reklama

Vyrobte si s námi roztomilou panenku z drátu a organzy

Tvoření je příjemným relaxem i zpestřením všedních dnů. Pojďte si s námi a Šárkou Rooyou vyrobit roztomilou panenku z drátu a organzy. Hlavičku a vlasy můžete měnit podle vlastních nápadů a možností, a tak si můžete vyrobit několik různých panenek. Potěší vaši dcerku, kamarádku anebo i vás samotné. Krásně se hodí i jako zajímavá dekorace do interiéru.

reklama

Materiál pro výrobu panenky z drátu:

●       pevný a tenký stříbrný drát

●       ploché kleště se silikonem

●       štípací kleště

●       organzu

●       nůžky

●       rondelky s kamínky

●       dřevěnou hlavičku s obličejem

●       chlupaté kuličky pompo

●       papír a tužku

Podrobný návod jak vyrobit panenku z drátu a organzy

Ustřihněte asi 50 cm z pevného drátu. Ten je nutné před samotnou prací tzv. pohladit, aby se vyrovnal a nahřál, bude se s ním pak lépe pracovat. Pohladit ho můžete hadříkem nebo kleštěmi se silikonem. Důležité je drát nezlomit a nepoškrábat.

Přeložte připravený drát napůl, přiložte ho na předlohu v místě, kde začínají nožičky panenky, a změřte délku nožiček, plus ponechte malou rezervu, kterou nám vezme z délky kroucení drátu. Drát přeložte směrem k sobě, ponechte malé očko a smotejte konce k sobě. Stejně to udělejte na obou koncích, abyste vytvořili nohy panenky. Očko bude simulovat chodidla. Pak pevným úchopem pomocí plochých kleští se silikonem stočte napevno i spodní část. Stočením se nožičky mírně zkrátí, ale hlavně zpevní a dotvarují. Přiložte výrobek na předlohu a zkontrolujte, zda vám tvar a délka souhlasí. Stejným způsobem jako jste dělali nohy panenky, vytvarujte také obě ruce.

Po dokončení ustřihněte jeden ze zbylých dlouhých konců drátu a druhý ponechte a vyveďte směrem nahoru. Budeme na něj pak umisťovat hlavičku panenky. Připravená kostra postavy by měla vypadat takto. Dejte si záležet na pravidelnosti, aby celá panenka působila přirozeně. Nezapomeňte ponechat jeden dlouhý konec drátu pro dokončení panenky.

Z organzy ustřihněte dva čtverce pro vytvoření šatiček panenky. Jeden čtverec nastřihněte od libovolného rohu směrem do středu materiálu. Nastřižený čtverec naaranžujte zhruba do pasu panenky jako sukýnku a zafixujte na místě tenkým drátem. Drát pevně omotejte, oba konce na zadní straně smotejte a zastřihněte.

Druhý čtverec přeložte několikrát k sobě, aby vám vznikl obdélník a zhruba uprostřed udělejte například nůžkami malou dírku, přes kterou materiál navlečete na drát kostry. Navlečte připravený obdélník z organzy na drát, naaranžujte a zafixujte omotáním tenkého drátu podobně, jako jsme to dělali u sukýnky.

Nakonec na drát navlečte rondelku jako nákrčník, pak korálek s obličejem (nebo použijte dřevěný korálek a obličej dokreslete fixou) a nakonec dejte pompo korálek jako drdol. Konec ustřihněte asi 8 mm od pompo kuličky a pomocí ketlovacích kleští vytvořte očko.

Hotovou panenku ještě umístěte do rámečku z pevného drátu. Můžete ještě na rámeček přidat zdobení v podobě různých smyček.

Tagy:
tvoření DIY výroba panenky drátkovaná panenka

Hlavní zprávy

Babiš je prototyp leadera, ale také psychopat, říká expert na předvolební kampaně
Volby 2021

Babiš je prototyp leadera, ale také psychopat, říká expert na předvolební kampaně

Českému voliči imponuje vůdcovství. Prototypem leadera je premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Na druhou stranu se ale jedná o psychopata. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to řekl režisér, producent a ideamaker předvolebních kampaní Jakub Hussar. Ten ve volbách pomáhal třeba Vladimíru Franzovi, Pavlu Fischerovi nebo se snažil do Sněmovny dostat hnutí Lidé PRO Mikuláše Mináře.

Benda tepe zákon o předjíždění: Cyklisté si myslí, že chrání svět před smrdícími auty

Poslanec Marek Benda (ODS) nesouhlasí s novinkou o předjíždění cyklistů. Jsou přeci ti správní, kteří chrání svět před smrdícími auty, rýpl si do zákona, který ve čtvrtek schválila Sněmovna. Podle Bendy není potřeba na veškeré lidské chování legislativa, stačí zdravý rozum. Pirátský poslanec Ondřej Profant ale podotkl, že zákon se schválil kvůli malé aktivitě policistů.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Maláčovou a Pekarovou Adamovou: Jak by řešily státní rozpočet?

Na co máme peníze a na co už ne? Tím se v první části pořadu Partie Terezie Tománkové budou zabývat ministryně práce a sociálních věcí z ČSSD Jana Maláčová, předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a předseda hnutí SPD Tomio Okamura. Ve druhé polovině můžete sledovat velkou politickou diskusi například se zástupci hnutí ANO, Pirátů nebo komunistů. Nenechte si ujít nedělní Partii od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

V Rusku začaly volby do Dumy. Hlasuje se i na Ukrajině, Navalnému zrušili aplikaci

Voliči v Rusku v pátek prvním dnem hlasují v parlamentních volbách, které skončí v neděli. Kvůli rozdílným časovým pásmům se jako první otevřely volební místnosti na Kamčatce, o devět hodin později pak v Kaliningradské oblasti. Očekává se, že po represích vůči opozici si většinu ve Státní dumě (dolní komoře parlamentu) udrží strana Jednotné Rusko, kterou podporuje prezident Vladimir Putin. Jeho vězněnému odpůrci Alexeji Navalnému mezitím internetoví giganti Google a Apple smazali aplikaci, která má pomoci uspět opozici.

Očkování nám rozhodilo menstruaci. Na změny po vakcinaci si stěžují desetitisíce žen

Více než 30 tisíc žen oznámilo, že po očkování vakcínou proti COVID-19 došlo k narušení jejich menstruačního cyklu. Změny ale byly „krátkodobé“, uvedla lektorka reprodukční imunologie na Imperial College London Victoria Maleová. Podle ní se většina žen po jednom cyklu vrátí k normálu. Neexistují zatím ani žádné důkazy, že by očkování ovlivňovalo plodnost.

Už víme, kdo je mozek rodiny. Lidé se kvůli obálce časopisu vysmáli Harrymu a Meghan

Princ Harry se svou ženou Meghan mohou slavit další vítězství. Magazín Time je totiž zařadil mezi 100 nejvlivnějších osobností světa. Zprávou se pochlubili na sociálních sítích v den princových 37. narozenin, spolu s ní sdíleli i fotografii z titulní strany magazínu. Místo obdivu však schytali hlavně kritiku. Lidé se jim vysmáli, že vypadají jako po hodně nezdařené retuši.

reklama

Domácí zpravodajství

Netolický: Lhůty od stavebního zákona jsou šibeniční, reforma bude stát spoustu peněz

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD) je i nadále kritický k novému stavebnímu zákonu z dílny ministerstva pro místní rozvoj. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS uvedl, že například lhůty na vyřízení stavebních povolení jsou od nového zákona „šibeniční, až nerealizovatelné“. A měl i další výtky. Proti těm se staví šéfka zmíněného resortu Klára Dostálová (za ANO).

Dostane žhář z Bohumína doživotí? Obviněný trest přijal, rozhodne soud

Muž obviněný ze způsobení loňského požáru, při kterém v bohumínském panelovém domě zahynulo 11 lidí, by měl ve vězení strávit zbytek života. Jeden ze zmocněnců poškozených, Petr Kausta, to v pátek během jednání v budově krajského soudu řekl novinářům. Podle Kausty se obviněný doznal ke všem skutkům, tedy k vraždě a obecnému ohrožení, z nichž byl obviněn. Přijal také nabídku státního zástupce na doživotní trest vězení.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama