reklama

Všichni křičeli, abychom rozvolnili. Jsme obětí úspěchu z první vlny, hájí se Babiš

Rozvolňování podle premiéra Andreje Babiše (ANO) dělala vláda přes léto především proto, že všichni lidé křičeli, aby se tak stalo. Několikrát přitom tvrdil, že se v rozhodování o opatřeních neřídí veřejným míněním, ale doporučením epidemiologů. Uvedl to v Hlavních zprávách na CNN Prima NEWS. Navíc dodal, že Česko je obětí úspěchu v boji s koronavirem v první vlně, kdy se podařilo držet nárůsty nakažených v desítkách. Za úterý přírůstek poprvé překročil tisíc nakažených.

reklama

„Všichni křičeli, abychom rozvolnili, chodili za námi reprezentanti kultury a sportu. Od léta všichni chtěli rozvolňovat, roušky se staly symbolem nesvobody. Ale není třeba dělat paniku, i když chápu, že ten nárůst je senzace, není žádný důvod k panice,“ prohlásil premiér.

K tématu

Reagoval tak na dotaz, zda nedošlo k rozvolnění opatření příliš brzy a příliš rychle. Opatření plošného nošení roušek se podle něj nyní snaží nárůst nakažených snížit.

Babiš: Jsme obětí úspěchu

„Nárůst chceme nějakým způsobem zbrzdit. Jsme obětí úspěchu v prvním kole. Podobně dopadl Izrael a Singapur,“ řekl pro CNN Prima NEWS Babiš.

Vše podle něj jinak funguje – chytrá karanténa, trasování, laboratoře i nemocnice. Většina nakažených podle něj nepotřebuje péči na lůžku, což považuje za pozitivní.

K tématu

I přesto, že Babiš tvrdí, že vše funguje, ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) ve středu dopoledne přiznal, že minimálně pražská hygiena nestíhá, nato oznámil plošné nošení roušek ve vnitřních prostorách po celém Česku. Následně dokonce sám premiér přišel s tím, že lidé by se měli trasovat sami.

Od čtvrtka si lidé opět musí po celé zemi nasadit roušky. Kromě MHD, úřadů, pošt a nemocnic přibudou téměř všechny vnitřní prostory. Povinnost se kromě bydliště či ubytování nevztahuje na žáky ve třídách.

Další hlavní zprávy

Ekologie

Biden nařídil návrat USA k pařížské klimatické dohodě, od které odstoupil Trump

Biden nařídil návrat USA k pařížské klimatické dohodě, od které odstoupil Trump

Prezident USA Joe Biden ve středu jen několik hodin po vstupu do funkce nařídil návrat Spojených států k pařížské klimatické dohodě z roku 2015. Z té USA vyvedl bývalý prezident Donald Trump, který ji považoval za ekonomicky nevýhodnou. Biden přijal první den ve funkci také řadu dalších rozhodnutí, jejichž cílem je zvrátit některé ze zásadních kroků předchozí administrativy.

Byznys

Brutální provětrání peněženek, komentuje Prouza povinné kvóty na české potraviny

Brutální provětrání peněženek, komentuje Prouza povinné kvóty na české potraviny

Velké obchody budou zřejmě muset povinně prodávat české potraviny. Už příští rok by měly tvořit 55 procent jejich zboží. V roce 2028 by pak mělo být na pultech až 73 procent domácích potravin. Ve středu o tom rozhodli poslanci. Zákon ale budí řadu nesouhlasných reakcí. Podle prezidenta Svazu průmyslu a obchodu Tomáše Prouzy některé potraviny výrazně podraží. Kvóty navíc nejde reálně splnit.

Vystoupí ABBA na italském festivalu? Šlo by o návrat skoro po 40 letech
Lidé se vyhýbají karanténě. Dejte jim jednorázový peněžní příspěvek, radí státu vědci
reklama
reklama
Greta si nenechala ujít poslední Trumpův den ve funkci. Měj se staříku, vzkázala mu

Donald Trump

Domácí zpravodajství

Roušku, která se sama sterilizuje, pomohla vyvinout česká laborantka Lucie Filipová
Zabarikádoval se v bytě a držel rukojmí. Chtěl mluvit s reportérem CNN Prima NEWS
Respirátory místo roušek? Nemáme je pro všechny, varuje Prymula před Babišovým nápadem
KOMENTÁŘ: Česko na talíři. Když národní socialisté diktují, čím smíme plnit žaludky
Čeští experti po kauze v Norsku varují: Vedlejší účinky vakcíny mohou vést až k úmrtí
Další články
reklama
reklama