CNN Prima News Singapur

Singapur

Výpis příspěvků ke štítku „Singapur“

Pirátská superhra konečně připlula. Skull and Bones se pro vývojáře stalo prokletím

Jedenáct let vývoje a sedm odkladů. Přesto akční videohra o pirátech Skull and Bones neztroskotala. Naopak je konečně na světě a hráči s nadšením mohou vyplout na otevřené moře. Ambiciózní a očekávaný titul přináší tematiku, po které je mezi fanoušky videoher obrovská poptávka. Jenže francouzský vydavatel Ubisoft si během vývoje házel klacky pod nohy a horko těžko bude přesvědčovat hráče, že vytvořil kvalitní titul.

Muž zemřel po vypití ovocné šťávy. WHO varuje před virem se smrtností až 75 procent

Muž z Bangladéše zemřel poté, co vypil syrovou datlovou šťávu. Testy odhalily, že se v ní vyskytoval velmi nebezpečný virus nipah, který způsobuje akutní respirační onemocnění a encefalitidu, informovala agentura Reuters. Světová zdravotnická organizace (WHO) tento virus již v minulosti zařadila na seznam patogenů s pandemickým potenciálem. Jeho smrtnost dosahuje hodnoty až 75 procent a neexistuje na něj žádná léčba ani vakcína.

Nejdražší města k životu: Praha je mezi „skokany“ roku, o první příčku se dělí Asie a Evropa

Titul nejdražších měst světa si letos vysloužil Singapur a švýcarský Curych. Vyplynulo to z každoročního indexu životních nákladů, který zveřejňuje Economist Intelligence Unit (EIU). Zpráva byla zveřejněna s přízviskem „růst cen zpomaluje, ale ne dostatečně“. Průměrné životní náklady letos totiž vzrostly o 7,4 procenta. Do nejnákladnější TOP 10 se dostala celkem čtyři evropská města – ani jedním z nich však není Praha. Jak si česká metropole letos v nákladech na bydlení a život stála?

Uvidím Glovera a budu vědět, že vše je možné, věří Procházka. A přiznal silnou neřest

Už v noci na neděli začne turnaj UFC 295. V jedné z hlavních rolí bude Jiří Procházka, který porovná síly s brazilským ranařem Alexem Pereirou. Ještě před odletem do New Yorku natočil český samuraj skoro hodinový rozhovor. V něm velmi upřímně promluvil o tom, co pro něj znamenalo sedmnáct měsíců bez zápasu, jak důležité jsou v jeho životě ženy nebo jaká je jeho nejsilnější neřest.

Nejlepší místa k životu: V prestižním světovém žebříčku jsou pražské Vinohrady

Čínská čtvrť v Singapuru, Hyde Park v Chicagu, ale i pražské Vinohrady. Britský magazín Time Out vydal už pošesté seznam čtyřiceti nejlepších míst k životu na světě. S výběrem pomáhaly tisíce obyvatel a místních odborníků. Ti měli ve svém městě vybrat nejlepší místo a to ohodnotit z hlediska zábavy, jídla, kultury i komunity. První místo patří čtvrti Laureles v kolumbijském Medellínu.

Chvíle hrůzy při přistání: Letadlu hořel motor, palubu cestujících zahalil hustý dým

Chvíle hrůzy zažili cestující v letadle společnosti Air China v neděli. Chvíli před přistáním v Singapuru začal letadlu hořet levý motor. Stroj nicméně bezpečně dosedl na přistávací dráhu a pasažéři se dostali do bezpečí pomocí nouzových východů. Někteří z nich utrpěli lehčí zranění. Podle společnosti šlo o mechanické selhání motoru, případ se stále vyšetřuje, píše web CNN.

Za kšeft s heroinem dostala oprátku. V Singapuru po 20 letech popravili ženu, svět se zlobí

V Singapuru za obchodování s drogami oběsili pětačtyřicetiletou ženu, první po téměř dvaceti letech. Před pěti roky ji odsoudili za držení 30,72 gramu heroinu, což je více než dvojnásobek množství, za něž asijská země dává hrdelní trest. Zatímco Singapur přísné tresty za drogové přečiny obhajuje s důrazem na bezpečnost, ochránci lidských práv je odsuzují jako nepřiměřeně přísné, píše agentura AFP.

Prokletí titulu UFC: Procházka přišel o soupeře. Trenér českého samuraje řekl, co bude dál

Jako by byl titul polotěžké váhy UFC v poslední době prokletý. Loni 12. června v Singapuru jej po napínavé bitvě s Brazilcem Gloverem Teixeirou ukořistil bojovník z Moravy Jiří Procházka, v listopadu, nedlouho před první obhajobou, si však při sparingu ošklivě poranil rameno a opasek uvolnil. Nyní se zranil i nový držitel titulu Američan Jamahal Hill, s nímž se měl Procházka o trůn krále divize popasovat. Co bude dál? O tom pro CNN Prima NEWS promluvil trenér bývalého českého šampiona Martin Karaivanov.