Riga

Výpis příspěvků ke štítku „Riga“

Zrádné play-off na MS v hokeji 2023: Češi mohou potkat Kanadu nebo Slovensko

19. června 2022 13:54

Opět po roce se boje o medaile na hokejovém mistrovství světa vrátí do finského Tampere. Semifinále, zápas o třetí místo a finále budou na programu o víkendu 27. a 28. května 2023. V tomto článku se dozvíte vše, co byste o play-off měli vědět. A to včetně rozpisu, vysvětlení hracího systému a výsledků těch nejdůležitějších zápasů.

Stejné místo, jiný šampionát i opakování historie. Co jste o MS v hokeji 2023 nevěděli

7. června 2022 22:24

Mnozí hokejoví fanoušci po bronzovém úspěchu českého týmu v roce 2022 již s nadšením vyhlížejí další ročník šampionátu. Mistrovství světa v hokeji 2023 již zná svého pořadatele, kterým po zrušeném Rusku budou dvě země: Finsko a Lotyšsko. Hráči se tak znovu podívají do hal v Tampere a Rize. Co o pořadatelských zemích či stadionech víme? A jak často se IIHF rozhodla místo konání nakonec změnit? Redakce CNN Prima NEWS vám přináší přehled zajímavostí.

Na Facebook a Twitter se už Rusové nedostanou. Ruský cenzurní úřad je zablokoval

4. března 2022 19:24
Aktualizováno

Ruský cenzurní úřad Roskomnadzor se v pátek rozhodl zablokovat přístup k sociální síti Facebook v Rusku. Krok zdůvodnil tím, že americký provozovatel této sítě diskriminuje ruská média. Úřad už zablokoval přístup k řadě dalších médií –⁠ činí tak ve snaze kontrolovat zprávy o ruské invazi na Ukrajinu, která trvá už více než týden. Později oznámil, že ke stejnému kroku přistoupil i vůči sociální síti Twitter.

Zemřel hokejový brankář z NHL Kivlenieks. Utrpěl zranění hlavy při pádu

5. července 2021 16:22

V pouhých 24 letech zemřel lotyšský hokejový brankář Matiss Kivlenieks. Měl utrpět zranění hlavy, které si přivodil při pádu. Mladý hokejista byl přitom ve skvělém věku a v kariéře se mu dařilo. Hrál v kanadskoamerické NHL a výborný dojem zanechal na posledním hokejovém mistrovství v domácí Rize. Zde mimo jiné vychytal pozdější vítěze z Kanady, nad kterými díky jeho výkonu Lotyši zvítězili 2:0.

Z mizérie až ke zlatu. Kanada po pěti letech vyhrála MS, Finsko přehrála v prodloužení

6. června 2021 22:01

Bylo to velkolepé zakončení celého turnaje. O vítězi 84. mistrovství světa v hokeji se nerozhodlo v základní hrací době. Finálová bitva mezi Finskem a Kanadou zamířila do prodloužení, ve kterém uspěly „javorové listy“. Zlatý gól na 3:2 vstřelil Nick Paul, který využil přihrávky Connora Browna. Ten asistoval u všech třech tref mistrů světa.

Boj o bronz bez dramatu. Američané na MS deklasovali Němce, rozhodla druhá třetina

6. června 2021 16:29

O prvním držiteli medaile z hokejového mistrovství světa v Rize je rozhodnuto. V souboji dvou poražených celků ze semifinále si náladu ziskem bronzu spravila reprezentace USA. Němce porazila jednoznačně 6:1, k čemuž dokráčela především díky famózní druhé třetině, ve které dala čtyři góly. Třetí nejcennější kov berou Spojené státy po třech letech.

Hokejové MS jen z Dubaje. Škoda, mohlo se to celé obrátit, říká o Češích smolař Galvas

4. června 2021 18:22

V druhé polovině května měl spolu s českými hokejovými kumpány nabrat směr Lotyšsko. Jenže nešťastné zranění v posledním střídání předposledního utkání před mistrovstvím světa obránce Jakuba Galvase vyřadilo ze hry. Místo snahy o zlomení medailového prokletí „nároďáku“ musel řešit zlomeninu ruky. A tak nezamířil do Pobaltí, ale na dovolenou do Dubaje, odkud po očku sledoval, jak si bez něj vede tým Filipa Pešána.