CNN Prima News vyjednávání

vyjednávání

Výpis příspěvků ke štítku „vyjednávání“

Vyšetřování kolem šéfky EK. Evropský žalobce řeší její zprávy o vakcínách s ředitelem Pfizeru

Vyšetřováním obvinění, která souvisejí s vyjednáváním mezi šéfkou Evropské komise Ursulou von der Leyenovou a šéfem farmaceutické společnosti Pfizer Albertem Bourlou o vakcínách proti covidu, se začal zabývat Úřad evropského veřejného žalobce (EPPO). Informoval o tom bruselský server Politico s odvoláním na mluvčího prokuratury v belgickém Lutychu. Vyšetřovatelé úřadu případ v posledních měsících převzali od belgických žalobců, kteří von der Leyenovou vyšetřovali kvůli „zasahování do veřejných funkcí, ničení SMS, korupci a střetu zájmů“, vyplývá z právních dokumentů, do kterých měl Politico možnost nahlédnout.

Vlády vyjednávání s únosci komplikují, říká expert. Izrael je vůči Hamásu v nevýhodné pozici

Vyjednávání o propuštění rukojmí je zpravidla snazší, když se do něj nezapojují vlády a proces zůstává „neviditelný“, vysvětlil v pořadu K věci na CNN Prima NEWS bezpečnostní expert a vyjednavač Adam Dolník. Současná jednání mezi Izraelem a organizací Hamás o výměně zajatců a vězňů jsou podle něj kvůli vysokému množství aktérů i dalším okolnostem velmi komplexní. Židovský stát je z hlediska historických výměn v nevýhodné pozici, dohody totiž byly co do počtu propuštěných zpravidla výhodnější pro teroristy.

Zelenskyj si vybral válku, tvrdí ruský vyjednavač a prozradil podmínky. Vynechal důležitý fakt

Ukrajina mohla zastavit současný ozbrojený konflikt již v dubnu 2022, a ušetřit tak stovky tisíc lidských životů. Alespoň tak situaci vnímá ruská propaganda. Moskevský diplomat Vladimir Medinskij sdělil tamním agenturám ruské požadavky – o nichž prý nelze smlouvat. Tyto podmínky Kremlu by údajně mohly zajistit mír, když by na ně Kyjev přistoupil. Zmíněné požadavky jsou však v totálním rozporu s mezinárodním právem a se suverenitou Ukrajiny.

Muž na střeše vinohradské nemocnice vyhrožoval skokem, do akce šla vysokozdvižná plošina

Muže, který ve středu na střeše vinohradské nemocnice vyhrožoval skokem, sundala vysokozdvižná plošina dolů na zem. Povedlo se to po několikahodinovém vyjednávání policejního týmu. Případ byl ohlášen již kolem šesté hodiny večer. Na místě zasahovali i záchranáři a hasiči. Chod lůžkového zařízení nebyl výrazně omezen. Policisté uzavřeli široké okolí.

Svědectví o hrůze ve Skalici. Kojenec od krve a otevřený balkon? Probíhaly hádky kvůli pití

Byl tady hluk. Do toho přišla nějaká žena a začala sousedům nadávat, že jsou opilí. Tak popisuje situaci před zásahem policistů v bytovém domě ve Skalici jedna z obyvatelek domu. Ti po zavolání sousedů nalezli v jednom z bytů tři děti ve společnosti namol opilých rodičů a další ženy. Teprve 8měsíční dívenka navíc se zraněním v obličeji skončila v nemocnici. O rodinu se podle sousedů sociální pracovníci nezajímají poprvé.

Čižinský: Ve vedení Prahy bude lhář. Mějte respekt k voličům, ti rozhodli, reagoval Pospíšil

Nedovedl jsem si představit, že Jiří Pospíšil (TOP 09) zasedne ve funkci náměstka. Člověk, který veřejně lhal a křivě přísahal. Je to škoda. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS takto komentoval vznik pražské koalice lídr Prahy sobě Jan Čižinský. Pospíšil na kritiku rázně reagoval. Připomněl, že ve volbách byl v Praze druhým politikem, který dostal nejvíce preferenčních hlasů. „Voliči rozhodli, mějte k tomu respekt,“ vzkázal.