reklama

Výbuch v Brně: Kriminalisté objevili u muže doma armádní munici

Policisté i nadále vyšetřují případ pátečního výbuchu v Brně na Staré osadě. Jednašedesátiletému muži tam v tašce zničehonic explodovala podomácku vyrobená pyrotechnika a zdevastovala mu ruku. Při domovní prohlídce nalezli kriminalisté u muže armádní munici.

reklama

Ohlušující výbuch se ozval v pátek dopoledne dopravním uzlem na Staré osadě v Brně. Staršímu muži tam zničehonic explodovala výbušnina, kterou nesl v tašce. Fatálně mu poranila ruku. „Šlo o velice nebezpečnou látku, nyní zjišťujeme, jak se k ní muž dostal,“ uvedl pro Krimi zprávy CNN Prima NEWS jihomoravský policejní mluvčí Bohumil Malášek. Kriminalisté provedli v sobotu dopoledne u muže domovní prohlídku, kde našli armádní munici a spoustu nebezpečných chemikálií. Ty zlikvidovali, přičemž museli evakuovat zhruba 7 obyvatel domu. Vyšetřování i nadále pokračuje a policisté zjišťují, jak se muž k nebezpečným látkám vůbec dostal.

Výbuch na brněnské tramvajové zastávce

Ani nedomýšlet, co by se mohlo stát, kdyby o chvíli později jednašedesátiletý muž nastoupil do tramvaje plné lidí, na kterou možná čekal, a trhavina by explodovala uvnitř. Je velice pravděpodobné, že policisté budou celou věc vyšetřovat pro podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení. Za ten muži v tomto případě hrozí až 8 let ve vězení.

Případem se zabývají pyrotechnici i kriminalisté. Podle informací CNN Prima NEWS muž nesl v tašce vysoce výbušnou látku, která mu mohla explodovat v podstatě kdekoliv. Toho převezla záchranka do nemocnice, jeho stav se však zlepšuje, a proto by ho mohli policisté vyslechnout už dnes a podle všeho ho obviní z obecného ohrožení.

Byznys

Česká hospodářská idylka brzy skončí. Tvrdý náraz přijde nejpozději na podzim

Další hlavní zprávy

USA

Napětí v USA eskaluje: U Bílého domu hořelo, Trump se schovával v bunkru

Napětí v USA eskaluje: U Bílého domu hořelo, Trump se schovával v bunkru

Účastníci protestu proti policejní brutalitě u Bílého domu zapálili krátce před začátkem nočního zákazu vycházení ve Washingtonu vícero ohňů a v plamenech se podle přítomných novinářů ocitl i kostel na severní straně náměstí Lafayette Square ležícího vedle sídla amerických prezidentů. CNN uvedla, že během páteční noci využil prezident Donald Trump dokonce podzemní bunkr.

reklama
VIDEO: Cisterna vjela do protestujících na dálnici u Minneapolisu, dav řidiče napadnul
reklama
reklama
Astronauti z Crew Dragon už jsou na ISS, dostalo se jim vřelého uvítání

USA

Domácí zpravodajství

Tresty za týrání zvířat budou přísnější. Viníkovi hrozí až deset let za mřížemi
Colloredo-Mansfeldová ke sporu o Opočno: Když nevyhraji já, vyhrají moje děti
Další články
reklama
reklama