reklama

Krádež zubní pasty v nouzovém stavu: Recidivistu poslal soud na dva roky do vězení

Dvouletý trest za krádež šesti balení zubních past dostal ve čtvrtek muž od Krajského soud v Brně. Podle informací, které v největším městě na Moravě zjišťoval reportér CNN Prima NEWS Tomáš Petržela, se tvrdost rozsudku odvíjela zejména od doby, kdy pachatel pasty odcizil.

reklama

„Jeden z důvodů vysokého trestu je, že muž, který usedl na lavici obžalovaných, byl za podobné drobné krádeže v minulosti už několikrát trestán. Hlavně jde ale o to, že kradl v době vládou vyhlášeného nouzového stavu,“ popsal výsledky soudního procesu Petržela.

O nižší sazbě by prý soudkyně uvažovala pouze v případě, že by muž nebyl recidivista. I tak se ale trest pohybuje na spodní hranici. Hrozilo mu totiž až osm let za mřížemi. Za normálních okolností by to bylo čtyřikrát méně. Zatím není jasné, zda se muž bude proti pravomocnému rozsudku odvolávat.

K tématu

Tagy: Tomáš Petržela krádež Brno nouzový stav soudy odsouzení zubní pasta

Další hlavní zprávy

Daně

Vládní daňový balíček: Nejbohatší získají desetkrát víc než nejchudší, tvrdí ekonomové

Vládní daňový balíček: Nejbohatší získají desetkrát víc než nejchudší, tvrdí ekonomové

Poslanci schválené zrušení superhrubé mzdy představuje obrovskou úlevu hlavně pro dvacet procent nejvýdělečnějších Čechů. Ti na snížení daní vydělají přes 32 miliard korun ročně, zatímco dolních dvacet procent jen kolem tří miliard. Daňový balíček tedy nejbohatším přinese desetinásobné zvýšení čistých výdělků v porovnání s těmi nejchudšími. Vyplývá to z analýzy think tanku IDEA při Národohospodářském ústavu Akademie věd České republiky.

Koronavirus

Před a po. Zdravotní sestry ukazují, jak je změnily těžké směny během pandemie

Před a po. Zdravotní sestry ukazují, jak je změnily těžké směny během pandemie

Zdravotní sestra Kathryn sdílela na sociální síti Twitter fotografie, které zachycují, jakou vizuální změnu prodělala od té doby, kdy na jaře absolvovala zdravotnickou školu a poté začala pracovat s pacienty nakaženými koronavirem. Její příspěvek se velmi rychle začal šířit po sociálních sítích. Ke sdílení podobných fotografií se přidávají i další sestřičky v nemocnicích.

reklama
Atoly plodnosti s magickými silami? Italské ostrovy jako sexuální poutní místa
reklama
reklama
Babiš: Do Vánoc se dostaneme maximálně na stupeň 3, lepší to nebude

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

Vědí o tom kulový, je to jak u debilů. Filip se rozčílil kvůli Dukovanům a varování BIS
Prima zakládá sbírku na podporu sestřiček v první linii. Přispět můžete i vy
Další články
reklama
reklama