CNN Prima News hodiny

hodiny

Výpis příspěvků ke štítku „hodiny“

Vyrobte si s námi originální hrací stolek s hodinami a LED páskem

Starý konferenční stolek s prasklou skleněnou výplní můžete snadno proměnit na originální hrací stůl. Pomocí plexiskla a LED páskou vyrobíte jednoduchými kroky zcela nový a zajímavý kus nábytku. Můžete na něm hrát kostky nebo si jenom v klidu vypít kávu. A mohl by se hodit i do kanceláře jako příjemné odpočinkové místo.

Noc na neděli bude o hodinu kratší. Zrušení střídání času je stále v nedohlednu

O víkendu se mění čas. V neděli dvě hodiny po půlnoci se hodiny posunou na 3:00, noc tak bude o hodinu kratší. Letní čas bude platit následujících sedm měsíců. Poslední říjnový den se vrátí standardní středoevropský čas, takzvaný zimní. Podle některých odborníků má střídání času negativní vliv na zdraví a psychiku lidí a neplní svůj původní účel, tedy úsporu energií. Podle dřívějších plánů se měl čas letos ve státech Evropské unie měnit naposledy. Kvůli koronavirové pandemii i tomu, že se členské státy nedokázaly dohodnout na tom, který čas bude platit trvale, se ale tato otázka odsunula na neurčito.

Hodiny na příštích 10 tisíc let? Staví je zakladatel Amazonu!

Unikátní projekt vzniká v Texasu. Jeff Bezos, zakladatel Amazonu si usmyslel, že postaví obří mechanické hodiny, které mají měřit čas příštích 10 tisíc let. Mají ale také mnohem prozaičtější úkol- lidstvu mají připomínat, jak důležité je myslet na vzdálenou budoucnost. O unikátních hodinách informoval server Daily Mail.