Riga

Výpis příspěvků ke štítku „Riga“

Zemřel hokejový brankář z NHL Kivlenieks. Utrpěl zranění hlavy při pádu

5. července 2021 16:22

V pouhých 24 letech zemřel lotyšský hokejový brankář Matiss Kivlenieks. Měl utrpět zranění hlavy, které si přivodil při pádu. Mladý hokejista byl přitom ve skvělém věku a v kariéře se mu dařilo. Hrál v kanadskoamerické NHL a výborný dojem zanechal na posledním hokejovém mistrovství v domácí Rize. Zde mimo jiné vychytal pozdější vítěze z Kanady, nad kterými díky jeho výkonu Lotyši zvítězili 2:0.

Z mizérie až ke zlatu. Kanada po pěti letech vyhrála MS, Finsko přehrála v prodloužení

6. června 2021 22:01

Bylo to velkolepé zakončení celého turnaje. O vítězi 84. mistrovství světa v hokeji se nerozhodlo v základní hrací době. Finálová bitva mezi Finskem a Kanadou zamířila do prodloužení, ve kterém uspěly „javorové listy“. Zlatý gól na 3:2 vstřelil Nick Paul, který využil přihrávky Connora Browna. Ten asistoval u všech třech tref mistrů světa.

Boj o bronz bez dramatu. Američané na MS deklasovali Němce, rozhodla druhá třetina

6. června 2021 16:29

O prvním držiteli medaile z hokejového mistrovství světa v Rize je rozhodnuto. V souboji dvou poražených celků ze semifinále si náladu ziskem bronzu spravila reprezentace USA. Němce porazila jednoznačně 6:1, k čemuž dokráčela především díky famózní druhé třetině, ve které dala čtyři góly. Třetí nejcennější kov berou Spojené státy po třech letech.

Hokejové MS jen z Dubaje. Škoda, mohlo se to celé obrátit, říká o Češích smolař Galvas

4. června 2021 18:22

V druhé polovině května měl spolu s českými hokejovými kumpány nabrat směr Lotyšsko. Jenže nešťastné zranění v posledním střídání předposledního utkání před mistrovstvím světa obránce Jakuba Galvase vyřadilo ze hry. Místo snahy o zlomení medailového prokletí „nároďáku“ musel řešit zlomeninu ruky. A tak nezamířil do Pobaltí, ale na dovolenou do Dubaje, odkud po očku sledoval, jak si bez něj vede tým Filipa Pešána.

Česká tečka očima Sobotky: Ta finská obrana! Každý si myslel, že tým má na medaili

3. června 2021 23:22

Před šesti lety skončilo čtvrtfinále s Finy na hokejovém mistrovství světa o poznání veseleji. V narvané O2 areně pečetil velké vítězství české reprezentace 5:3 nad Suomi pěknou žabičkou do prázdné brány Vladimír Sobotka, současný hráč pražské Sparty, bývalý zaměstnanec třeba zámořské organizace St. Louis Blues. Právě on přidal pro CNN Prima NEWS svůj pohled na neúspěšné čtvrtfinálové vystoupení „nároďáku“ proti Skandinávcům v Rize. Tým Filipa Pešána padl 0:1 a čekání na medaili trvá…

Nejprve trápení, pak výhra nad favoritem. Kanada přemohla Rusko a míří do semifinále

3. června 2021 22:43

Hokejisté Kanady porazili ve čtvrtfinále mistrovství světa v Rize favorizované Rusko 2:1 v prodloužení. Utkání historicky nejúspěšnějších zemí na šampionátech rozhodl v 63. minutě útočník Andrew Mangiapane. Kanada se v semifinále utká s USA. Kanaďané na turnaji prohráli první tři zápasy v základní skupině, nakonec ale postoupili ze čtvrtého místa a v play off vyřadili nejlepší tým druhé skupiny. Sborná ve čtvrtek na turnaji prohrála teprve podruhé.

Opět to necinkne. Češi se s MS v Rize loučí ve čtvrtfinále, Finům stačil jeden gól

3. června 2021 21:37

Večer pravdy hokejového mistrovství světa v Rize Češi nezvládli. Čtvrtfinále – které rozhoduje o úspěchu, nebo neúspěchu – výběr trenéra Filipa Pešána prohrál s Finy 0:1. O jediný gól utkání se ve druhé třetině postaral Jere Innala z těsné blízkosti brány Šimona Hrubce. Suomi v bitvě o finále čeká Německo, které si poradilo ve čtvrtek odpoledne se Švýcarskem.

Slováci schytali ve čtvrtfinále od USA šest gólů. Německo zvládlo drama se Švýcary

3. června 2021 17:17
Aktualizováno

Hokejový šampionát v lotyšské Rize zná první semifinalisty. Spojené státy americké potvrdily vítězství v základní skupině a v play-off si poradily se Slovenskem. Ve čtvrtfinálovém souboji vyhrály 6:1. Mezi nejlepší čtyřku turnaje pronikli po 11 letech i Němci. V dramatickém zápase se Švýcary vyrovnali v čase 59:16 na 2:2. Utkání dospělo až do nájezdů, ve kterých rozhodl krásnou „forsbergovkou“ Marcel Noebels.