CNN Prima News vyjednávání

vyjednávání

Výpis příspěvků ke štítku „vyjednávání“

Komentátor: Arogantnímu Hřibovi pomáhá Bartoš za zády. S Nacherem se ale dá aspoň mluvit

9. prosince 2022 21:47

Ani dva měsíce po komunálních volbách Praha nemá nové vedení. Jednání mezi koalicí Spolu a Piráty skončilo nezdarem, a tak vítěz voleb uvažuje o dohodě s hnutím ANO. Komentátoři Jaroslav Plesl a Martin Schmarcz ve vysílání CNN Prima NEWS však mínili, že by koaliční vedení metropole mohlo vzniknout okamžitě. K této možnosti ale podle nich nedochází kvůli Babišově pověsti.

Dokud budeme pomáhat Ukrajině, válka neskončí, tvrdí Fiala z SPD. Rozčílil tím Decroix

2. prosince 2022 23:22

Zástupci vládní pětikoalice se s členy hnutí SPD dlouho neshodnou v postoji k Ukrajině, která již déle než devět měsíců čelí útokům ruského agresora. Znovu se na toto téma pohádali v pořadu 360° na CNN Prima NEWS poslankyně Eva Decroix (ODS) a šéf poslaneckého klubu SPD Radim Fiala. Členku dolní komory Parlamentu rozčílila Fialova slova o tom, že by Česká republika neměla Ukrajincům posílat zbraně a peníze.

Žádný prostor pro jednání s Moskvou teď není, řekl analytik. Co by Rusko muselo udělat?

6. listopadu 2022 18:36

Je čas mluvit o možném příměří v případě ukrajinsko-ruského konfliktu? Na tom se v nedělní Partii neshodli ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) a poslanec Radek Vondráček (ANO). Stejným tématem se pak v Partii PLUS zabývali i bezpečnostní analytik Martin Svárovský a rusista Jiří Just. Svárovský zastává podobný postoj jako Lipavský, tedy že vzhledem k agresivnímu chování Moskvy jsou jednání o příměří de facto nemožná.

Bombardování ukrajinských měst? Taktika Ruska, jak Kyjev přinutit k jednání, míní expert

2. listopadu 2022 15:13

Rusko nadále ostřeluje velká ukrajinská města. Údery směřují především na infrastrukturu i civilní oblasti. Čeho se tímto terorem snaží Kreml dosáhnout? I o tom ve Zprávách PLUS diskutovali reportér CNN Prima NEWS Matyáš Zrno a bezpečnostní expert Hynek Melichar. Podle druhého jmenovaného se Moskva snaží dostat ukrajinské představitele k jednacímu stolu, aby mohla případným kompromisem celou agresi obhájit.

Piráti a Praha sobě uzavřeli alianci. Mají po krk pomalého povolebního vyjednávání

20. října 2022 16:31

Pražští Piráti a Praha sobě uzavřeli Alianci pro stabilitu a v povolebních vyjednáváních budou postupovat výhradně spolu. Důvodem je dosavadní pomalost povolebních vyjednávání. Novinářům to ve čtvrtek řekli primátor Zdeněk Hřib (Piráti) a starosta Prahy 7 Jan Čižinský (Praha sobě). Piráti a Praha sobě mají v 65členném městském zastupitelstvu 24 hlasů. Ve volbách v Praze vyhrála koalice Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) před druhým ANO a třetími Piráty.

Putin se zahání do kouta a je odtržen od reality. Jeho kroky nedávají smysl, míní expert

15. října 2022 05:10

Od vypuknutí ruské invaze na Ukrajinu uběhlo téměř osm měsíců. I přesto se zdá být naděje na mírová jednání v nedohledu. Naopak dochází k eskalaci konfliktu. Podle vedoucího zahraniční redakce CNN Prima NEWS Matyáše Zrna možná vyjednávání blokuje především ruský prezident Vladimir Putin, který sám sebe zahání do kouta a je pro podivná rozhodnutí jen těžko předvídatelný.

Evropa přichází za Katarem s prosíkem. Ceny plynu si nemůže diktovat, tvrdí Horská

5. října 2022 16:53

Do Prahy přicestoval katarský emír Tamim bin Hamad Sání, společně s prezidentem Milošem Zemanem podepsali dohodu o ekonomické spolupráci. Stěžejní nyní bude vyjednávání Evropy s Katarem o ceně plynu. Ekonomka Helena Horská v pořadu K věci na CNN Prima NEWS uvedla, že za asijskou zemí Evropa přichází s prosíkem a ceny plynu si diktovat nemůže.

Indie a Čína opouštějí Vladimira Putina. Chtějí, aby ukončil válku na Ukrajině

1. října 2022 17:09

Indie a Čína zvýšily tlak na Vladimira Putina, aby ukončil válku na Ukrajině. Obávají se totiž přelití konfliktu do dalších zemí. Čínský ministr zahraničí Wang I na Valném shromáždění Organizace spojených národů (OSN) vyzval k mírovému řešení konfliktu. Indický premiér Naréndra Módí na šéfa Kremlu již dříve naléhal, aby vojska z Ukrajiny stáhl a válku tak ukončil.