reklama
CNN Prima News vyjednávání

vyjednávání

Výpis příspěvků ke štítku „vyjednávání“

Policejní vyjednavač: Cíl je najít společné řešení, ne někoho přesvědčit. Co je nejtěžší?

8. listopadu 2021 09:46

Záchrana rukojmích, sebevrahů, ale i komunikace s pachateli na místě činu. To je práce policejních vyjednavačů. Naposledy na sebe upozornili před týdnem při zásahu v Praze. Muž tam zastřelil svého souseda a zabarikádoval se v domě. „Ve vyjednávání nejde o to někoho přesvědčit, ale najít společné řešení,“ říká o své práci policista Karel Pošíval.

Zeman bude nové ministry kádrovat. Musí získat jeho respekt, míní politolog

5. listopadu 2021 22:25

V sobotu by se prezident Miloš Zeman měl spojit prostřednictvím videohovoru s budoucím premiérem Petrem Fialou (ODS). „Bude to mít s prezidentem těžké, jsou jinak založení. Zeman ale bude muset akceptovat, že se Fialovi daří dát dohromady vládu většiny,“ uvedl politolog Lukáš Jelínek v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Podle něj ovšem prezident může zkomplikovat jmenování jednotlivých ministrů.

Hádka mezi koaličními partnery: Prosazuje podrazáctví, obvinil Pirát Peksa kolegu ze STAN

26. října 2021 14:04

Vládní vyjednávání mezi koalicí Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) a uskupením Pirátů se Starosty pokračují. Stále není jisté, zda Piráti ve vládě chtějí být a kolik budou mít případně ministerstev. Podle senátora z hnutí STAN Zdeňka Hraby by vyjednavači měli reflektovat výsledky voleb bez ohledu na předem uzavřenou smlouvu. Ve vysílání CNN Prima NEWS se vůči jeho názoru ohradil Pirát Mikuláš Peksa.

Babiše dokážu rozčílit, to mě baví, směje se Rakušan. Rýpnul si i do Zemana a Klause

22. října 2021 14:59

Lídr Starostů Vít Rakušan se z přízně a největšího počtu preferenčních hlasů těší. Že by ale kvůli tomu přemýšlel o kandidatuře na prezidenta, odmítá. Podle něj je na to příliš brzy. Nabytou popularitu podle svých slov získal tím, že dokáže „záhadně“ rozčílit premiéra Andreje Babiše (ANO), což ho „docela baví“. A zužitkovat ji chce ve vládě. Rakušan to s úsměvem přiznal ve vysílání CNN Prima NEWS.

Dvě křesla pro Piráty? Všichni jim to dají sežrat, byl by to přepych, říká komentátor

13. října 2021 12:33

Kolik vládních postů je přiměřených v poměru ke čtyřem poslancům v koalici pěti stran? Přestože se spekuluje o dvou postech, experti a komentátoři to považují za nepravděpodobné. Jako o přepychu dokonce mluví komentátor Miroslav Korecký z MF Dnes. A to i přesto, že předseda hnutí STAN Vít Rakušan v neděli prohlásil, že to bude „více než jedno“. Korecký ve Zprávách PLUS na CNN Prima NEWS mluvil také o motivaci Starostů, kteří prý mají černé svědomí.

Politické namlouvání. S kým jiným spolupracovat než spolu? shodují se Bartoš i Fiala

5. října 2021 23:15

Ivan Bartoš potvrdil, že si po volbách dovede představit spojenectví s koalicí Spolu. Ještě před rokem ale předseda Pirátů tvrdil, že by si při hledání kompromisů vzájemně vylámali zuby. A předseda ODS a volební lídr koalice Spolu Petr Fiala spojenectví s Piráty a Starosty připustil už dříve. Tmelícím prvkem je mimo jiné vymezení vůči současnému premiérovi Andreji Babišovi.

reklama