CNN Prima News Wall Street

Wall Street

Výpis příspěvků ke štítku „Wall Street“

Sorosova finančníka viní ženy z bití při sexu v tajné kobce. Jedné prý poničil silikon

6. srpna 2021 12:54

Bývalý finanční manažer George Sorose čelí závažnému obvinění. Několik žen se rozhodlo podat na Howarda Rubina žalobu za bití a napadání během sadomasochistických seancí v tajné sexuální kobce, která se nachází v jeho bytě na Manhattanu. Nejméně šest napadených žen nyní po finančníkovi požaduje bolestné ve výši 18 milionů dolarů.

Zaklekl Wall Street na drobné investory? Společnost Robinhood už čelí vyšetřování

1. února 2021 08:41

Boj Davida proti Goliášovi nekončí. Akcie GameStopu a dalších „ztracených“ firem v pátek opět posílily poté, co obchodní platforma Robinhood uvolnila své restrikce. Za omezení obchodování s akciemi si Robinhood vysloužil ostrou kritiku. Podle komentátorů se společnost v panice postavila za elity Wall Streetu a jednala proti drobným investorům.

Trumpův koronavirus už začal drtit akciové burzy. Přežije to ekonomika?

2. října 2020 10:08

Ranní obchodování na asijských a evropských burzách je silně ovlivněno zprávou o pozitivním testu na koronavirus u Donalda Trumpa a americké první dámy Melanie. Výprodej se dá očekávat také na Wall Street, futures (kontrakty na dodání akcií v budoucnu) na americké akcie totiž spadly skoro o 1,5 procenta. Podle analytiků ale nakonec možná převáží očekávaná příznivá data z amerického trhu práce.

Na Wall Street panuje euforie jako před devadesáti lety, varuje americký ekonom

7. července 2020 20:01

Americké akcie jsou vyšponované do nesmyslných výšin. Podle amerického ekonoma Garyho Shillinga čeká burzu v New Yorku pád až o čtyřicet procent. „Akcie se chovají jako v roce 1930, kdy nastal podobně masivní růst po předchozím pádu na černý čtvrtek na podzim 1929. Jejich ceny neberou ohled na to, zda je koronavirus pod kontrolou, či nikoli,“ varuje. Vše je prý taženo vírou, že masivní měnové a fiskální stimuly americkou ekonomiku nakonec skutečně oživí.

Akcie v USA během koronakrize rekordně posílily. Lidé je kupují za peníze od Trumpa

3. července 2020 08:01

Hlavní index newyorské burzy S&P 500 zpevnil od konce března do konce června o 20 procent. Jde tak o největší kvartální posílení od roku 1998. Dow Jones přidal téměř 18 procent, technologický index Nasdaq Composite posílil dokonce o 30 procent. Dobrá nálada vydrží, akcie totiž skupují i americké domácnosti za sociální dávky. Na boomu se živí i bezcenné firmy.