reklama

Vynalézavost jako v Ďolíčku. Fanoušci Rigy sledovali zápas s Celtikem z autobusu

Fotbalisté Rigy nestačili v předkole Evropské ligy na slavný Celtic Glasgow. Zápas sledovalo několik desítek fanoušků z autobusu.
Foto: Twitter.com

Pro lotyšský fotbalový klub šlo o velkou událost. Riga FC přivítala ve 3. předkole Evropské ligy slavný Celtic Glasgow. Bohužel pro domácí fanoušky bylo nutné respektovat pravidla organizace UEFA v době pandemie, a tak tribuny při svátečním večeru zely prázdnotou. Přesto několik desítek příznivců rižského celku vidělo díky vlastní důmyslnosti zápas naživo, nikoliv pouze v televizi.

reklama

Fanoušci Rigy znají domácí stadion jako vlastní boty. A tak moc dobře ví, že za jednou z branek není tribuna, nýbrž pouze zhruba tři metry vysoká plachta. Proto si na prestižní utkání se skotským klubem pronajali dva dvoupatrové autobusy s otevřenou střechou, příhodně zaparkovali, vytáhli vlajky a hlasitě hnali svůj tým.

Originální forma podpory nakonec na postup nestačila, byť šance na něj Riga držela velmi dlouho. Vítězství Celtiku 1:0 a proniknutí do závěrečného kola kvalifikace zařídil až v 90. minutě Mohamed Elyounoussi.

Vynalézavost fanouškovské základny Rigy dost připomněla jiné divácké vychytávky v koronavirové době, které před několika měsíci aplikovali příznivci Bohemians Praha. Například pro zápas s Teplicemi jeden oddaný „klokan“ vyšplhal na topol stojící u stadionu a pozoroval, jak jeho tým vyhrál 4:0. Většina lidí zvolila bezpečnější variantu a utkání ve vršovickém Ďolíčku sledovala ze štaflí. Podélná tribuna je totiž nízká, a tak s pomocníkem z hobby marketu nebyl problém dohlédnout na hřiště. Dobrou volbou byla také vysokozdvižná plošina.

Už zcela zaběhnutou možností, jak vidět utkání Bohemians i zpoza zdí stadionu, je dostat se na jeden z balkonů domů ve Sportovní ulici, odkud je na trávník parádní výhled.

K tématu

Tagy: fotbal Bohemians Praha 1905 sport fanoušci Evropská liga FC Riga Celtic Glasgow
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Začínají platit ještě tvrdší opatření. Zavřené obchody, ven jen ve dvou

PŘEHLEDNĚ: Začínají platit ještě tvrdší opatření. Zavřené obchody, ven jen ve dvou

Od čtvrteční šesté hodiny ranní se Češi musí řídit ještě přísnějšími opatřeními, která výrazně omezují pohyb lidí a povolují chodit pouze do práce, na nákup či k lékaři. Zavřené budou také maloobchody a služby. Výjimku mají pouze prodejny základního sortimentu. Nařízení platí do 3. listopadu včetně. Co všechno se mění? Čtěte v následujícím přehledu.

Koronavirus

Květiny mě jen rozesmutní. Příběhy lidí, kteří kvůli covidu ztratili čich a chuť

Květiny mě jen rozesmutní. Příběhy lidí, kteří kvůli covidu ztratili čich a chuť

Christina Alexanderová jako mnoho dalších prodělala koronavirus. Když v polovině března vařila večeři, uvědomila si, že ztratila chuť a čich. Stejně jako u odhadovaných 34 až 68 procent infikovaných měla i ona zkreslené smyslové vnímání. Proč dochází ke ztrátě chuti a čichu, se vědci stále snaží zjistit. Jejich závěry zveřejnil portál Inverse spolu se svědectvím dalších mladých lidí.

Koronavirus

Babiš s Hamáčkem: Přibyde 15 tisíc nakažených, JIP čeká skokový nárůst pacientů

Babiš s Hamáčkem: Přibyde 15 tisíc nakažených, JIP čeká skokový nárůst pacientů

„Matematika je bohužel neúprosná. Pokud za středu přibude 14 tisíc nakažených, znamená to, že za 10 dní bude v jeden den potřebovat nově hospitalizaci 560–700 lidí,“ napsal vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) na Twitteru. Podpořil tak slova premiéra Andreje Babiše (ANO), který v Hlavních zprávách na CNN Prima NEWS předpovídal dokonce 15 tisíc nově infikovaných covidem-19. Všemu napovídají čísla zveřejněná ke středeční 18. hodině, kdy přibylo 8 840 případů.

reklama
Nikdo nevěří, že je to pouze na dva týdny, říká Prouza o nových opatřeních
První švédský lockdown? Zůstaňte doma a omezte oslavy, vyzývá stát obyvatele Uppsaly
reklama
reklama
Žádný lockdown v Česku není, trvají si na svém Prymula s Babišem

Vláda

Domácí zpravodajství

Díky přednáškám jsem plul z Austrálie do Evropy zadarmo, vzpomínal cestovatel Stingl
Ludwig: Lockdown potrvá déle, vláda nás ale nechce štvát. Kolapsu nemocnic se nevyhneme
Další články
reklama
reklama