reklama
CNN Prima News Singapur

Singapur

Výpis příspěvků ke štítku „Singapur“

Mělo by se v Česku více rozvolnit? Odborníci jsou rozděleni, varují před třetí vlnou

15. srpna 2021 06:08

Velkou Británii, Rakousko nebo Singapur spojuje přístup k pandemii koronaviru. Nemoc totiž země berou jako obyčejnou chřipku. Státy zmírnily opatření a v případě potřeby budou zasahovat pouze lokálně. Podle průzkumu agentury STEM/MARK pro MF DNES jsou Češi v této otázce rozdělení. Odborníci pak varují před třetí vlnou, která by mohla zasáhnout zejména mladé lidi bez očkování.

Nejvymakanější respirátor na světě? Hraje všemi barvami a má i repráky s mikrofonem

14. srpna 2021 12:35

O absurdně vyspělou technologickou pomůcku v boji proti koronaviru se postarala firma Razer. Chystá se totiž testovat svůj moderní respirátor, který má ale blíže ke kyberpunkové plynové masce. Disponuje totiž aktivními filtry, zabudovaným mikrofonem a reproduktory. Respirátor se také chlubí duhovým podsvícením a možností bezdrátového nabíjení.

Počítat nakažené covidem, nebo ne? Prymula chce statistiky dál, Beran by je zrušil

1. července 2021 12:59

Jít cestou Singapuru a přestat počítat nakažené, nebo data a čísla stále sledovat? Podle epidemiologa Jiřího Berana se Češi mohou vydat podobným směrem jako asijský městský stát. Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula má ale jiný názor. Češi podle něj nejsou dostatečně disciplinovaní a chybí jim základní instinkt, jak se ve společnosti chovat. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS debatovali oba odborníci i s hlavním epidemiologem IKEM Petrem Smejkalem, který souhlasí, že Češi mají jinou mentalitu než Asiaté.

Singapur nebude počítat nakažené. Lidé se mají učit žít s covidem jako s chřipkou

30. června 2021 13:18

Jedna z nejbohatších zemí světa Singapur hodlá jako první nastavit uvolněnou dlouhodobou taktiku boje s covidem. Městský stát chce přestat počítat nakažené, nepřetěžovat nemocnice a hygieny infikovanými s lehkým průběhem nemoci a dokonce se ani nebude snažit, aby nákaza úplně zmizela. Podle tamní vlády se lidé musejí naučit žít s covidem jako s chřipkou.

New York, Londýn ani Dubaj. Které město je nejdražší pro život a co Praha?

24. června 2021 05:58

Přemýšlíte, že byste na nějaký čas vytáhli paty z České republiky a hledáte vhodné místo pro život? Pak byste se měli vyhnout městům, kde je živobytí nejnákladnější. Překvapivě mezi ně nepatří Londýn ani New York. Nejdražší města najdeme v Asi a ve Švýcarsku, vyplývá z aktuálního žebříčku analytické a poradenské společnosti Mercer.

reklama