reklama

Vstávej, ty simulante, křičel z okýnka řidič na strážníka v Praze. Přejel mu nohu

Nehoda se stala ve čtvrtek 7. října v Praze v ulici Na Sypkém. Agresivní řidič v Jaguaru vjel ve velké rychlosti do zákazu vjezdu přímo před očima strážníka. Ten ho vzápětí zastavil a požadoval jeho doklady. Řidič však šlápl na plyn a přejel strážníkovi nárt levé nohy. Pak na něj křičel z okýnka. Případ už řeší Policie ČR.

reklama

V pražské části Libeň 31letý řidič černého vozu značky Jaguar vjel ve vysoké rychlosti do ulice se zákazem vjezdu. Jeho činu si všiml strážník, který ho okamžitě zastavil. Došel k vozu a po řidiči požadoval potřebné doklady. Řidič však místo toho šlápl na plyn.

Auto se okamžitě rozjelo a strážníkovi přejelo nárt levé nohy. Řidič zastavil až v momentě, kdy příslušník Městské policie Praha upadl. „Aby toho nebylo málo, otevřeným okénkem na něj křičel: ‚Vstávej, ty simulante!‘“ uvedla mluvčí policie Irena Seifertová.

Zraněný strážník si pomocí radiostanice přivolal kolegy. Ti ho po příjezdu vytáhli zpod auta, posadili ho do služebního vozu a přivolali záchranáře. Před příjezdem státní policie se strážníkům přihlásil svědek celé události, který potvrdil slova zraněného.

Ačkoliv od události uběhlo již pět dní, zraněný strážník je nadále v pracovní neschopnosti. Případ si převzala státní policie a řeší ho jako přestupek.

Tagy:
Jaguar muž auto sanitka řidič strážník Městská policie Praha svědek Praha

Hlavní zprávy

Třetí vlna covidové pandemie klepe v Česku na dveře. Odborníci se bojí černého scénáře
Koronavirus

Třetí vlna covidové pandemie klepe v Česku na dveře. Odborníci se bojí černého scénáře

Epidemie COVID-19 se v Česku již několik týdnů zhoršuje. V sobotu došlo k největšímu víkendovému nárůstu nakažených od 8. května. Odborníci se obávají podobného počtu nakažených a hospitalizovaných jako během loňského podzimu a mnozí z nich vidí naději v očkování, konkrétně v aplikaci třetí dávky. Situace koronavirové pandemie se znovu zhoršuje i ve světě.

Zkrachují další menší dodavatelé energií. Záleží, jak tuhá bude zima, varuje ekonom

Situace na trhu s energiemi se vyhrocuje. Po krachu společnosti Bohemia Energy ukončují činnost i další dodavatelé. Podle ekonoma Lukáše Kovandy je potřeba se připravit na krach dalších menších společností. Záleží ale na tom, jak tuhá bude letošní zima. Kovanda v Novém dni na CNN Prima NEWS varoval budoucí vládu, která to podle něj bude mít z ekonomického hlediska strašně těžké.

Škoda zastaví na 14 dní výrobu, v provozu nechá jednu linku. Může za to nedostatek čipů

Automobilka Škoda Auto od pondělí na následující dva týdny zcela zastaví výrobu ve všech třech svých tuzemských závodech, výjimkou bude jedna linka v závodech v Kvasinách na Rychnovsku. Při této odstávce chce firma dokončit 10 tisíc rozdělaných aut, informoval vedoucí komunikace podniku Škoda Auto Tomáš Kotera. Důvodem utlumení výroby je nedostatek čipů.

Chlapec v sukni znásilnil na genderově neutrálních toaletách dívku. Její otec to neunesl

Školy po celé Americe se zabývají otázkou, zda by měly být toalety genderově neutrální. Někteří rodiče se ale obávají o bezpečí svých nezletilých dětí. Debatu v amerických médiích rozpoutala výpověď jednoho údržbáře, který popsal znásilnění své dcery na dívčích toaletách chlapcem v sukni. Otec to pak ale na zasedání školské rady pěkně schytal.

reklama

Domácí zpravodajství

Jídlo obvykle pomocí sondy: Lékař popsal, jak to chodí na oddělení, kde leží Zeman

Jedna z otázek, kterou řeší politici, odborníci i velká část veřejnosti, se týká stravy prezidenta Miloše Zemana, jenž je od neděle hospitalizovaný v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) na oddělení poskytujícím nejvyšší stupeň intenzivní medicíny. Podle mluvčího Jiřího Ovčáčka poobědval meruňkové buchty a vinnou klobásu s bramborovou kaší. Podle lékaře, který na tomto typu oddělení pracuje, takoví pacienti ovšem přijímají stravu většinou hadičkami.

To, co si dlouhodobě dovoluje prezidentův mluvčí, nemá v Evropě obdoby, říká Štěch

Bývalý šéf Senátu Milan Štěch (ČSSD) se ostře pustil do chování Kanceláře prezidenta republiky. Podle něj je to, co si dovoluje tiskový mluvčí hlavy státu Jiří Ovčáček, nemá v Evropě obdoby, řekl v pořadu Partie Terezie Tománkové. Do ustavující schůze Poslanecké sněmovny není ze strany Miloše Zemana nic potřeba, problém by ale nastal ve chvíli, pokud by nebyl schopný přijmout demisi současné vlády, dodal na CNN Prima NEWS.

reklama