reklama

Vyrobte si plstěnou vílí panenku podle našeho návodu

Pokud vás nebo vaše děti trápí ošklivé sny, rozhodně si musíte vyrobit tuto krásnou plstěnou vílu. Postup výroby je snadný a bude vás bavit. Vílu si můžete vyrobit v různých barvách a stylech a může to být i hezký dárek k narozeninám pro kamarádku či kolegyni. A děti budou nadšené také. Víla jim může dělat celou noc příjemného průvodce a ochránce. Klidné spaní a hezké sny jsou zaručené!

reklama

Materiál pro výrobu plstěné víly:

  • ovčí vlnu (různé barvy)
  • měkkou podložku (polystyren nebo molitan)
  • korálek ve tvaru hlavičky
  • drátky, korálky a pírka pro zdobení
  • jehlu pro plstění
  • šňůrka pro zavěšení
  • nůžky, případně štípačky a kleště
  • sekundové lepidlo

Postup výroby vílí panenky

Z částí rouna si upleteme dlouhý copánek, ze kterého pak panence vytvoříme vlasy. Chlupatý drát ohneme napůl do tvaru písmena V a přiložíme delší kus šňůrky, kterou pak můžeme použít na pověšení hotové panenky. Přiložíme připravený copánek, konce drátku spojíme a navlečeme hlavičku.

Drátky přeložíme směrem k sobě a zakroutíme tak, abychom vytvořili kostru pro tělíčko a po stranách ručičky. Vznikne nám taková trojvidlička do stran. Přidáme dva stejně dlouhé a stejně tlusté kousky světlého rouna, které přiložíme křížem vždy z jedné strany kostry z drátku a vytvoříme tak šatičky.

Panenku si položte na měkkou podložku a pomocí ostré jehly a techniky suchého plstění spojte šatičky v místě pod ručičkami k sobě. Zároveň toto místo zpevníte.

Na tenký drátek navlečte několik malých korálků a vytvořte pásek nad sukýnkou. Na zadní straně drát zakruťte a tím ho zpevníte.

Pomocí sekundového lepidla přilepte vytvořené copánky k hlavičce. První část umístěte tak, aby přirozeně lemovala tvářičku. Zamotejte zbylou část copánku do drdolu po obou stranách a na potřebných místech postupně přilepujte. Zbytečnou část copánku odstřihněte nůžkami. Konce opět technikou suchého plstění pomocí dlouhé ostré jehly zapíchejte a zpevněte k sobě. Můžete si pomoct lepidlem, ale píchání jehlou by mělo být dostatečné. Nakonec přilepte dvě peříčka na zadní straně vílí panenky a vytvořte jí tak křídla. Hotovou panenku můžete pověsit nad postel, nebo z ní udělat květinovou panenku a umístit ji do rozkvetlého květináče.

Tagy:
plstění DIY vílí panenka
Začala třetí vlna. Delta se šíří mezi neočkovanými, Slováci zveřejnili drsné statistiky
Koronavirus

Začala třetí vlna. Delta se šíří mezi neočkovanými, Slováci zveřejnili drsné statistiky

Ministerstvo zdravotnictví na Slovensku zveřejnilo alarmující statistiky. Uvádí, že z osob, které byly v posledních dvou týdnech pozitivní na COVID-19, jich 76 procent nebylo očkováno proti koronaviru. Podle uznávaného epidemiologa Martina Pavelky v zemi začala třetí vlna pandemie, která postihuje neočkované. Varianta delta je podle něj nakažlivější a nebezpečnější i pro mladší věkové kategorie.

Sledujte 360° se šéfem STAN Vítem Rakušanem: Jak hodnotí dosavadní spolupráci s Piráty?
Sledujte v TV

Sledujte 360° se šéfem STAN Vítem Rakušanem: Jak hodnotí dosavadní spolupráci s Piráty?

Jak vypadá soukromí českých vrcholných politiků? Co si o jejich působení myslí rodina či blízké okolí? A v čem sami politici spatřují své přednosti a slabiny? To vše poodhaluje speciální letní seriál 360° Pavlíny Wolfové. Dalším hostem rozhovorového speciálu bude předseda Starostů a nezávislých Vít Rakušan. Pořad můžete sledovat živě od 21:20 na CNN Prima NEWS nebo zde v článku.

Hygiena provedla přes 30 tisíc kontrol. Přísná pravidla přitom návštěvníky odrazují

Pořadatelé kulturních i sportovních akcí upozorňují na stále častější kontroly dodržování covidových pravidel, podle ministerstva zdravotnictví jich bylo již více než 30 tisíc. Přísná pravidla pro vstup na jednotlivé akce, tedy takzvaný systém OTN (očkování, testování, prodělání nemoci), však řadu návštěvníků odrazuje a pořadatelé kvůli tomu tratí. Obávají se také toho, co s návštěvností udělá konec proplácení testů od prvního září.

reklama

Domácí zpravodajství

Na pražské nádraží Vyšehrad je uvalena exekuce, zřejmě půjde do dražby

Na dlouhodobě chátrající budovu nádraží Vyšehrad v Praze byla uvalena exekuce a zřejmě půjde do dražby. Vyplývá to z exekučního příkazu. Důvodem jsou nezaplacené pokuty, které v minulosti kvůli špatnému stavu památkově chráněné budovy uložili majitelům památkáři. Praha chtěla dříve budovu odkoupit, ale nedomluvila se s majiteli na ceně. Podle radního Jana Chabra (TOP 09) se město do případné dražby přihlásí.

reklama