reklama

Vybírají se peníze na otcův pohřeb, varuje dcera ghanského prezidenta před podvodníky

Bývalý prezident Ghany Jerry Rawlings
Zdroj: Facebook.com

Zanetor Rawlingsová, nejstarší dcera bývalého ghanského prezidenta Jerryho Rawlingse, který zemřel 12. listopadu letošního roku, varovala na sociálních sítích před podvodníky, kteří získávají finanční prostředky na pohřeb jejího otce.

reklama

„Modus operandi těchto zločinců je nejprve upoutat pozornost nic netušících lidí, kteří si skutečně přejí vyjádřit soustrast. Poté přistoupí k získávání darů na pohřeb,“ řekla Rawlingsová v pátek v ghanském parlamentu, kde zastupuje volební obvod Klottey Korle.

Dcera bývalého prezidenta na sociálních sítích jako příklad uvedla, že podvodník poslal své oběti informace ohledně bankovního účtu jejím jménem se slovy: „Zkuste prosím darovat, pokud můžete“, přičemž tvrdil, že finanční prostředky jsou „na pohřeb“.

Trestný čin druhého stupně

Rawlingsová upozornila, že „předstírání jiné identity je trestný čin“ a „každý chycený bude stíhán“. Podle ghanského trestního zákoníku z roku 1960 by osoba, která podvádí jinou osobu pod falešnou záminkou, „měla být vinna z trestného činu druhého stupně“.

Rawlingsová v úterý zveřejnila na Facebooku fotografii, na které tančí se svým otcem. „Hrozně mi chybíš, tati,“ napsala k příspěvku.

Zanetor sdílela fotku se svým otcem na Facebooku.
Zanetor sdílela fotku se svým otcem na Facebooku.
Zdroj: Facebook.com

Jerry Rawlings před tím, než se stal demokraticky zvoleným prezidentem, převzal dvakrát pomocí vojenských převratů nad Ghanou kontrolu. Dále dohlížel na přechod Ghany k pluralitní demokracii a vyhrál volby v letech 1992 a 1996. V roce 2001 odstoupil. Působil jako zprostředkovatel v ghanské politice a na různých mezinárodních diplomatických pozicích, mimo jiné jako zástupce Africké unie v Somálsku. Zemřel ve věku 73 let.

K tématu

Tagy: pohřeb dcera podvod finance peníze bývalý prezident podvodníci úmrtí Ghana Jerry Rawlings Zanetor Rawlingsová
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Zahraničí

Proruští separatisté zastřelili na Ukrajině dalšího vojáka. Od rána je na frontě klid

Proruští separatisté zastřelili na Ukrajině dalšího vojáka. Od rána je na frontě klid

Další ukrajinský voják podle nedělního armádního oznámení přišel o život při nepřátelském ostřelování ukrajinských pozic v Donbasu na východě země, jehož část ovládají proruští separatisté. Británie a USA se „pevně postavily“ proti ruské destabilizační kampani vůči Ukrajině a vyzvaly Rusko k okamžitému zmírnění vyhrocené situace v Donbasu a k plnění mezinárodních závazků.

Školství

Školství se bojí rozzuřených rodičů. V případě problémů hrozí policií i sociálkou

Školství se bojí rozzuřených rodičů. V případě problémů hrozí policií i sociálkou

Po celém Česku se v pondělí mohou s drobnými výjimkami rotačně vrátit do lavic žáci prvních stupňů, tedy od 1. do 5. třídy, a také předškoláci. Musí ale splnit přísné hygienické podmínky. Mezi ty patří pravidelné testování dvakrát týdně nebo nošení roušek. Resort školství předem prosí rodiče, aby vše dodržovali. Pokud se tak nestane, hrozí zásahem policistů nebo dokonce sociálních pracovníků.

Slavia, nebo Sparta? Poslanci se vsadili, kdo vyhraje derby. Nacher může leštit vitrínu
Jako rozbalování Kinder vajíčka, lidé jsou zmatení. Arenbergera kritizuje nejen opozice
Romana nemohla ovládat tělo. Ve 33 letech si vyslechla krutou diagnózu: Parkinsonova nemoc
Průlom století: Fyzici jsou na stopě neznámé síle, která ovlivňuje částice v přírodě
reklama
reklama
Tomský: Philip si sňatkem s Alžbětou zkazil kariéru, Harryho unesla šílená ženská

Velká Británie

Domácí zpravodajství

Konspirátoři zneužívají tragickou smrt Petra Kellnera. Šíří o něm bizarní teorie
Další články
reklama
reklama