reklama

Krádež zubní pasty v nouzovém stavu: Recidivistu poslal soud na dva roky do vězení

Dvouletý trest za krádež šesti balení zubních past dostal ve čtvrtek muž od Krajského soud v Brně. Podle informací, které v největším městě na Moravě zjišťoval reportér CNN Prima NEWS Tomáš Petržela, se tvrdost rozsudku odvíjela zejména od doby, kdy pachatel pasty odcizil.

reklama

„Jeden z důvodů vysokého trestu je, že muž, který usedl na lavici obžalovaných, byl za podobné drobné krádeže v minulosti už několikrát trestán. Hlavně jde ale o to, že kradl v době vládou vyhlášeného nouzového stavu,“ popsal výsledky soudního procesu Petržela.

O nižší sazbě by prý soudkyně uvažovala pouze v případě, že by muž nebyl recidivista. I tak se ale trest pohybuje na spodní hranici. Hrozilo mu totiž až osm let za mřížemi. Za normálních okolností by to bylo čtyřikrát méně. Zatím není jasné, zda se muž bude proti pravomocnému rozsudku odvolávat.

K tématu

Tagy: Tomáš Petržela krádež Brno nouzový stav soudy odsouzení zubní pasta

Další hlavní zprávy

Adam Vojtěch

Vojtěch měl skončit už v lednu, vědomě lhal, nešetřil končícího ministra Milan Kubek

Vojtěch měl skončit už v lednu, vědomě lhal, nešetřil končícího ministra Milan Kubek

  • Aktualizováno

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) měl být vyhozen už v zimě, reagoval na pondělní rezignaci ministra Prezident České lékařské komory Milan Kubek. Ztratil podle něj důvěru odborné veřejnosti. S tím ale zcela nesouhlasí další odborníci. Například podle prezidenta České stomatologické komory Romana Šmuclera udělal hodně pro pacienty, ale měl pekelné PR. Vojtěcha chválí také epidemiolog Rastislav Maďar.

Nehody

Dálnici D1 blokuje vážná nehoda, na 210. kilometru se srazilo šest aut, včetně kamionů

Dálnici D1 blokuje vážná nehoda, na 210. kilometru se srazilo šest aut, včetně kamionů

  • Aktualizováno

Hromadná nehoda šesti aut uzavřela dnes krátce před polednem dálnici D1 před exitem 210 u Holubic na Vyškovsku. Dálnice ve směru na Prahu je neprůjezdná, v opačném směru se tvoří kolony. Policisté dopravu odklání na exitu 210. Objízdná trasa vede po silnici 430, auta se vrací na dálnici na Rohlence, řekl policejní mluvčí Petr Vala. Tři lidé jsou zranění, na místě zasahuje pět posádek záchranářů včetně vrtulníku.

Rozhovor

Šmucler: Vojtěch byl jeden z nejlepších ministrů. Na COVID-19 si za měsíce nikdo nevzpomene

Šmucler: Vojtěch byl jeden z nejlepších ministrů. Na COVID-19 si za měsíce nikdo nevzpomene

Ministr Adam Vojtěch (za ANO) byl jedním z těch nejlepších, prohlásil prezident České stomatologické komory Roman Šmucler. A to i přesto, že je kritikem velké části vládních nařízení v souvislosti s koronavirem. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS uvedl, že ale nikdy nekritizoval ministra přímo, ale spíš lidi kolem něj a PR, které měl. To, že resort nově povede epidemiolog a bývalý náměstek na zdravotnictví Roman Prymula, bere jako logickou věc, protože pandemii v podstatě řídil od počátku. Navíc dodal, že na COVID-19 si stejně za půl roku nikdo nevzpomene.

reklama
Platy učitelů vzrostou v příštím roce o devět procent, oznámili ministři
reklama
reklama
Prymula: Denně bude osm tisíc nakažených. Milion nemocných ale nedopustíme

Partie

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama