reklama
CNN Prima News Singapur

Singapur

Výpis příspěvků ke štítku „Singapur“

Počítat nakažené covidem, nebo ne? Prymula chce statistiky dál, Beran by je zrušil

Jít cestou Singapuru a přestat počítat nakažené, nebo data a čísla stále sledovat? Podle epidemiologa Jiřího Berana se Češi mohou vydat podobným směrem jako asijský městský stát. Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula má ale jiný názor. Češi podle něj nejsou dostatečně disciplinovaní a chybí jim základní instinkt, jak se ve společnosti chovat. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS debatovali oba odborníci i s hlavním epidemiologem IKEM Petrem Smejkalem, který souhlasí, že Češi mají jinou mentalitu než Asiaté.

Singapur nebude počítat nakažené. Lidé se mají učit žít s covidem jako s chřipkou

Jedna z nejbohatších zemí světa Singapur hodlá jako první nastavit uvolněnou dlouhodobou taktiku boje s covidem. Městský stát chce přestat počítat nakažené, nepřetěžovat nemocnice a hygieny infikovanými s lehkým průběhem nemoci a dokonce se ani nebude snažit, aby nákaza úplně zmizela. Podle tamní vlády se lidé musejí naučit žít s covidem jako s chřipkou.

Zapomenutý hrdina. Jak zemřel Čech, který za války bojoval proti Japoncům?

Jan Beránek nasypal do dlaně hrst hlíny z druhé strany světa, v parku za Alexandřinou nemocnicí ji zvolna pustil k zemi. Právě tady, v dalekém Singapuru, roku 1942 zřejmě zahynul jeho prastrýc Silvestr Němec. Stejně jako ta hlína pocházel také z moravských Vémyslic, za války po boku místních bojoval proti japonským okupantům. Dlouho nebylo jasné, jak při tom přišel o život. Než se o tajemství zapomenutého českého hrdiny zjistilo víc, uplynulo skoro 80 let.

reklama