reklama

Za úterý má ČR zatím 968 nově nakažených, Praha trhá rekordy

V úterý v Česku zatím přibylo 968 potvrzených případů koronaviru, což je zhruba stejně jako za celé pondělí. Do statistik přibylo také 11 obětí, celkem jich je 476. Z toho šest úmrtí připadá na dnešek. Za 24 hodin přibylo v Praze rekordních 372 otestovaných nemocných. Pondělní maximum tak hlavní město překonalo o 84 případů. Celkem se tam nakazilo už 7 731 lidí.

reklama

Také udaje o Praze jsou k úterní 18. hodině a lze tak předpokládat, že čísla ještě porostou. Data poskytla pražská hygienická stanice. Hygienici pro metropoli ale neuvedli žádná jiná aktuální čísla týkající se například počtu vyléčených a zemřelých. K pondělku dosahoval počet vyléčených téměř 4 900 a 115 lidí s COVID-19 zemřelo.

K tématu

Nizozemsko ode dneška kvůli koronaviru zařadilo Prahu mezi rizikové regiony. Lidé, kteří pobývali v české metropoli, mají jít po příjezdu do Nizozemska do desetidenní karantény. Karanténa je nutná, i když přijíždějící z Prahy nemají žádné příznaky onemocnění, nebo pokud měli negativní test. Už v minulém týdnu reagovalo podobně Německo. Lidé tam od středy musejí mít po příjezdu z Prahy negativní test.

V celé zemi je nyní 15 582 nakažených, většina s lehkým průběhem nemoci. Počet hospitalizovaných ale také roste. V nemocnicích je 333 pacientů s COVID -19, v těžkém stavu je 78 z nich. Vyplývá to z aktuálních údajů ministerstva zdravotnictví.

Od začátku epidemie se v Česku koronavirem nakazilo 38 187 lidí, dosud se jich 22 526 vyléčilo.

Další hlavní zprávy

reklama
reklama
reklama
Co bude s Prymulovou pozicí vládního zmocněnce? Vláda prý bude hledat jeho nástupce

Roman Prymula

Domácí zpravodajství

Děláme vše pro bezpečí voleb, uvedl Hamáček. Podle něj se nejhorší scénář zatím nenaplňuje
Na kurzarbeitu jsme se shodli, oznámila Maláčová. O platech politiků koalice nejednala
Další články
reklama
reklama