Vyskočil se dočkal, synovo tělo půjde na soudní pitvu. Káleli nám na hlavu, zuří herec

Ivan Vyskočil se konečně dočkal. Po třech měsících od smrti jeho syna Jakuba vrchní státní zastupitelství nařídilo provést soudní pitvu. Známý herec totiž nevěří, že syn spáchal sebevraždu.

Šestačtyřicetiletý Jakub Vyskočil měl spáchat sebevraždu v neděli 8. května. Jeho otec Ivan měl ale od začátku pochybnosti a požadoval provedení soudní pitvy. „Provedli jenom zdravotní pitvu, která je méně podrobná než soudní. Tu nám vyšetřovatelka obratem zamítla, ještě ani nestihla přečíst všechny podklady, které jsme jí poslali. Že se Jakub nezabil sám, o tom jsem prakticky přesvědčen,“ svěřil se webu Extra 76letý herec. Jeho syn prý měl velké plány a navíc se těšil i na svatbu.

„Naštěstí se naše zarputilost vyplatila a vrchní státní zastupitelství nyní nařídilo provedení soudní pitvy,“ řekl Vyskočil s tím, že zároveň přikázalo, aby proběhlo nové prošetření případu. „Uznalo naše námitky, že jemu podřízená státní zastupitelství nejednala dostatečně důsledně a udělala chybu,“ vysvětlil.

Tělo jeho syna leží v chladícím boxu. „Není to empatické, že tam to tělo nechávají takhle sušit, je to pro naši rodinu utrpení. Chtěli bychom, aby měl pokoj, není to příjemné. Byl hrozně hodný, takového člověka je škoda,“ řekl Vyskočil před několika týdny v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Vyšetřování se pohnulo

Hercova vytrvalost se mu ovšem konečně vyplatila. „Z policie už volali s dotazem, jestli tělo ještě nebylo na kremaci. Nevím, jestli to bylo k jejich smůle, nebo radosti, ale každopádně k tomu zatím nedošlo, a soudní pitva tím pádem bude muset proběhnout,“ podotkl herec.

„Nejzajímavější z dopisu ze státního zastupitelství pro mě je pasáž, v níž stojí, že mám ústavní právo na účinné vyšetřování. Celou dobu nám ho odpírali a káleli nám na hlavu. Jsem rád, že vrchní státní zastupitelství alespoň trochu vrátilo víru ve spravedlnost,“ doplnil Vyskočil s tím, že vyšetřování se pohnulo už předtím, kdy si je po dvou měsících od smrti jeho syna pozvali k výslechu. Sám ovšem nechápe, proč to trvalo tak dlouho.

O Jakubově sebevraždě měl pochybnosti

Vyskočil má o sebevraždě svého syna pochybnosti od začátku. „Kdyby to udělal v listopadu, to je počasí na pistoli, možná bych ještě pochyboval. Ale těšil se na jaro, jak začneme jezdit na motorce, plánoval s kamarádem, že pojedou na Moravu, byl veselý,“ vyjmenoval herec s tím, že jeho syn navíc plánoval svatbu. „A pak pojede na nějakou hráz rybníka, kterou nikdy neviděl, a picne se tam? Vždyť to nedává smysl,“ zdůraznil Vyskočil.

Jakuba podle otce trápily problémy s bývalým společníkem z firmy, který mu údajně vyhrožoval únosem dcery. „Měl z něj obavy, ale dopis na rozloučenou nevypadá úplně jako dopis na rozloučenou. Je spíš ve stylu, hele kdybych tady chvilku nebyl, udělej tohle a tohle,“ líčil herec a pochybuje i o tom, co se dělo krátce po synově smrti.

„Koroner určil smrt na 17 hodin a ještě hodinu poté od něj přicházely esemesky?“ nechápal Vyskočil aktivitu Jakubova telefonu. Pochybnosti se vyskytly také u Jakubova auta. „Měl mercedes s GPS a ukazovalo to, že jede do jižních Čech, pak zpět do Svatého Jána, čili jako by v tom autě nejméně dvě hodiny po smrti někdo jezdil,“ uvedl herec, který doteď nechápal, proč i přes tyto nejasnosti stále nedošlo na soudní pitvu.

Tagy:

Hlavní zprávy

ON-LINE: Další úspěch Ukrajinců na jihu. Zlikvidovali desítky Rusů a sestřelili stíhačku
Ukrajina

Živě
ON-LINE: Další úspěch Ukrajinců na jihu. Zlikvidovali desítky Rusů a sestřelili stíhačku

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj nečekaně promluvil k Radě bezpečnosti OSN. Ruská referenda na Ukrajině pak označil za frašku. Po vyhlášení částečné mobilizace z Ruska uprchlo již více než 260 tisíc mužů, další se v zemi snaží odvod na frontu bojkotovat. Místopředseda ruské bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv mezitím uvedl, že Rusko má právo v nezbytném případě použít jaderné zbraně. Ukrajinské jednotky oznámily další úspěch na jihu země. Zabili 58 ruských vojáků, zničili jejich tank, sedm vojenských vozidel a sestřelili ruskou stíhačku.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
06:44

Ukrajinci sestřelili dron Orlan-10 v Chersonské oblasti a ruskou stíhačku Su-35 v Mykolajivské oblasti.

06:22

Ukrajinci hlásí další úspěch na jihu země

06:02

AP: Zemědělství v první linii. Bomby narušily klíčový ukrajinský průmysl

05:20

Reuters: USA připravují novou vojenskou pomoc Ukrajině

Lidé se bouří proti snižování teploty na pracovištích. Internet zahltila lavina vtipů

Práce v kanceláři při osmnácti stupních a mnohahodinová pracovní doba za pokladnou při šestnácti stupních. Takové podmínky by mohly zaměstnance potkat podle nového vládního nařízení. To v rámci úspor snižuje minimální teplotní limity o několik stupňů. Podle odborníků má takové snížení teplot přinést podstatné úspory. Personál supermarketů jejich nadšení nesdílí.

Pospíšil se opřel do Pirátů: Nejsou nám nadřazení, přesto si diktují. Jednají nečestně

Povolební vyjednávání v Praze jsou teprve na začátku, už nyní však přichází první střety. Piráti, kteří ve volbách obsadili třetí místo, vítězné koalici Spolu diktují podmínky. S tím zvolený zastupitel Jiří Pospíšil (TOP 09) v pořadu 360° silně nesouhlasil. Možnému spojenci vyčítá, že jedná nečestně a v médiích zmiňuje pouze tu nejlíbivější podmínku.

Celá Kuba zůstala po úderu hurikánu Ian bez proudu. Zesilující bouře teď míří na Floridu

Poté, co se Kubou přehnal hurikán Ian, zkolabovala na ostrově elektrická síť a celá země zůstala bez proudu. S odvoláním na úřady o tom informovaly agentury Reuters a AP. Živel udeřil v úterý na západní část Kuby jako hurikán třetí kategorie z pěti, úřady kvůli němu nechaly evakuovat na 50 000 lidí. Bouře nyní míří na americkou Floridu a panují obavy, že by mohla nad mořem zesílit na hurikán čtvrté kategorie.

Evropský Watergate. Pegasus je nebezpečný a nemá legitimní využití, kritizuje Kolaja

Hned několik evropských vlád čelí vážnému podezření z toho, že pomocí izraelského softwaru Pegasus ilegálně sledovaly zástupce opozice či „nepohodlné“ novináře. Někteří politici již aféru označili za evropský „Watergate“. Vymkl se systém, jehož původním účelem bylo bojovat proti terorismu či organizovanému zločinu, kontrole? Například europoslanec a 1. místopředseda Pirátů Marcel Kolaja Pegasus označil za velmi nebezpečný nástroj, který kvůli svým vlastnostem nemá legitimní využití.

Domácí zpravodajství

Brutální napadení kvůli banálnímu dotazu. Kateřinu zbil na zastávce v Plzni neznámý muž

Kateřina z Plzně prožila velmi nepříjemnou zkušenost. Na zastávce Sady pětatřicátníků ji napadl muž poté, co ho upozornila na to, aby neházel odpadky na zem, ale do koše, který se na místě nacházel. Místo toho, aby uposlechl, začal rozdávat rány do hlavy. Ženu poté odvezli záchranáři do nemocnice na vyšetření. Utrpěla několik pohmožděnin, nevidí na pravé oko a má lehký otřes mozku.

NATO obsadí ČR s cílem vyhladit Čechy. Exnovinářce Peterkové hrozí za její výroky osm let

Státní zástupce obžaloval pětačtyřicetiletou Janu Peterkovou z toho, že lhala o úmrtích seniorů po očkování proti covidu či za výroky o tom, že Česko obsadí vojska NATO s cílem vyhladit Čechy. Ženě hrozí za šíření poplašné zprávy během nouzového stavu až osm let vězení. České televizi (ČT) to sdělila Blanka Valsamisová z Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 4. Za lži o úmrtích v domě seniorů uložil Peterkové již v lednu soud pokutu 250 tisíc korun.