nakažených v desítkách. Za úterý přírůstek poprvé překročil tisíc nakažených.

reklama

„Všichni křičeli, abychom rozvolnili, chodili za námi reprezentanti kultury a sportu. Od léta všichni chtěli rozvolňovat, roušky se staly symbolem nesvobody. Ale není třeba dělat paniku, i když chápu, že ten nárůst je senzace, není žádný důvod k panice,“ prohlásil premiér.

K tématu

Reagoval tak na dotaz, zda nedošlo k rozvolnění opatření příliš brzy a příliš rychle. Opatření plošného nošení roušek se podle něj nyní snaží nárůst nakažených snížit.

Babiš: Jsme obětí úspěchu

„Nárůst chceme nějakým způsobem zbrzdit. Jsme obětí úspěchu v prvním kole. Podobně dopadl Izrael a Singapur,“ řekl pro CNN Prima NEWS Babiš.

Vše podle něj jinak funguje – chytrá karanténa, trasování, laboratoře i nemocnice. Většina nakažených podle něj nepotřebuje péči na lůžku, což považuje za pozitivní.

K tématu

I přesto, že Babiš tvrdí, že vše funguje, ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) ve středu dopoledne přiznal, že minimálně pražská hygiena nestíhá, nato oznámil plošné nošení roušek ve vnitřních prostorách po celém Česku. Následně dokonce sám premiér přišel s tím, že lidé by se měli trasovat sami.

Od čtvrtka si lidé opět musí po celé zemi nasadit roušky. Kromě MHD, úřadů, pošt a nemocnic přibudou téměř všechny vnitřní prostory. Povinnost se kromě bydliště či ubytování nevztahuje na žáky ve třídách.

Další hlavní zprávy

Jan Hamáček

Hamáček zkolaboval kvůli tlaku. Před pár týdny podstoupil operaci

Hamáček zkolaboval kvůli tlaku. Před pár týdny podstoupil operaci

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) zkolaboval. Pro Blesk Zprávy uvedl, že zřejmě kvůli tlaku. Ruší tak své schůzky a nedorazí na jednání Sněmovny, v péči lékařů však není. Před pár týdny šéf ČSSD podstoupil operaci. Nachází se navíc i pod značným politickým tlakem poté, co ministr kultury Lubomír Zaorálek zatím odmítl převzít funkci po odvolaném ministru zahraničí Tomáši Petříčkovi.

Olomoucký kraj

Drama na Přerovsku. Starosta se musel schovat na úřadě, útočník mu hrozil nožem

Drama na Přerovsku. Starosta se musel schovat na úřadě, útočník mu hrozil nožem

Muž středního věku ohrožoval podle policie nožem starostu Bělotína na Přerovsku kvůli dlouhodobým sporům týkajícím se výkonu jeho funkce. Vyhrožoval mu údajně i ublížením na zdraví. Útočník mu nakonec propíchl dvě pneumatiky u osobního vozu, starosta se do příjezdu hlídky uchýlil do budovy úřadu. Útočník je podezřelý z trestného činu násilí proti úřední osobě, hrozí mu až šestileté vězení, sdělila v úterý přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Kauza lihového bosse Březiny opět u soudu. Začal proces s příbuznými a zaměstnanci
Slovensko od pondělí rozvolňuje. Otevřou všechny obchody, služby či hotely
Ze stovky měl málem miliony. O štědrý jackpot sázkaře připravil teatrální Son a VAR
Útok na dítě na Petříně: Krátce předtím napadl pes jinou oběť. Policie označila viníka
Hazard a nezodpovědnost. Opozice kritizuje zmatky s obsazením postu ministra zahraničí
reklama
reklama
Prymula: Opatření musíme vydržet ještě dva měsíce, pak epidemie začne ustupovat

Nový den

Domácí zpravodajství

Následky hackerského útoku v Olomouci: Lidé si nic nevyřídí, výplaty přijdou pozdě
PŘEHLEDNĚ: Prodělali jste covid? Devět rad odborníků, jak se vyhnout těžkým následkům
Zachránce popsal boj o život dětí ze Žamberka: Ke klukům pod hladinou jsem se plazil
Další články
reklama
reklama