CNN Prima News výtržnosti

výtržnosti

Výpis příspěvků ke štítku „výtržnosti“

Šílenství před Ligou mistrů: Fanoušci Frankfurtu demolovali auta a bary, policie nestačila

15. března 2023 21:19

Před večerní odvetou Ligy mistrů mezi fotbalisty Neapole a Frankfurtu došlo v centru italského města k výtržnostem fanoušků. Příznivci Eintrachtu, kteří do Neapole přicestovali i bez vstupenek, se střetli s policií a při potyčkách podle italského listu Corriere dello Sport zapalovali auta a demolovali vybavení barů a restaurací. Do akce byla nasazena zásahová jednotka.

Oslavy se změnily v násilí. Maročané udělali z Paříže bitevní pole, v Miláně došlo na nože

11. prosince 2022 00:11
Aktualizováno

Hodně divokou dohru má osmifinálový zápas fotbalového šampionátu mezi Portugalskem a Marokem. Tisíce fanoušků afrického celku vyrazily slavit senzační postup do semifinále do ulic Paříže. Oslavy historického úspěchu se ale brzy zvrtly v tvrdé střety s policií. Podobnou noc zažil také Brusel. V italském Miláně pak skončil slavící Maročan pobodaný v nemocnici a bojuje o život.

Kameny, světlice i střelba: Policie čelí během protestů v USA rostoucímu násilí

3. června 2020 14:53

Policie napříč USA informuje, že při demonstracích čelí rostoucímu násilí. Policejní důstojníci byli podle amerických médií a agentur postřeleni v St. Louis nebo Las Vegas, sraženi autem v New Yorku a Buffalu a terčem výtržníků házejících kameny či světlice v celé řadě amerických měst. Jenom v New Yorku mělo být od začátku nepokojů vážně zraněno přes šedesát policistů. Sami strážci zákona přitom čelí z mnoha stran nemalé kritice z nepřiměřeného užití síly proti demonstrantům.