Riga

Výpis příspěvků ke štítku „Riga“

Play-off na MS v hokeji 2023: Němci mají po 70 letech stříbro, zvítězila Kanada

Aktualizováno

Mistrovství světa ve Finsku a Lotyšsku vyvrcholilo nečekaným soubojem o zlato mezi Kanadou a Německem. Kanada se po něm vrátila na hokejový trůn, zatímco Němci se mohou radovat z první medaile na mistrovství světa po 70 letech. Češi po čtvrtfinálové prohře se Spojenými státy skončili až osmí. O obrovské překvapení se postaralo Lotyšsko ziskem bronzové medaile. Podívejte se na program, výsledky a pavouk play-off.

Výsledky MS v hokeji 2023: Lotyši mají první medaili v historii, zlato slaví Kanada

Aktualizováno

Hokejové mistrovství světa skončilo. Po řadě překvapení ve vyřazovacích bojích se z bronzové medaile radují Lotyši a ze stříbrné Němci. Na hokejový trůn se vrátila Kanada, zatímco český národní tým skončil po prohře ve čtvrtfinále na nejhorším místě v samostatné historii. Podívejte se na přehledný program a výsledky celého šampionátu.

Obavy se naplnily. Šampionát v Rize předčasně končí pro zraněné útočníky Chytila a Sedláka

Českou reprezentaci na mistrovství světa opouštějí zranění útočníci Filip Chytil a Lukáš Sedlák. Nahradí je Radan Lenc a pravděpodobně Radim Zohorna. Chytil utrpěl v neděli proti Kazachstánu zranění v obličeji, v pátek zkusil s týmem trénovat, ale v turnaji nemůže pokračovat. Sedlák má z pondělního utkání s Lotyšskem po zásahu pukem zlomeninu v kotníku, v pátek obul brusle pouze kvůli focení českého týmu před tréninkem v Daugava Areně.

PŘEHLEDNĚ: Kolik dáte v dějišti MS za pivo, jídlo a lístky? Riga se mění v hlavní město hokeje

Čeští hokejisté odehrají v Rize minimálně všechny zápasy ve skupině mistrovství světa a možná zde přidají ještě jeden ve čtvrtfinále. Jestliže ten zvládnou a postoupí do závěrečných bojů, budou se stěhovat k vyvrcholení turnaje do finského Tampere. Pokud se chystáte vyrazit fandit, měli byste o lotyšském hlavním městě něco vědět. Třeba kolik dáte za pivo, lístek na MHD nebo co můžete navštívit. A v neposlední řadě, jestli jsou ještě lístky a za jakou cenu.

Svědectví z cesty do Moskvy: Hlad a hodiny čekání na hranici. Rusko se ale tváří, že válka není

Překročit hranice do Ruska není v současné situaci nic snadného, na vlastní kůži se o tom přesvědčili Jaroslav D. se svou ženou původem z Ruska, kteří museli zemi navštívit z osobních důvodů. Na hranici strávili 33 hodin, kdy bylo komplikované si například vůbec odskočit na toaletu. Naopak život v samotném Rusku nenapovídá, že je země zapojena do krvavého válečného konfliktu. Jaroslav se svěřil redakci CNN Prima NEWS se svými postřehy.

Za Čechy do lotyšské Rigy. Jak výhodně zakoupit vstupenky na MS v hokeji 2023?

Pokud plánujete český národní tým podpořit přímo na stadionu v lotyšské Rize, pak zpozorněte. Začátek oblíbeného hokejového svátku je stanoven na květen, první várka vstupenek však šla do prodeje již na podzim minulého roku. V nabídce byly denní vstupenky, od února přibyla možnost zakoupit i vstupenky na jednotlivá utkání. Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila jednoduchý návod, jak lístky pořídit, i přehled všech náležitostí.

Vše o Češích na MS v hokeji 2023: Kdy reprezentanti hráli a jaká byla nominace?

Aktualizováno

Český národní tým patřil na hokejovém mistrovství světa 2023 ve Finsku a Lotyšsku mezi širší okruh adeptů na jednu z medailí, sen o cenném kovu se však rozplynul ve čtvrtfinále. Výběr Kariho Jalonena nestačil na Američany, které loni porazil v boji o bronz. Připomeňte si cestu hokejistů od přípravných zápasů po ty mistrovské, včetně nejdůležitějších zajímavostí.

Stejné místo, jiný šampionát i opakování historie. Co jste o MS v hokeji 2023 nevěděli

Aktualizováno

Hokejoví fanoušci po bronzovém úspěchu českého týmu v roce 2022 s nadšením vyhlížejí další ročník šampionátu. Mistrovství světa v hokeji 2023 již zná svého pořadatele, kterým po zrušeném Rusku budou dvě země: Finsko a Lotyšsko. Hráči se tak znovu podívají do hal v Tampere a Rize. Co o pořadatelských zemích, maskotovi či stadionech víme? A jak často se IIHF rozhodla místo konání nakonec změnit? Redakce CNN Prima NEWS vám přináší přehled zajímavostí.