CNN Prima News výplata

výplata

Výpis příspěvků ke štítku „výplata“

Ze streamovací služby Twitch unikla data. Kolik si vydělaly české internetové celebrity?

17. října 2021 23:15

Nejpopulárnější streamovací platforma Twitch se již dlouhodobě potýká s řadou problémů, od autorských práv po nevhodný obsah. V nedávné době čelila i útoku hackerů, po kterém se na veřejnost dostalo obrovské množství citlivých dat, od záloh diskuzí po zašifrovaná hesla. Na povrch unikly i výdělky všech streamerů od roku 2019. Kolik peněz vygenerovaly české internetové celebrity?

Bagrista, který spasil světový obchod. Přesčasy za úklid Suezu mu nikdo neproplatil

10. dubna 2021 10:56

Ve chvíli, kdy kontejnerová loď Ever Given uvízla v Suezském průplavu, byl to právě on, na kterém závisel osud světového obchodu. Bagrista Abdalláh Abdalgavád pět dní a pět nocí doloval se svým strojem zeminu a bahno, aby mohl obří plavidlo osvobodit. Ačkoli muž zachránil obchodníkům po celém světě miliardy dolarů, sám na vyplacení přesčasů čeká.

Manželé a upřímnost ve financích. Až 7 % žen před partnerem tají, co si koupily

6. února 2021 10:44

O penězích doma otevřeně mluví drtivá většina Čechů. Z průzkumu Provident Financial vyplývá, že 80 procent lidí netají před partnerem přesnou výši výplaty. Téměř dvě třetiny před manželem či manželkou neskrývají ani koupi něčeho dražšího jen pro sebe. Nicméně ženy v tomto ohledu mlží častěji. Až sedm procent z nich občas novou věc schová do skříně a potom předstírá, že o tom partnerovi říkala, ale on si to nepamatuje.

První peníze po snížení daní. Spočítali jsme, o kolik byste si měli v únoru polepšit

30. ledna 2021 11:15
Aktualizováno

Už za pár dní se mohou čeští zaměstnanci těšit na první výplatu po zrušení superhrubé mzdy, které zákonodárci schválili těsně před koncem minulého roku. Vedle nového způsobu výpočtu čistého výdělku se do daňového balíčku dostalo také zvýšení základních slev na dani na poplatníka nebo odstranění limitu pro daňové bonusy na děti. Díky tomu ušetří všechny příjmové skupiny obyvatel.

Průměrná mzda dosáhla 35 402 korun. V Česku nejvíce vydělávají Pražané, přes 43 tisíc

4. prosince 2020 09:04

Průměrná mzda ve třetím čtvrtletí letošního roku dosáhla 35 402 korun hrubého měsíčně. Oproti loňsku vzrostla o 5,1 procenta. Po zohlednění inflace je její kupní síla vyšší o 1,7 procenta. Nejrychleji se výdělky zvýšily v Olomouckém kraji, nejpomaleji v Praze. Obyvatelé hlavního města ale ve třetím kvartále brali v průměru 43 035 korun. Vyplývá to z aktuálních údajů, které v pátek zveřejnil Český statistický úřad.

Odměny by měli dostat všichni zdravotníci, ne jen ti v první linii, říká Žitníková

3. června 2020 23:26

Mnoho nemocnic si v poslední době stěžovalo, že peněžní odměny, které jim měly být vyplaceny za službu v době pandemie, byly nižší, než se ministerstvo zdravotnictví zavázalo. Údajně měly maximální slibované částky navíc získat jen čtyři fakultní nemocnice z dvanácti. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové o tom hovořili ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) a předsedkyně zdravotních a sociálních odborů Dagmar Žitníková.